Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak egészségesen?

Hogyan fogyjak egészségesen?

Figyelt kérdés
Amióta kollégista vagyok sokat híztam. Ugyanazt ettem otthon is mint a koliban most, párizsis kenyér, zacskós leves, sok tea. Hasra és combra híztam. Úgy szeretnék fogyni, hogy egészséges, de gyors legyen. A koliban nem tudok sportolni, hely esetleg guggolásnak elég. Nincs sok pénzem különleges kajàkra, azt veszem ami olcsó, egyedül a kenyéren nem spórolok, az mindig teljes kiőrlésű, E-mentes. A közös hűtőből mindig lopnak, szóval megválogatom mit rakok be, meg hogyan.

2015. nov. 28. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi neked a gyors? Az olcsóságnak is vannak fokozatai, az egészséges is teljesen mást jelent a különböző embereknek, főleg saját magukra vonatkozólag, mert nem mindenkinek ugyanaz a jó. A kenyér alapján szénhidrátra alapozol s gondolom, nem eszel sok zsírt. A fehérjeforrásod mi? Mert az mindenkinél alapvető s az az, ami leginkább meg tudja dobni a költségeket, a zsír vagy a szénhidrát nagyon olcsó tud lenni úgy, hogy nincs gond a minőségével.
2015. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hétvégén juthatok tojáshoz, hét közben csak felvágott vagy tej. Esetleg rántott csirkés szendvicset tudok venni.
2015. nov. 28. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:

A tej nem jó fehérjeforrás, kevés fehérje van benne, inkább cukor és zsír. A felvágottak bizonyára változó minőségűek, de többnyire nem jók. De ha arról van szó, hogy nem jutsz fehérjéhez, inkább az, mint a semmi.

Én főznék tojást, sütnék húst a hétvégén és bevinném (a héjában levő főtt tojás szobahőmérsékleten is eláll egész héten, a húst kéne hamarabb megenni. egy kevés olcsóbb fajta hús is jót tesz a fehérjebevitelnek :)), de más dolgokban is van fehérje (én pl. a növényi fehérjékre is támaszkodom, bár a tojás az alap s ugye az állati fehérjék a komplettek, egyszerűbb velük az élet).

S nyilván tudsz a boltban is mit venni. Nem tudom, arrafelé milyen boltok vannak, mi speciel 2 hetente jutunk el a megyeszékhelyre s feltankolunk olcsó (jó hát nem nagy doboz, de nem is túl apró és nagyon megéri), finom harcsapástétomból, amit könnyű munkába vinni s megenni... S elnézve az összetételét, egészség szempontjából sem problémás. Ilyen dolgokat lehet találni néha, bár én is csak egyetlen helyen láttam ezt. Csak mondom, nézz körül, hátha találsz valamit. Nem hal pástétomot és májkrémet kapsz bárhol, jut eszembe, csak én halon kívül nem eszem meg a nagyüzemi tenyésztésű húst. Plusz az összetétele is kevésbé vonzó, mint a harcsapástétomé, ilyen ipari szalonnák jutnak eszembe a múlt ködéből, amikor még a macskának vettünk olyasmit.


"párizsis kenyér, zacskós leves, sok tea" - tényleg ezeket eszed? Miből működsz akkor? Az utóbbi kettő semmi, még kalória se igen, az első pedig rossz. A legtöbb tápanyag kimarad így. Remélem, legalább otthon vannak rendes ételek, zöldség, tojás, mit tudom én. A tojásban rengetegféle tápanyag van, a zöldségek változatosak... S mindkettő olcsó.

2015. nov. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) otthon is ezeket eszem, mikor kisebb voltam ez a lista bővebb volt a gabonapehely/müzli-tej kombóval meg a krumpli minden fajtájával.
2015. nov. 30. 09:38
 5/7 anonim válasza:

Én azt mondom, hogy próbáld elhagyni a cukort és a fehér lisztes dolgokat. Hidd el, ha ez megvan, akkor már látszani fog változás. teát ihatnád ízesítés nélkül. Én is így iszom ,először furcsa volt megszokni, de mára már teljesen megszoktam és ízesítve cukorral már meg sem tudnám inni. Ne igyál cukor üdítőket se, mert abban is rengetek cukor van.

További itt egy nagyon jó cikk, hogy miben van "rejtett cukor". Ezeket próbáld mértékkel fogyasztani.

[link]

2015. nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi:) a teát eleve ízesítetlenül szeretem szóval ez nem lesz kihívás :) a puffasztott rizs alternatíva lehet?
2015. nov. 30. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:

#5: Nem fog látszani változás ennyitől, ha a kalóriadeficit nem lesz meg... De jó irány, főleg, hogy egészségesebb is elhagyni ezeket (ha nem helyettesítjük még rosszabbal).


Kérdező, a puffasztott rizs legalább nem gluténos, de ugyanúgy gyors ch (ami önmagában még nem feltétlenül baj), kérdés, mennyit eszel belőle. Van, aki többet tud így enni, mint normál rizsből. Igaz, normál rizsből lassabban eszik az ember, mint kenyérből... De hogy többet-e, azt nem tudhatjuk, emberfüggő. Márpedig a mennyiségen sok múlik, elég alapvető dolog. Még az is keveset mond, hogy milyen gyorsan tudunk X kalóriát bepakolni, tömény ételek is segíthetik a fogyást, ha laktatnak. Hogy mi laktat s milyen hosszan, az megint csak emberfüggő (általánosságban a gyors ch a legrosszabb, de van, akinek mindegy).

2015. nov. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!