Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok és 165 cm és...

17 éves vagyok és 165 cm és testsúlyom 90kg szeretnék 2 hét alatt fogyni minimum 6 kg-mot lehetséges?

Figyelt kérdés
De nem tudom hogyan kezdjek hozzá pl táplálkozási szokásaimat szeretném megváltoztattni. Persze testmozgási tippeket is elfogadnék. Írnátok nekem olyan menüt ami nektek is bevált illetve sport gyakorlatokat?
2015. aug. 2. 11:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
Örülök, hogy észbe kaptál, talán sikerül megállítani a testsúlygyarapodást. Szerintem tarts be azt, hogy napi 3-szor eszel, akkor is keveset és diétásat. Esténként pedig járj el futni.
2015. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges. De azért kezdj bele. Viszont több idő kell a jelentősebb változáshoz.

Ne nassolj, ne igyál cukros üdítőket. Egyél kevesebb kenyérfélét. Egyél normális adagokat. Ne koplalj, de nem is zabáld tele magad.

Mozogj rendszeresen.

2015. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem fogsz 2 hét alatt 6 kg-fogyni. Egy hét alatt max 1 kg fogyás az egészséges.

Kerüld a szénhidrátot, a zsíros ételeket, egyél húsokat (fehérje),, zöldséget, gyümölcsöt.


Pl.

Reggeli: tojásrántotta 2 tojásból v. zabkása

Tízórai: túró v. joghurt v. alma

Ebéd: csirkehús zöldségkörettel

Uzsonna: valamilyen gyümölcs

Vacsora: tonhalsaláta v. Cézár-saláta v. Abonett csirkesonkával, paradicsommal


Ez csak egy minta, de kb érted a dolgot remélem. Emellett igyál sok vizet.

Emellett kardio gyakorlatokat kéne csinálnod, lehet találni a neten videókat, direkt zsírégető videókat is. Minden nap 40-60 perc kardio, aztán egy idő után lehet futni, erősíteni.

1 hónap alatt már láthatsz változást, de nem fog egyik napról a másikra menni.

2015. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az előttem szóló bölcsen szólt :) szeretném ezt az oldalt ajánlani,nagyon hasznos dolog ez szerintem: www.kaloriabazis.hu
2015. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Futást elég jól birom közepes tempoval 15 percet végig birok futni
2015. aug. 2. 12:06
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm kalóriabázis oldalt nagyon hasznos :)
2015. aug. 2. 12:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy 15 perc alatt nem indul be a zsírégetés, ahhoz legalább fél óra-40 perc kell. Ezért mondtam, hogy egyelőre inkább keress ilyen kardio videókat, aztán 2-3 hét múlva kezdhetsz futni. Nameg a futás ekkora túlsúllyal nagyon megterheli a térdet!
2015. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mivel viszonylag nagy a súlyfelesleg, előfordulhat, hogy megszabadulsz 6 kilótól, bár nem túl valószínű.


Egy 65 kilós és egy 90 kilós ember nem fog ugyanúgy 1 kilót leadni 1 hét alatt, a magasabb súlyú emberek könnyebben fogynak.

2015. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Van lehetőséged futni vagy kondiba járni?
2015. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én 160 cm és 91 kiló voltam. 1 hónapja fogyókúrázom, és eddig lement 5.5 kiló.

Jó magam is a kalóriabázis.hu használom, de nem is olyan könnyű mint hittem.

Én nekem a táblázat szerint (mert megadtam egy kitűzött célt, hogy X időre mennyit fogyjak le) napi 1200 kalóriát ír ki. Nagyon figyelem, hogy mit eszek és mennyit. Az első két hét pokol volt, mert baromi éhes voltam mindig. Most már van amikor meg sem tudok enni 1200 kalóriát.

Én nagyjából mindent eszem, hiszen a családnak főzni kell, és tőlük nem várom, hogy fogyózzanak velem együtt ( bár nekik nem is kell)

Ami nálam drasztikus változás lett.

- Nem eszem semmiféle pékárukat. Sem kenyeret, sem fánkot, semmit. Amit eddig kenyérrel ettem Pl. paradicsomos húsgombóc, azt ma kenyér és cukor nélkül eszem.

- figyelek a mennyiségre.

- nem eszek édességet, csokit, kekszet


Akármit vásárolok mindig megnézem mennyi kalória van 100 grammban. Szinte minden termékre ráírják.


Mivel többnyire főt étel eszem, így nekem kell kiszámolnom a kalória mennyiséget. Nagyon sok fenn van az oldalon, de ugye azt mást főzte, és én nem ugyanannyi mennyiségű alapanyagot használok. Idővel bele lehet jönni a méricskélésbe, számolásba.

Én mindenhová gyalog megyek. A munkahelyem gyalog 50 perc sétát jelent. Így minden nap 50 perc gyors gyaloglás oda és gyors gyaloglás vissza. Emellett heti 4 alkalommal megyek edző terembe. 2 nap súlyzós edzés és két nap kardió edzés.


Én szinte mindent eszek (csak amit leírtam nem) de figyelem a mennyiséget, és hogy miből hány kalória van.

2015. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!