Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ekkora szívás ez az egész?

Miért ekkora szívás ez az egész?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok. Szerintem az élet kųrvára igazságtalan. Sportolok mint az állat, egyesületben, és nagyon szar a genetikám. Hiába vagyok vékony, zsíros vagyok, magas a testzsírszázalékom. Egész életemben sportoltam, és rohadt szarul nézek ki. Egy csomó ismerősöm aki ugyanazt sportolja, vagy csapattársaim szálkásak, sportosak, nekem meg ez az undorító alkat jutott. Elhatároztam, hogy diétázni fogok. Rengeteg fehérjét vittem be, zöldségeket, tojást, sovány húst ettem, kalóriadeficitben voltam. Nagyon rossz volt, állandóan éhes voltam. Elkezdtem fogyni, de a legjobb az, hogy semennyire nem látszik. Kurvąra semennyire. Azt a minimális izmot is lefogyom magamról, mintsem a hányinger hájat, hiába a sport, és a kiszámolt egészséges étkezés. Ma tele lett a fąszom, bezabáltam 900 kalóriányi chipset, aztán sajtos sütit, meg jégkrémet. Először éreztem azt, hogy jól laktam egy jó ideje. Aztán ma megláttam egy képet a strandról magamról, és borzasztó, undorodom. Hányinger. Az se érdekel ha 50 kilós leszek, csak tűnjön el az undormány háj rólam. De nem tudok mit csinálni. Ilyen gusztustalannak születtem, ez van. Van valaki akinek hasonlóan szar a helyzete?

én azt tervezem, hogy nem fogok enni. Max napi 1x, hogy ne haljak meg. Úgy látszik nincs más megoldás



2015. aug. 13. 00:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
étrended is normális? csak mert magában a sport nem elég
2015. aug. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem néztél utána alaposan. Rá lehet fogni mindent külső körülményekre, meg genetikára, de azért az értelem nem hiányozhat. Nyilván nem néztél utána alaposan és összevissza eszel mindent és hallgatsz a hozzád hasonló félműveltekre. A leírásban semmi konkrét adat nincs, csak sírdogálás, aminek alapján az olvasó nem tud együttérezni. Valóban meghatározza az örökölt alkat a külső megjelenést és fejlődő életkorban nem is lehet matematikailag meghatározott számításokon alapuló étrendet javasolni, de az általános irányelvekkel és életvezetési "trükkökkel" lehet átállni egy más életritmusra. Valójában nem is az a lényeg, hogy mit eszik az átlagember (bizonyos határokon belül), hanem a mennyiségen van a hangsúly alapvetően. Először is nem szabad éhezni, mert az lelkileg kikészíti az embert. Az emésztőrendszernek megvan egy saját ritmusa, a gyomor és a bélrendszer folyamatos, ritmusos perisztaltikus mozgásban van. Kis mennyiségű étel esetén is 2-3 óránként felerősödik ez a mozgás és a gyomorban éhségkontrakció lép fel. Ezért javasolják, hogy 2-3 óránként kell valamit tölteni a gyomorba, amit továbbíthat. A lényeg a kis mennyiségen van (megfelelő ízletesség biztosítása mellett). Ha valakinek tágult a gyomra, akkor egy szorosra húzott deréköv is segít a dolgon 8nem véletlenek ezek az amerikai gyomorgyűrűs beavatkozások, csak ugye elegánsabb pénzt költeni és másra hárítani a felelősséget, mint önuralmat tanúsítani. A gyomor megtöltéséhez 2-3 dl folyadék is megfelelő, ami lehet langyos leves is, kis kalóriatartalommal. A gyomor és bélrendszer megtöltéséhez elengedhetetlen az emészthetetlen növényi rostokat tartalmazó gyümölcs-zöldség (mint természetes táplálék), ami a belekben vízmegkötőként működve segít a rendszeres székletürítésben. Tökéletesen megfelelők az olcsó káposztafélék, almák és nem is kell belőle egyszerre sok. Alapvető, hogy minden felesleges "élvezeti cikk" mellőzésre kerüljön: rágcsálnivaló, mogyoró, diákcsemege, tökmag, üdítő- és szeszesital. Az ember elméjét más irányba kell fordítani, hogy ne a saját magából érkező jelekre figyeljen, hanem legyen figyelem elterelő értelmes elfoglaltság egész napra, ami lehetőleg fizikai igénybevételt jelentő munka legyen. Lehetőleg gyalog vagy kerékpárral kell menni, ahová csak lehet. Különös figyelmet kell fordítani a nyári életvitelre, amikor a test hőháztartásához alig van szükség bevitt energiára, tehát a bevitelt sokszor csökkenteni kell a téli időszakhoz képest. Általában az u.n. nyerskoszt azért is egészséges, mert a konyhatechnikában használt zsírok-olajok-lisztes-keményítős sűrítők kimaradnak. Kiemelten figyelni kell azonban a változatos ízek megtartására, mert sokszor az ízhiány okozza az étkezéseknél a hiányérzetet, amit aztán az ember habzsolással próbál ellensúlyozni.
2015. aug. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Vagy kocasportoló vagy és elhanyagolod magad, vagy egyszerűen fogalmad nincs a megfelelő táplálkozásról és kalóriabevitelről.
2015. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék a sportolsz mint állat részre. Heti 3x konditerem+ napi 1.5-2 óra szobabicajjal 1 év alatt majdnem 40 kilót fogytam. Lehetetlen nem fogyni kalória deficitbe, ezt ne magyarázza be nekem senki. Énis extrém könnyen hízok (bár ahogy olvasom te nem, mert vékony vagy csak csoffadt) szóval a kamut abba lehet hagyni.
2015. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam egy lány kérdését, ő is genetikára fogott mindent, azért nem tud fogyni, azért kövér; aztán kiderült, hogy annyiszor koplalt már, hogy teljesen kikészítette a testét.


