Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » No carb diet (? )

No carb diet (? )

Figyelt kérdés
Ha szinte csak zöldségeket eszek, akkor no carb diet-en vagyok vagy nem? Ugye a zöldségben is sok a szénhidrát, de nem gyors felszívódású.Megeszek egy nap 400g zöldségkeveréket, amiben van mondjuk 70g ch. Ez csak low card (vagy még az sem)? Aki no carb-on van az zöldséget sem nagyon eszik?

2015. aug. 28. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ketogénezek (csak SKD), így ennek tükrében válaszolok. Természetesen lehet zöldségeket enni, sőt, kötelező is, azonban rengeteg szempontot kell figyelembe venni, kezdve azzal, hogy mi milyen reakciót vált ki, mert pl. van egy pár zöldség, amiben bár alig van szénhidrát, mégis rettentően megemeli az inzulinszintet. De a legtöbb esetben nagyon egyszerű a dolog, mert egy dolgot kell figyelembe venni: net carb. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a szervezet teljesen másképp hasznosítja a rostokat, így nem is kell figyelembe venni őket. Nekem pl. 2 napra van kiszámolva a kajám (mert így sütöm a lenmagkenyeremet), és nem mindegy, hogy 410g tojás az a 8db, vagy 490, és erre a 2 napra jut nekem 65g szénhidrát. Ebből a 65-ből csupán napi 16 az, ami nem rost, tehát jelentősen 30 alatt vagyok.


De vannak zöldségek, amikkel nagyon kell vigyázni, ilyen pl. a répa a magas cukortartalma miatt, vagy pl. a káposzta, paradicsom... Hagymával is pillanatok alatt be lehet vinni egy nagyobb mennyiséget, kiváltképp a fokhagymával.


Szóval ha valaki csak zöldségeket eszik, még ugyanúgy be tud vinni nagy mennyiségű szénhidrátot, ha rosszul, vagy éppen jól válogat, hiszen nem feltétlenül akar valaki ketózisba kerülni, jó neki, ha egyszerűen csak vega.

2015. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!