Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Letettem a cigit és 2 hónap...

Letettem a cigit és 2 hónap alatt 8 kg-ot híztam. Meg akarom változtatni a korábbi szokásaimat, hogy ledolgozzam magamról, adnátok tanácsot/véleményt? (lent kicsit hosszabban kifejtem)

Figyelt kérdés

Szerencsés alkat vagyok, eddig sosem kellett odafigyelnem mit és mennyit eszem, két gyereket szültem, de az alkatomon minimálisan látszott csak (picit plötyibb lettem, kevésbé feszees itt-ott...). Gyerekként és kamaszként sportoltam aktívan, azóta nem, most 33 éves vagyok (172 cm és jelenleg 79 kiló). A kardio-dolgokat nem nagyon bírom, mert szívritmuszavarom van, ráadásul a második gyereknél szétnyílt a hasfalam, szóval pl hasizmozni sem tudok.


Azt találtam ki, és pár napja tartom, hogy :

kaja:

1, nem eszem meg a gyerekek mindenféle maradékát :) (tudom h banálisan hangzik, de a negyed szelet nutellás kenyér meg a fél banán stb azért sok kicsi sokra megy alapon biztos számít, nem igaz?)

2, reggelire sima müzlit eszem, (nem ízesített izéket, hanem vettem zabpelyhet, lenmagot stb és ilyen natúr cuccost.) fahéjjal ízesítem, sovány tejet v natúr joghurtot öntök rá. tegnap kását főztem magamnak belőle és almát reszeltem hozzá. Ma a kislányom csinált nekem meglepireggelit, két főtt tojást egy szelet teljes kiőrlésű pirítóssal + paradicsommal.

3, ebéd 1 -fél kettő körül leves.

4, fél 5 felé eszem legközelebb: sovány hús + saláta és/vagy kevés keményítős valami pl rizs/bulgur mittomén, nyilván nem tonnaszámra. igyekszem megfogni az adagokat, és változtatni az arányokon, hogy kb 1/3-ad jusson mindenből a tányérra, vagy eltolódjon a saliféle felé.

5, 7 körül egy étkezést kiváltó italporos trutyit iszom

6, napközben nem nasizom és este sem a férjemmel filmnézés közben...


mozgás:

1, kora reggel kocogok 30-40 percet. ez egyenlőre elég szánalmas, de később gondolom(remélem) javul majd az állóképességem.

2, heti 2x-3x a futás helyett tornázom itthon egy órát (Tatarek Rezső: zsírégető)

3, heti 2-3x kocsi helyett bicóval megyek dolgozni, ez kb 6 km dimbes-dombos terepen.


Szerintetek lesz ennek hatása? Le tudom adni ezt a 8 kilót? (kb mikorra? zavar h nem férek bele a ruháimba)

Este-délután nem tudok edzeni, későn érek haza, akkor már a gyerekekkel akarok lenni, éjjel meg már hulla vagyok nekiállni gyötörni magam. A kristálycukrot száműztem itthonról, kövi fizetésből majd a fehérlisztet is. Cukros lötyiket nem iszom, a nasizásról lemondtam. Kenyérfélét minimálisan eszem és azt sem fehérítettet, tésztából durumot szoktam csinálni (de azt se ettem napok óta).

Mit tehetek még?


2015. aug. 6. 10:05
 1/2 A kérdező kommentje:
sajna a folyadékbevitelemet nehezen tudom növelni, a két litert elvétve tudom meginni, erre is adhatnátok tippeket.
2015. aug. 6. 10:07
 2/2 anonim válasza:

szerintem igy hamar megszabadulsz a fölösleges kilóktól, kitartas!:)

folyadekbevitelhez meg: en azt szoktam csinalni, hogy vagy citromot, vagy lime-ot belefacsarok a vizbe, igy egyszerubben lecsuszik:D

2015. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!