Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy nem...

Honnan tudhatom, hogy nem izomból fogyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már sok ilyen kérdés van, de az összesnél ilyesmi válaszokat olvastam, hogy "nézz tükörbe", meg ehhez hasonló haszontalan dolgok..


Az a helyzet, hogy elég túlsúlyos vagyok, 17 éves férfi, 185 cm, és jelenleg 97 Kg. Majdnem 1 hónapja elkezdtem "normálisabban" enni, ami azt jelenti, hogy nem iszok üdítőket, csak vizet, nem eszek kenyeret, meg egyéb ilyesmi pékárukat, nem eszek este 6 után stb... Le is mentem eddig 103-ról 97-re, de elkezdtem gondolkozni, hogy ezek a kilók nem-e izomból fogynak.

Nem mozgok sokat, tanulás, meg az iskolába való sok utazás miatt sok időm nincs, esetleg ha nagyon megerőltetem magam tesi órán, vagy ha iskola után kosarazok 1 órát, annyit mozgok. Hétvégenként nagyon sokat sétálok (10-20Km legalább), vagy biciklizek néha. Túl erős nem vagyok a koromhoz és súlyomhoz képest, fekvőtámaszból csak párat tudok rendesen megcsinálni, húzódszkodásból, meg eddig se ment egy se, így nem tudom az alapján eldönteni, hogy gyengébb lettem-e. De legalább a lábam erős :D


Tükör elé ha beállok nem nagyon látom az izmokat, mert ugye túlsúllyal elég nehéz is lenne, így ez alapján se tudom eldönteni, hogy izomból ment-e le, vagy sem.


Az étkezésem nagyjából így néz ki:

Reggeli: Valami gyümölcs amit találok itthon: Banán, narancs többnyire

Tízórai: Néha egy gyümölcs iskolában

Ebéd: nem szoktam, nem vagyok menzás, haza meg későn érek

Vacsora: Miután hazaérek (4-5 óra között) azt eszek amit épp főztek a szüleim. Ha nem túl egészséges, pl valami tészta akkor max nem eszek sokat.


Most belátható, hogy ezzel az étrenddel nincs meg minden nap a megfelelő fehérje bevitel, de nem érzem úgy, hogy koplalnék, meg semmi, nem éhezek, de nem eszek sokat. Nincs meg minden nap, az ajánlott kalória bevitel sem, ma is pl 600Kcal-t ettem csak (kalóriabázison mérem), mivel tészta volt a kaja, és ahogy mondtam, ha ilyesmi van nem eszek sokat.


Szerintetek ez mennyire eredményes diéta? Leírás alapján valaki meg tudja mondani, hogy valószínűleg izomból fogyok-e vagy sem?

Én eddig eredményesnek érzem.


Bocs, hogy hosszú lett a leírás, és bocs ha tök hülyeség a kérdés, és tök hülyeségeket írtam, de szinte egyáltalán nem értek a témához, mivel ha úgy nézzük pár hete még gond nélkül zabáltam mindent...



2015. nov. 26. 18:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs, a mai kcal bevitelt elírtam, levest nem számoltam bele, így kijön az 1000, de ez csak mellékes amúgy is..:D
2015. nov. 26. 18:29
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Pedig az izmoknak fehérjére van szüksége,nem szénhidrátra,a sok gyümölccsel pedig csak azt viszel be.

17 évesen nem tudsz nagyon mit kezdeni az étrendeddel,ha csak a szüleid nem hajlandóak külön vásárolni. De a gyümölcsöket,főleg ilyen mennyiségben felejtsd el.

Egyél helyette zöldségeket,reggelire ehetsz tojást pl,abban sok a fehérje.

Esetleg vetess vagy a zsebpénzedből vegyél zabpelyhet és azt is eheted reggelire,egy jó ideig kitart ha nem minden reggel azt eszed és nem túl nagy adagokat. Amellé ehetsz is egy almát pl,de több gyümölcs nem kell egy nap,sok bennük a cukor.

Fehérjét még húsokból vagy túróból tudsz bevinni viszonylag sokat a tojáson kívül.

Szerintem beszélj a szüleiddel otthon,vagy ha van zsebpénzed akkor vegyél zsírszegény túrót,én még ezt szoktam reggelizni light joghurttal,egész laktató. Meg vetess/vegyél ha van rá lehetőséged minden héten egy csirkemellet vagy valami halat,amit beosztogatsz és elviszed a suliba salátával/rizzsel/párolt zöldséggel. Mikor hazaérsz akkor meg eszel ami van.

Ja és reggelire én még tonhal konzervet is szoktam,többnyire salátával vagy pár szelet teljes kiőrlésű toast kenyérrel. Ebben is van azért szépen fehérje és finom is.

