Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Atkins, ketogén, egyik sem?

Atkins, ketogén, egyik sem?

Figyelt kérdés
Melyik lenne jobb egy olyan férfinek, akinek jelenleg nincs lehetősége sok mozgásra, rándulás miatt? Tapasztalatok mik? Kb. 20kg-t kellene leadnom, azzal már megelégednék. :)

2015. dec. 1. 18:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Mennyire bírod a sok zsírt?


Egyébként zsírtól is lehet hízni.

2015. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Bírni bírom, csak nehéz önmagában a zsír. Pl.: tepertőt, szalonnát stb. enni kenyér nélkül még nekem is nehéz, pedig nem igazán eszem a kenyeret. Tudom, hogy lehet zsírtól is hízni, ezért kell betartani ezeknél a diétáknál is a kalória deficitet. Csak nem tudom, hogy melyik lenne jobb így most, hogy alig mozgok és folyamatosan próbálok visszatérni a hétköznapi életbe. Azt hallottam ez a két fajta módszer kevésbé fogja leépíteni az izomzatot és a szervezet a zsírt fogja használni energiaként, nem pedig a szénhidrátot. Ez nekem ugyebár nagyon jó lenne, hisz a kevés mozgás + felépülés miatt kell az izomzat, és vannak olyan részek rajtam, ahonnan szeretném ha több zsír lemenne, talán így ezekhez is hozzányúlna a szervezetem. Viszont félek, mert nehéz betartani, meg hogy egyáltalán egészséges-e az a sok zsír, és a rostokat, vitaminokat így hogy viszem be...
2015. dec. 1. 19:03
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakerto, de hosszutavon egyik sem egeszseges... Szenhidratszegeny dieta valoban hatasos. Delelott meg erdemes enni gyumolcsot, kis mennyisegben zabot, esetleg 1-2 szelet valodi teljes kiorlesu kenyeret, de ebed vacsora mar csak a feherjere + zoldsegre korlatozodjon . Bar ha sok zoldseget eszel, akar reggel nem is kell sok szenhidrat, ehetsz akkor is pl. Tojast magaban
2015. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ha az Atkins diéta alatt azt érted, hogy van heti egy csaló nap / visszatöltés, akkor az egy baromság és csak hátráltat, nincs szükség rá. A zsír 10%-a lebomlik glüközzá, zöldségekből pedig amúgy is fedezel (ajánlott) max. 30g-ot, ami egy jó étrenddel ~40-45g glükóz/nap. Nem kell semmi extra szénhidrát.


A ketogén pedig nem csodadiéta, ahogy egyik másik sem az. Én imádom, nekem bejött több szempontból is viszont én pl. érzékeny vagyok a szénhidrátokra. Van, akinek annyira megemelkedik a koleszterinszintje keto alatt, hogy az már az "áh, ez keto alatt normális"-on is túlhalad, és már veszélyes számára, sőt, olyan is van, hogy valaki pl. pont, hogy ketogénnel nem tud fogyni.


Ki kell próbálni, hogy kinek mi a megfelelő. Ha úgy érzed, hogy neked sem barátod a szénhidrátdús étkezés, legalábbis megpróbáltad már minimalizálni a szénhidrátokat, de úgy sem sikerült, akkor persze, meg ér egy próbát, de a keto sem sétagalopp. Teljesen máshogy kell étkezni, mint ahhoz eddig nagy valószínűséggel hozzászoktál, rengeteg mindenre kell figyelni és kitartóan kell csinálni, nem csak hébe-hóba betartani. Ha alacsony a szénhidrátbeviteled, de azért van egy napi 60-70g és becsúszik egy isler? Áh, egye fene, majd lesétálod! Keto alatt meg akár két napra is kilökhet (feltéve, hogy már adaptálódtál).


