Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon elrontottam a dolgokat,...

Nagyon elrontottam a dolgokat, azt hiszem lassan tönkre teszem a testem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig is dundi voltam,kaptam a megjegyzéseket barátoktól,szülőktől,pasiktól,stb. Mindig eljátszottam,hogy fú milyen kemény "legény" vagyok,olyanokat vissza tudtam szólni,hogy az illető 100-szor rosszabbul járt mint én,megalázottsági szempontból.Persze aztán otthon egyedül a kádban,sírtam mint a záporeső,vagdostam a bokám (ott ugye senki sem látja meg),leköptem magam a tükörben,annyira undorodtam magamtól,hogy majd bele pusztultam.Aztán úgy döntöttem elég.Összeállítottam magamnak egy menüt,ami minden nap kevesebb mint 300 kalóriából áll.Mivel tisztában voltam a következményekkel,minden vitamint és ásványi anyagot tablettákkal pótoltam,ittam szorgosan a 3 liter vizet és igyekeztem legalább napi fél-egy órát mozogni.Ahogy fogytam egyre jobban bírtam a mozgást,hozzá is szoktam,kezdett tetszeni is.Viszont ami a tükörben kezd kirajzolódni,nos,az már egyre kevésbé tetszik.Sovány vagyok.Látom,és tisztában is vagyok vele.A testtömegindexem 17,24.A bordám kiáll,a gerincem szintén,az arcom beesett,nem vagyok szép látvány.Nem akarok még soványabb lenni,sőt!6-7 kiló plusszal voltam pont tökéletes.Tudom,hogy ennem kéne de egyszerűen nem merek,rettegek,hogy visszahízok.Ha többet próbálnék enni remegek,sírok,hányingerem lesz és egyszerűen nem megy.Nagyon nagy hülyeség volt ebbe belekezdenem,ezt én is tudom.Most mit tudok csinálni?Hogy tudnám megmagyarázni magamnak,hogy muszáj ennem? 20/L

2015. aug. 15. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
egyedül sehogy sem, ehhez pszichiáter segítsége kell.
2015. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Kicsit túl sovány lettél.. nem vészes,de a lelki része az...javasolnám, hogy menj el pszichológushoz, talán tud segíteni :)
2015. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,valószínűleg jót tenne egy szakember,csak úgy szégyellném más előtt szemtől szemben,hogy ennyire ostoba voltam.
2015. aug. 15. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A szakember már elég sok mindent látott, nem kell előtte szégyellned magad.
2015. aug. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy pszichológust, ő nem fog ítélkezni feletted, viszont segíteni fog.

Ne szégyelld magad, a környezeted nyomására túlmentél egy határon, és hibáztál, ennyi. Segítség kell neked, de hidd el, hogy túl leszel ezen az egészen.

Sok sikert hozzá, fel a fejjel! :)

2015. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az anorexia azért is veszélyes, mert az idegsejtek és idegrostok igen sok zsírnemű, elektromosan szigetelő anyagot tartalmaznak (hogy az idegi elektromos jelek ne kószáljanak összevissza) és ilyenkor a zsírvesztés az egész idegrendszerből is megtörténik (nemcsak a kifejezett zsírraktárakból). Ez pedig idegrendszeri és mentális zavarokhoz vezethet.
2015. aug. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
kedves kérdező! sikerült valamit tenni az egészséged érdekében? remélem igen, a legjobbakat kívánom
2015. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!