Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani egy...

Hogyan lehet megoldani egy olyan étkezést, ami alacsony telített zsírtartalmú és kb 250g szénhidrátot tartalmaz? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az alábbiak mindenképp vonatkozzanak rá:

- gluténmentes

- tejtermék mentes

- ne gyümölcsre alapozzon, tehát ne legyen benne sok cukor, és pl a fruktóz is legyen 25g alatt

- legyen olcsó

- valódi ételekből álljon, feldolgozott, adalékos, szójás, stb. cuccok helyett


Eddig paleóztam, tehát ez nekem új lenne. pl 1 kiló krumpliban van 200g szénhidrát, annyit meg nem tudok megenni szerintem :D Eddig is ettem néha rizst, kölest, de ennyi szénhidrát nem tudom, hogyan jöhetne ki. És hogy mire figyeljek, hogy a telített zsír alacsony legyen? Elvileg már a tojásnak is magas a zsírtartalma ezért az se jó ebből a szempontból most.


Köszi szépen!



#olcsó #egészséges étrend #kifordított paleo #sok keményítő evése #alacsony telített zsír #alacsony omega 6 #okos étrend
2015. szept. 22. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.

EGY étkezésre, vagy egy egész napira gondolsz?

De 250 gramm szénhidrát egész napra is sok egy átlagos aktivitású felnőttnek.

Én fogyókúra alatt max. 120, szinten tartáskort max. 150 grammot viszek be naponta.


A tojásnak csak a sárgája tartalmaz zsírt. Csak a fehérjét edd! Főt tojásnál könnyen szét tudod választani, rántottát csinálj pld. 1 egész és két tojásnyi fehérjéből ( én mondjuk 3 tojás fehérjéből szoktam, sárgája nélkül).

2015. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Simán kellhet ennyi szénhidrát, ha valaki nem tud vagy nem akar sok zsírt enni... Zsírszegény étrendben napi sokezer kcal máshogy nem jön ki :) Ezt még értem.


A kissé ellentmondásos feltételeket már nem.

Ha sok szénhidrátot akarsz enni egyszerre, akkor meg kell tudnod enni... Igaz, a krumpli elég kalóriaszegény a súlyához, térfogatához képest, ahogy a főtt rizs is... Valami szárazabb gluténmentes gabonás étel talán? Ebben sajna nem vagyok képben, de ott legalább nem kavarna be a sok víz.


A telített zsír kerüléséhez nem értek, én rengeteget viszek be belőle s egészségesnek tartom azt a fajtát, amit én fogyasztok :)

2015. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ch-nak a rizs és a tk zab,mind a kettő glutén mentes.

ez alapján lehetne tk zab vízzel,meglocsolva lenmagolajjal és ízesítve tojásprotein porral.

elmebeteg ötlet ennyi ch-t egybe de a kérdésedre ez a válasz.

és hagyd legalább 20-30 percet a forró vízben a zabot,hogy meg tudja szívni magát,mert ha ez a dózis a beledben szívja meg magát kidurransz.

2015. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A rizs és a zab pont azért gond, mert rengeteg vizet fel tudnak venni. Én nem tudom kipróbálni, de a páromat rávettem s próbált már mindössze 20 deka zabot megenni, a zabkása közel másfél kiló volt és elég sokáig tartott, míg sikerült betermelnie... S az még nem volt 250g ch, a sok benne levő mazsola és kókusz (mert kellett a kalória) ellenére sem.

Persze van, aki kevesebb vizet használ, de inkább valami zabkekszből lehet könnyebb sokat enni.

2015. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

sikerült végül kb 370g rizset(szárazon mérve) megenni a nap folyamán :D köszi a válaszokat :) csak elsőre tűnt furának ez a sok ch, de nem olyan vészes és így a zsíradaptált/ketogén étrendet felváltva ezzel az étrenddel még mindig élek :D semmi bajom, de a rizset már nem kívánom. Zabban annyira nem bízom, régen mindig éhes maradtam tőle.. kölest fogok holnap enni, szerintem talán az még az egyik legjobb. (A rizs tuti azért nem jó nekem nagy mennyiségben annyira, mert szennyezett lehet, pl arzénnal ilyen mennyiségbe.)


Még a sütőtök is olyan, hogy nagyon eteti magát :)


Ja és nem egyszerre eszem ennyi szénhidrátot, hanem kb 2-3x-ra. Ez az egész egyfajta leptin resetelés.

2015. szept. 22. 23:03
 6/11 A kérdező kommentje:
A zabkeksz tök jó ötlet!!!! :))
2015. szept. 22. 23:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Ketogén után képes vagy erre? Én egyszer nyomtam le egy jópár hetes ketogén időszakot, azóta a testem nem kezeli jól a sok szénhidrátot, nem tudok rendesen "visszaszokni", ami mondjuk nekem nem baj. Bár tudom, hogy ez speckó eset, nem ez a normális.


A köles az jó, rengetegféleképpen lehet enni, zöldségekkel, édesen, körözött ízesítéssel is kiváló...


A sütőtök nem jutott eszembe, de igazad van,abból rengeteg szénhidrátot lehet bevinni. A pora pedig annyira szuper palacsintát ad... Kellett nekem beleszeretni a ketogénbe, eh. Bár szinte bármi belefér, kis mennyiségben.

2015. szept. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kipróbálom most ezt, és igen, simán bírom :D az eddigi 150g zsírok helyett napi kb 7-10 g :D érdekes, de bírom. de elvileg később emelhető a zsír, csak most kipróbálom ezt :)


Innen néztem ki, a Leptinérzékenységet visszaállító protokoll-t csinálom: [link]


Én nem fogyás miatt, hanem csak úgy. Lehet hogy néha jók az ilyen szünetek? Már kb 3 éve ketóztam és mégis bírom, van erőm is, minden ok, nem feküdtem ki. Lehet szerencsés vagyok.

2015. szept. 23. 12:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyszer direkt csináltam egy zsírminimalizáló napot. Borzalmas volt. 40 éve zsírosan eszem és ez való nekem, ha hirtelen nyersvegán lennék (gondoltam már rá, hogy legalább 1-2 hétig ehetnék így) ugyanúgy zsírra alapoznék, ez egy fix elem az étkezésemben... De van, aki zsírfóbiásból lesz ketogénező, nem értem, hogyan bírja, de ha van ilyen, akkor az ellenkezője is kibírható egyesek esetében, némi megszokás után.

Viszont a minimális zsírmennyiség kb. 30-40g az ember esetében, nagyon ellenjavallt kevesebbet bevinni.

2015. szept. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
rájöttem, hogy a fehérjét bevinni nehezebb zsír nélkül :o vagyis úgy hogy ha nincs itthon száraz hús
2015. szept. 24. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!