Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyózni kezdtem. Viszont...

Fogyózni kezdtem. Viszont imádom a sült krumplit. Tudom, hogya krumpli a sátán a fogyózók szemében, de mégis az olajat tudnám valami egészségesebbel pótolni? (olíva, szőlőmagolaj mehetne? )

Figyelt kérdés

2015. júl. 17. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A tefalnak van az actifry sütője, ami forró levegővel süti meg a sültkrumplit egy kanál olaj kell hozzá. Elég jó krumplit lehet csinálni.


Ha reggel eszed és mértékkel akkor még az is belefér. A gond az a sült dolgokkal, hogy nagyon megdobja a vércukorszintet és az inzulin csak egy részét fogja a sejteknek átadni a többit, - ha telítettek a glikogén raktáraid - akkor megy zsírba.


Ezért jobb a cukrokat pl. gyümölcsből pótolni, mert az elnyújtottabban szívódik fel, és folyamatosan adagolja a sejteknek.

2015. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha olyan az olíva, hogy lehet benne sütni, akkor az OK, bár lehet, hogy a többi is, csak elveszti az értékeit, ennek utána kéne nézni, én nem szeretem az olívaolajat.

A kókuszzsír szerintem OK, bár valóban nem krumplival kombinálva az igazi. De a sült krumpli szerintem is jó :) Én nem sokat eszem, de néha előfordul. Nyilván lehet fogyni úgy is, hogy ilyet is eszik az ember.

2015. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#1: S a sült szénhidrátszegény zöldség? Nem hiszem, hogy pár gramm szénhidrát képes lenne igazán megdobni az inzulinszintet...

Arról se hallottam még, hogy a sütés megdobja az inzulint, ez érdekes, miért? Annyit tudok, hogy a krumpli szénhidrátja nyilván emeli, a zsír legalább lassítja a felszívódást...

2015. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én szinte napi rendszerességgel eszem héjában főtt krumplit, és nem hízom tőle. (Persze olaj nincs rajta, simán vízben fő...)

Esetleg próbáld ki így, hátha ez is ízlik.

2015. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A magas glikémiás indexű gyorsan felszívodó szénhidrátok dobják meg a az inzulin szintet, aztán utána rövid idővel az le is esik. Nem javasolnám azt hogy egyél sült krumplit, még keveset sem. Pont azért mert az agy úgy működik, hogy ha elkezded már sokkal nehezebb megállni mint ha el sem kezdenéd. Ez mondjuk előnyös mozgásnál, mert elkezded és akkor már csinálod.

Hogy a kérdésre is válaszoljak én édesburgonyát szoktam enni. Kókuszzsírban csinálom. Nagyjából egyébként a sima krumpli körül lehet a GI-je. Naponta kb 100g-t eszek. A többi ch forrás mind zöldség.

2015. júl. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#3

Ki eszik pár grammot bármiből? OMG :D


Te pár grammot eszel? Gondolkozz plz.

2015. júl. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Édesburgonyát fogyassz, abba jóval kevesebb kalória van:)
2015. júl. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sertés zsír, kókuszzsír.


Napi 100 g keményítő simán mehet, fogyás mellett is.

150g is, de ez már sokaknak túl sok. Betegeknek ajánlják a 160g ch-s étrendet (nyilván ez beteg embereknek túl sok!)

2015. júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Helyettesítheted édesburgonyával, és mégjobb ha sütőben sütöd. :)
2015. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#6: Igen, sült krumpli és csoki evésekor tipikusan pár gramm szénhidrátot szoktam enni... Ugyanez van banánnál is. Megéri :)
2015. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!