Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Enyhe pajzsmirigy alulműködéss...

Enyhe pajzsmirigy alulműködéssel fogyni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly többször is voltam iskolaorvosnál (meg a házi orvosomnál is).A suliorvosom megtapogatta a nyakam és azt mondta,hogy nem teljesen olyan a pajzsmirigyem mint amilyennek kellene lenni.Így elküldött egy vérvizsgálatra és kérte a TSH értéket is kimutatni.A laborlelet 3,97-et mutatott.Mikor visszavittem neki akkor nem mondott semmit rá.Szóval nem tudom mi a helyzet...


Tavaly május óta életmódót váltottam,de nem ment le szinte semmi...(centibe egy picike ment le).Szálkásító diétát folytattam és mellette fitness terembe jártam heti x5.

Így tényleg nem értem mi a probléma.Mivel eléggé szigorúan vettem a diétát ezért falásrohamok jönnek rám és rettegek,hogy hízni fogok.


Próbáltam a paleot,3 hónapig csináltam ha jól emlékszem,akkor is lement egy pici centibe.És jól éreztem magam.De édesanyám mondta,hogy hagyjam ezt a hülyeséget,egyek rendesen.

Azóta visszatértem megint a szálkásításhoz,de semmi eredmény.

Nem szeretnék sokat fogyni,csak egy 3-5 kg-t.


Lehet megint kerülnöm kéne a tejterméket? Mi a véleményetek erről? Előre is köszönöm a választ. :)


17L 162 cm/55 (?)kg


2015. szept. 28. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Semmi köze a pajzsmirigy alulműködésnek a fogyáshoz.
2015. szept. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De van.Ugyanis ha valakinek alulműködik a pajzsmirigye,akkor hízik,ha pedig túlműködik akkor hízik. [link]
2015. szept. 28. 21:11
 3/6 A kérdező kommentje:
*ha túlműködik akkor fogy
2015. szept. 28. 21:12
 4/6 anonim válasza:
Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van, kaptam rá gyógyszert még évekkel ezelőtt... így, hogy szedem, minden rendben :) A 3.97-es érték kicsit magas, de nem vészes.. Szerintem ne az iskolaorvoshoz menj, hanem endokrinológushoz, neki azért mégis csak ez a területe.
2015. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Paleóban elég rendesen lehet pedig enni... De egy csomó nem paleo étellel sincs gond, s az is haladás, ha az egyértelműen rossz ételeket kihagyod. Hogy az mi, az bizonyos mértékig embergfüggő, én mindig arra koncentrálok, hogy milyen étkezés mellett érzem magam jól, a testem finoman, de határozottan jelez. Fogyni persze más, de az elsődleges célom az egészség.


Ha falásrohamokat kapsz az önsanyargató étrendtől, az baj.

Egyébként a paleóval is szálkásítottál. A szálkásítás zsírból fogyás s nemcsak a tipikus szálkásító diéta jó e célra.


Kipróbálhatod a tejtermékek elhagyását (vagy csak a laktózban gazdagokét, a vajat és az érlelt sajtot még OK-nak tartom), van, akiket az igenis akadályoz, elég nagy inzulinválaszt tudnak okozni, talán ezért.


A súlyod már elég kevés ahhoz, hogy hihető legyen, hogy nehezen megy a fogyás, főleg pajzsmirigygonddal. Sokakról hallottam, akik ilyen körülmények között is fogytak, miután gyógyszerrel kezelték az állapotukat, de ehhez én sajnos vagy szerencsére nem értek.


A kilók nem számítanak, ha centiben fogysz, az jó (sőt, a centi sem alapvetően fontos, a testzsírszázalék és a jó alak számít).

2015. szept. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a késői válaszért.Értem,már ezzel is segítettetek,köszönöm a válaszokat! :)
2015. okt. 4. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!