Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggeli édes diétás kaja? Jó...

Hosszúhajú kérdése:

Reggeli édes diétás kaja? Jó de micsoda?

Figyelt kérdés

Diétázom, kevés szénhidráttal és minél több fehérjével. Nincs is gond. Csak a reggel. Annyira ennék valami édes ízt. Mit lehetne? Nem hiszem el, hogy nincs egyetlen édesítőszeres, SZÉNHIDRÁTMENTES kaja amit lehet diétázva édesnek enni.

Kaját kaját, légyszi írjatok ötleteket, mert hiányzik az édes íz. Köszike!



2015. okt. 5. 23:59
1 2
 1/14 anonim válasza:
62%
Nézz be egy Norbi update üzletbe ott találsz bőven ;)
2015. okt. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
van üzlete is? ez tök jó, bemegyek, köszi!
2015. okt. 6. 00:43
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyik legfinomabb, de nem hízlaló édes reggeli :) :

40g zabpehely

1 dl tej

8-10 dkg zsírszegény túró

esetleg gyümölcs

édesítőszer

Elkészíted a zabkását, majd utólag hozzákevered a túrót, édesítőt, gyümölcsöt és kész is. Sokáig eltelít, egészséges, megvan benne a szükség reggeli szénhidrát (mert fogyókúra alatt is kell!) és fehérje.

2015. okt. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

Szénhidrátmentes kaja gyakorlatilag nincs, legfeljebb olyan, amiben kevesebb van.

Az édesítöszerek egyébként sokkal többet ártanak, mint egy kevés természetes cukorféle és még a fogyást is akadályozzák.

A Norbi-féle termékeket meg nem érdemes emgvenni, mert csalás az egész.

Reggelire nyugodtan egyél olyasmit, ami édes(ebb), akkor nem fogod egész nap hiányolni. Az elözö által leírt zabkása is jó lehet, esetleg TK kenýer/zsömle kevés mézzel vagy lekvárral sem vészes, ha a nap többi részében tartod a keretedet.

2015. okt. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3. köszönöm a receptet, túró nélkül fogom kipróbálni, mert azt már nehéz elképzelnem bele :)

4. kicsit megkavartatok most ezzel a Norbi dologgal :(, a TK jó ötlet viszont.

2015. okt. 6. 09:37
 6/14 anonim ***** válasza:

Készíts zabkását. (1 rész víz, 1 rész tej, 1 rész zabpehely, ezt lassú tűzön folyamatosan keverve megfőzöd)

Én gyümölccsel eszem. De tehetsz bele cukrozatlan kakaóport is.

Ez elég édes és még finom is :)

2015. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
34%
Én 20 kgt fogytam mert a Norbi updatet követtem csak az mondja rá hogy csalás aki ki is próbálta légyszi....Egy próbát megér kedves kérdező :) majd magad megtapasztalom hogy valóban jó!
2015. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Olyan, hogy szénhidrátmentes az csak a hús magában, semmi más. Minden másban van szénhidrát.
2015. okt. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A húsban pont van szénhjidrát, némelyikben nem is olyan kevés. A színtiszta zsírban nincs.

Nyilván szénhidrátszegényre gondol a kérdező, csak nem tudom, mennyire szénhidrátszegényen eszik... (Kicsit olyan, mint a törhetetlen pohár a viccben. Szénhidrátmentes, OK, de kevesebb vagy több szénhidrát felel meg?)


Nos, én egész szénhidrátszegényen eszem, amiben sokat segítenek az édességeim, mivel azok zöme a legszénhidrátszegényebb ételeim közé tartoznak, minden mást zöldséggel eszem, ami elég tempósan hozza a szénhidrátot az én szintemen.


Édesítőt nem muszáj használni, de ha mégis, akkor nekem az eritrit tűnik a legjobbnak (illetve a stevia, ha valaki bírja az ízét). De a xilit is jó, ha keveset használunk belőle és pár gramm ch még belefér.


Hol kezdjem? S mennyire lehet zsíros? A zsírszegény, durván szénhidrátszegény édességek nem az én asztalom, de lehet játszani fehérjeporral, sovány túróval, édesítőszerrel. A tojásfehérje is tuti jól jön, még térfogatot is növel. Van olyan édesség, amiben jóformán semmi nincs, én illúziópudingnak nevezem, abban konjac liszt van, ami valami folyékony cuccba téve (citromos víz vagy kakaós kókusztej) zselésít...


Rengetegféle süti, palacsinta van, én szinte mindegyikhez olajos magvat és/vagy magliszteket használok. Csokiszósz, csokikrém, házi paleo sportszelet... A kedvencem pedig a diós vaj málnával, de a fatbombok is jók (olajos magvak és kókuszzsír, ízesítés). Ezek persze zsírosak, mindent nem hagyhatunk ki, de némelyik sütim azért szolidabb, s főleg az lenne, ha sok tojáshabot tennék bele.


A kókusz pedig azért jó, mert magától édes. Nem nagyon erősen, de nekem eléggé. Kókuszreszelék (én darálva szeretem), némi víz vagy kókusztej, kókuszzsír, citrom... Már ez is egy kellemes kis desszert, persze nem akárkinek.

Darált kókuszreszelék, kókuszliszt, víz vagy növényi tej alapon működik egy sokkal kevésbé zsíros és persze közel sem olyan kalóriadús desszert, amibe némi gyümölcsöt vagy diót is lehet dobálni. Azt hiszem, kókuszmüzli néven fut. A kókuszliszt nagyon sok vizet szív be, ami árt az íznek, de egyes esetekben még nem gond, miközben meglepően nagy adag ételt ad.


Zabkását ritkán eszem, mert szénhidrátbomba, de ha mégis, akkor 10g zabhoz 30g kókusz, 10g mandula vagy dió vagy mák... Vízzel készítem s nekem így is elég édes (a zab is édeskés,a kókusz pedig főleg), főleg egy pici gyümölccsel, de ez ízlésfüggő.


Az emberek szeretik az édességet, rengeteg recept van a Neten mindenféle fajtát tekintve.

2015. okt. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
9: A sima húsban mindenféle ízesítés, panír nélkül nincs szénhidrát... kalória van sok.
2015. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!