Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Dinnyediéta. Szerintetek?

Dinnyediéta. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Olvastam a dinnyediétáról, ami azt jelenti, hogy csak dinnyét eszel. Először 3 napot javasolnak. Szerintetek ez mennyire lehet hatásos? ÉS mennyire egészséges, hogy csak dinnyét lehet enni?

2015. júl. 31. 14:02
 1/10 Gyémántlány ***** válasza:

Abból kiindulva, hogy az emberek olyan másfél-két hétig simán kibírják bármilyen élelem nélkül, három napig csak dinnyét enni túlélhetőnek hangzik. Semmi bajod nem lesz tőle szerintem, (ha három napig egyfolytában gyors kaját ennél, attól sem lenne) de a hatásosságában nem vagyok biztos.

Ez is csak olyan női magazinos diétának hangzik, amit kitalált valaki, de hogy ténylegesen ér-e valamit, arról senkinek fogalma sincs. Három nap alatt nem fogsz nagy változáson keresztül menni, ezt ne is várd.

Mozogni kell, egészségesen enni, és picit csökkenteni az ételadagokat. És akkor két hónap után talán elkezd valami látszani.

De az ilyen "3 nap alatt leadsz 20 kilót" dolgokban én nem bíznék.

Kipróbálhatod, ártani nem árt, de ne legyenek irreális elvárásaid :)

2015. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az egyoldalú táplálkozás csak az anyatejes csecsemőknél egészséges, mindenki másnál egészségtelen, káros.
2015. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Azok szerint hatásosak, ezek az egyoldalú diéták, akik gyengék megfelelően, egészségesen étkezni és mellette kitartóan edzeni. Ettől várják a megváltást. :D Barmok. :D
2015. júl. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A dinnye tulajdonképpen cukor és víz.

Namost kérdéses, hogy a cukros víztől mennyire lehet fogyni.

Semmi rost, semmi fehérje.

2015. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
tehát cukros vizet akarsz inni 3 napig? hajrá
2015. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehéz lenne a hájas segged megemelni és mozogni?


Szép állom dinnyét zabálsz és fogysz...

2015. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
A dinnye nm hízlal !! De szerintem ne csak dinnyét egyél !! Egyél almát is és mag mas gyümölcsöt és zöldséget is !!
2015. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, valóban lehet tőle fogyni, hiszen a cukor megadja a pár napra az energiát, hogy ne ess össze (max pár napig szabad, különben izmot bontasz a fehérjehiány miatt), illetve vízhajtó, és a beleket is kipucolja. 2-3 kg lemegy így, csak nem zsírból!


Utána elkezdesz rendesen enni, és a szervezet azonnal magához veszi a szükséges tápanyagokat, és emellett az egészségtelen táplálkozás miatt a szénhidrát, zsír is magasabb mennyiségben fog bemenni! Kvázi a szervezet helyreállítja, amit tönkretettél, a többi meg megy plusz zsírba, na jó, ez 3 nap után minimális mennyiség lesz. De a lényeg: ugyanott fogsz 2-3 nap alatt kikötni, ahol elkezdted.


Max akkor látom értelmét, ha csak 2-3 kg hiányzik ahhoz, hogy a kedvenc ruhádba beleférj, és pont azt akarod felvenni egy fontos eseményre, és nem zavar, hogy utána minden marad a régiben. Másra nem jó...

2015. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egészségesen élve lemegy a felesleg. Az ilyesmikkel felborítod a tested egyensúlyát, és jó eséllyel nem mászol ki a hullámvasútból soha. Egyél rendszeresen, egészségesen, és mozogj sokat, heti 4-5x1 órát intenzíven és nem leszel kövér. Az ilyen hülye diétákat csak azok csinálják, akik életükben soha nem tanultak meg semmit a saját testük működéséről. Tanulj először, ne koplalj!
2015. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: Csak deficittel megy le, s az nem mindenkinek megy egyszerűen. Az egészséges étrend és a mozgás nem elég, úgy is lehet súlytartó szinten enni (sőt azon túl is).

De amúgy egyetértünk.


Kérdező, annyi értelmesebb egyoldalú diéta/böjt van, ha épp unod a normál étkezést. Ennél pl. a zsírböjt klasszisokkal jobb, pedig azt az izombontás miatt nem szeretem (fene tudja, 2-3 nap fehérjeszegény táplálkozás sem vonz, pedig az nem sok)...

A tojásböjtben elég fehérje van, csak tiltott a zöldség (ami a zsírdiétában nem, bár sok nem fér bele), na ezt szoktam figyelmen kívül helyezni.

Cukorral fogyózni érdekesebb gondolat, de nem jó. Pont azt adod meg a testednek, ami nem igazán fontos neki... Persze energiaként elhasználja, de tápanyag szempontjából rossz s a magas inzulinszint (sok dinnyében tuti sok glükóz van) pont a zsírtárolást támogatja (ha az nem is nagyon tud megtörténni kalóriadeficitben).

2015. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!