Ezeket ha be tudod építeni a napjaidba akkor kb meg lesz a fehérje szükségleted és a zsír fog szépen lemenni.

Ennyit tudtam segíteni,sok sikert.

2015. nov. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ :D

Sajnos zabpelyhet, vagy konzervet, vagy bármi ilyesmit nem nagyon tudok enni reggelente, mivel nagyon korán kelek, ahogy felkelek, felöltözök, fogat mosok, és sietek is a buszra, időm nem nagyon van kiadósabb reggelire. De sok gyümölcsöt nem eszek, napi 1, max 2. Gyakran inkább paradicsomot eszek gyümölcsök helyett.

Majd szétnézek az itteni boltokban, hogy milyen zsírszegény cuccok kaphatók, meg milyen light joghurtok.

2015. nov. 26. 18:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor vidd el magaddal a suliba. A többiek kibírják a tonhal szagát pár percig. :D én is suliban meg munkában szoktam enni,reggel nem vagyok éhes, főleg hogy kávéval indítok.

( de azt megjegyzem hogy ha tényleg fogyni akarsz,akkor szánsz rá időt, nincs olyan hogy suliba vagyok és nincs időm mozogni vagy nincs időm reggelizni. Én vagy bicajjal jártam nyáron dolgozni,vagy míg nincs túl hideg,suli előtt felkeltem hamarabb és futottam fél-háromnegyed órát. Tudom,hogy nehéz,nálam is vannak hullámvölgyek,de ha elhatározod magad és tartod a rutint 1-2 hétig,onnantól már nem lesz nehéz mozogni, várni fogod hogy mehess.:) fél órád egy két naponta csak van magadra,nem ? ;) )

2015. nov. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Biciklizni el tudok járni naponta akár 1 órára, ennyit be tudok vinni egy napba. Futni nem nagyon tudok, mert kifulladok a francba 300-400 méter után... :D
2015. nov. 26. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak egy kis pacsit adok.

Iszonyat szarul étkezel, szóval 100% hogy megy le izomból is. De kalória deficitben nem is nagyon tudsz izmot tömegelni kivéve ha kezdő vagy. Elméletileg a kezdők tudnak izmot is növeszteni és zsírt is veszteni. De adok neked egy jó tanácsot. NE TÖRÖDJ AZ IZOM VESZTÉSSEL. Fogyózól haver. Ahoz hogy az izmaidat megtartsd edzeni is kell őket és ahogy látom nem végzel jelentősebb fizikai munkát és konditerembe se jársz. Amikor én fogyóztam egyszerűen leszartam az izom gyarapodást. Mivel kalória deficitben voltam (persze nekem normális étrendem is volt tojásfehérjével, halal, zöldségekkel, olvajos magvakkal stb.) Nagyon sokat intervallumoztam ami az egyik legjobb zsírégető módszer. Ha valami rossz minőségű ételt főznek a szüleid azt vigyél a suliba ebédre a másnapi vacsorából. 18 óra után ne egyél az hülyeség. Egyél akár 21-22-23-00-01 órakor is ha éhes vagy, de zöldséget. Lehet hogy nem érzed magad éhesnek, de ha nincs meg a megfelelő kalória akkor lassúl az anyagcseréd, ami hátráltatja a fogyást. Igyál sok TISZTA vizet. Csak is vizet 4-5 litert. Ne nyomd magadba hanem fokozatosan, sokan nem hallottak még a vízmérgezésről amikor nagyon felhígul a véred és elkezdi kibontani a szervezetedből a vitaminokat és ásványi anyagokat. Elméletileg óránként 0,8 l a biztonságos. A folyadék pótlás jelentős szerepet játszik a súly veszteségben. Térjünk vissza az izomveszteségre. Azért ne törődj vele, mivel így is úgy is vesztenél egy minimális izmot. Nem leszel csont sovány nem kell izgulni alig észrevehető. De ha kalória deficitben vagy sokkal gyorsabban fogysz ahogy elérted a megfelelő kilót állj rá a tömegelésre és edzd a tested. Sokkal hatásosabb minthogy törődnél mind a kettővel. A sok gyümölcs nagyon rossz. Mivel nem végzel megfelelő testmozgást ezért elraktározódik a testedben a gyümölcscukor. Próbálj meg természetes kajákat enni. Az hogy reggel nincs időd enni meg lehet oldani úgy hogy előző este elkészíted a reggelidet. Napi 5 étkezés kell hogy ne terheld az emésztésed. Próbálj meg olyan ételeket anni amik nem viszik fel az inzulinod.