Mit sportolsz? Mennyit?

Mit eszel, s mennyit?

2015. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ja, biztos kamuzok egy anonim oldalon, megéri...

187cm

73-74 kg

15% testzsír

Nem kocasportoló vagyok, úszom, heti 4 edzés, edzôtáborban napi 2.

Igen, fogytam kalóriadeficitben, de hiába a normális, fehérjedús kaják, inkább izomból fogytam, mint zsírból. És igenis nagyon szar a genetikám, egy évre egyszer kihagytam a sportot bizonyos okokból, és 84 kg tömény zsír voltam. Ha most abbahagynám fél éven belül megint arra a sorsra jutnék.

2015. aug. 13. 14:42
 7/24 anonim ***** válasza:

Az élet igazságtalan, igen, van, aki nyomorba születik, AIDS-esen...

Ezen kár keseregni, de tudd, hogy van sokkal rosszabb is. Ami persze nem kell, hogy vigasztaljon, engem se tenne.


Nos. Nem tudjuk, hogy hogyan nézel ki, lehet, hogy testképzavarod van. Lehet, hogy nem teszed oda magad eléggé, de az tény, hogy a testalkat is sokat számít, van, aki extrém nehezen szed fel izmot és könnyen elveszti. Annak többet kell melózni egy izmos alakért, az biztos. Bár az ilyenen háj sem szokott sok lenni...


Mire volt jó a chips? Jó, jó, ismerem az elegemvan érzést, de akkor is buta ötlet, annyira jobb ételek vannak :)


Napi egy evés még nem okoz fogyást, csak akkor, ha elég keveset eszel ama alkalommal. Én nem fogyok napi egy evéssel, viszont nehezen tudom összehozni. Ezért nem eszem így, bár elég vonzó a dolog, mert valami picit azért segít pluszban.

De nyilván ez emberfüggő. Van, aki nem tud sokat enni egyszerre, sőt, pár óra alatt sem.

2015. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy nem fogynod kell, tehát végső soron fogalmad nincs a kalóriaszükségeletedről. Ezért nézel ki úgy, mint egy zsák szar. Ha a testkompozíciódon akarsz változtani, ahhoz nem deficit kell. Ha koplalsz, cseszheted, hogy "de sokat mozogsz".
2015. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Dobj be 1 képet, 15ös testzsirral nem lehet annyira bitang a kinézeted.
2015. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

[link]

És ez még egy viszonyleg elônyös kép. A lényeg azért remélem kivehetô. Vékony, de zsíros, semmi szálkásság nincs bennem.

2015. aug. 13. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!