2015. nov. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
[link] Ami edzést én végeztem azt belinkelem neked is. Meg az hogy hajtod magad tesin nem ér semmit. ha fogyozni akarsz akkor kb 130on kell lennie a pulzusnak és legalább 1 órát sétálnod kell. Ha sokat futsz akkor pontosan nem tudom mennyi a pulzusod, de akkor elég hamar beindul a katabolizmus és inkább izomból fogysz minthogy zsírból. De ha össze kovácsolod mind kettőt az az isten király.
2015. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Látni nem látod, csak ha már sokat vesztettél izmot (de mivel közben zsírt is, az is megkavar), egyszerűen ha jól eszel, akkor alig vesztesz izmot. Amit írtál, azzal tuti megy le izomból, a testednek valahonnan kell fehérje, a koplalás is veszélyes az izmokra...

Nem értek azzal egyet, hogy mindegy, én nem akarom a kis minimális izmaimat se veszteni... A testnek pedig megterhelő a fehérjeszegény koplalás.


Miért nem eszel pár tojást? Az egyik leggyorsabb étel, sokféle tápanyag, komplett fehérje, pici inzulinválasz.

De amúgy ha otthon legalább egyszer rendesen eszel, az már nem olyan rossz. A jelenlegi étkezésed viszont szörnyű.


Mindig csodálom az ilyeneket, akik nagyobb darab férfiként képesek alig enni... Én ennyi ételtől kaparnám a falat, de esélyes, hogy a duplájától is, pedig alacsony nő volnék. Ha működsz, tehát nem gyengülsz, ájuldozol, az azért jó, ha koplalsz is, de tudj róla, hogy azért nem ez az igazán jó megoldás. Fehérje pedig kell.

2015. nov. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Én napi 2-3 liter vizet iszok. Szerintem a 4-5 túl sok. Persze nem vagyok szakértő, de ahhoz, hogy én naponta 4-5 liter vizet megigyak ahhoz már le kell erőszakolnom pár litert, az meg ahogy mondtad egészségtelen. Egyik nap kipróbáltam hogy megittam több mint 4l vizet, kb 3 percenként kellett mennem wc-re. De csak vizet szoktam inni. TISZTA vizet :D

Gyümölcsöket ki likvidálom az étkezésemből, mert sokan nekem jöttetek, hogy mennyire egészségtelen.


Egy hét alatt fogytam 2,5 kg-t, ami elvileg túl sok egy hét alatt, szóval alátámasztható, hogy izomból is fogyok. Megpróbálok nem törődni vele.


Utolsó előtti kommentelőnek köszönöm a linket. Az a helyzet, hogy jónak tűnnek ezek az edzések, de jó állóképesség kell hozzá, amivel én nem igen rendelkezem.


Utolsó kommentelő, tojást azért nem szoktam enni, mert túl sok kell ahhoz, hogy abból meg legyen a napi elegendő fehérje. Meg ilyen dolgokat olvastam az interneten, hogy a sárgája egészségtelen e szempontból. Hangsúlyozom ezeket a dolgokat, hogy "olvastam az interneten", mert hülye vagyok a témához, és azokból az infókból beszélek amiket találok.

Az, hogy a jelenlegi étkezésem szörnyű egy dolog. Sokat nem tudok csinálni vele, túl befordult ember vagyok, nem mondtam senkinek se még, hogy próbálok fogyni, nem beszélek sokat szüleimmel se, főleg ilyesmiről, így nem tudom hirtelen megváltoztatni az egész étkezésem. Nem akartam erre kitérni de ki kellett. Említetted, hogy csodálod azokat a nagydarab férfikat akik alig esznek. Én azért lettem "nagydarab" (túlsúlyos) férfi, mert sokat ettem. Úgy próbálok fogyni, hogy nem eszek sokat.. Szerintem elég egyszerű, ha így nézzük.

2015. nov. 29. 20:49
 10/10 anonim válasza:

Már régi a kérdés, de én egyáltalán nagyon gratulálok, hogy idáig eljutottál, és igenis teszel magadért, látszik, hogy keményen küzdesz, szóval iszonyú igazságtalanok ezek a kommentek, hogy "szörnyű az étkezésed" meg a közhelyeket puffogtató passzív-agresszív "legyen erre meg arra időd".

Mindenki elindul egy úton, becsülendő, hogy az első hónapban idáig eljutottál (sokan már feladták ekkorra), és hogy tanulni szeretnél. Sajnálom, hogy ilyen észosztogatók jöttek, én inkább gratulálnék, és további kitartást kívánok mindenkinek, aki még olvassa ezt a kérdést! Az a lényeg, hogy haladj, ha apró lépésekben, akkor úgy, talán egészségesebb is, és hogy érezd jól magad a végén, ne mindenféle társadalmi elvárásoknak meg számoknak akarj megfelelni

2022. ápr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!