Az már csak hab a tortán, hogy ketogénből sincs tökéletes étrend. Van, aki tonnaszám tolja magába a kávét, olajos magvakat, még sincs belőle problémája. Én ha megiszom délben egy kávét, akkor aznap 3 óránál többet már nem fogok aludni, mert folyamatosan pörögni fogok - amúgy is rengeteg energiám van, hát még úgy. Olajos magvak meg annyira megdobják az inzulinszintemet, hogy egész nap fel akarom tépni a hűtőt.


Amúgy szépen működött nekem, nem csak fogytam vele, hanem jól ellát energiával edzés közben is. Május közepétől június közepéig leadtam egy olyan 6 kiló zsírt, amivel már 5 éve küzdöttem, soha nem tudtam megszabadulni tőle, míg elsősorban szénhidrátokon éltem (nyugodtan lehet nevezni akár fényevőnek is, mert kevés kalóriával se tudtam fogyni és kész), aztán némi kihagyás után folytattam, és 2 hónap alatt lementem 78-ról 72-re, úgy, hogy közben feljött nem kevés izom is.

(kezdők szerencséje + recomp, nem pedig egyszerű deficit)


Én négy napra főzök, ebben a négy napi étrendben csak zöldségből szerepel 900g spenót, 900g brokkoli, 400g karfiol, 200g zöld hüvelyű bab. Az étrendem további össztevőivel együtt ez (mostani szegmensen) napi 3711mg kálium (3500 körül van az ajánlott), 656mg magnézium (500 az ajánlott, de ennyit még tolerálok), valamint 713mg kálcium, amit pótolok ~1500-ig.

2015. dec. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én már fogytam "hétköznapi" diétával, de akkor csak simán kevesebbet ettem, aztán kalóriát számoltam és mozogtam. Így lettem 100kg-ról kb. 78-79kg. Aztán egy kicsit kiengedtem és felmentem kb 85kg-ra. Most pedig a pihenés és mozgáshiány miatt 89-90kg vagyok. És ezért kellene gyorsan valami jó módszer, amihez nem szükséges sok mozgás, mert pár hétig nem fogom túlerőltetni még a lábam. Viszont félek, hogy nem tudnám betartani, mert jelenleg a szüleimnél vagyok, pihenek, így azt eszem amit ők. A sima kalória számolás hatásos lehet így is, ha a szénhidrátot minimálisra csökkentem? Minimális alatt itt 80-90g-ot értek, nem drasztikusan keveset, mint pl. a fent említett diétáknál.
2015. dec. 1. 19:49
 6/24 A kérdező kommentje:
Ja és ezt úgy, hogy a zsír és a fehérje az a szokásos marad, amiket a kaloriabazis.hu oldalon ellenőrzök.
2015. dec. 1. 19:53
 7/24 anonim ***** válasza:

Már sokmindent leírtak előttem...

Nekem a ketogén az egyetlen út, amióta kipróbáltam, egyre kevésbé bírom a "sok" szénhidrátot... De amúgyis sokkal jobban érzem magam vele, reggel van esélyem felkelni, ami nekem nagyon sokat jelent...

A ketogénről én is úgy tudom, hogy vigyáz az izmokra, persze megfelelő (nem túl magas, nem túl alacsony) fehérjebevitel mellett, plusz sok betegség kezelésénél is jól jöhet.

Nyilván nem mágikus csodadiéta ez sem, nem garantált a fogyás. Én pl. nem fogyok vele ma már (163/64), csak ha nagyon, nagyon odafigyelek, beadok apai-anyait, mindenféle trükköt és mozgok is...

Amúgy élvezetesen lehet enni így, ha az ember szereti a zsírt és kibírja max. napi 1 kiló zöldséggel (én sokszor kevesebbel is, de néha azért mégiscsak több kell... :D s persze ha szénhidrátdúsabbat is akarok enni, akkor tovább csökken a mennyiség, s az olajos magvaim is lecsípnek a szénhidrátkeretből, a gyümölcs is, bár ma már az nem olyan fontos, de azért szoktam enni. belefér, sok nem kell, a szénhidrátkeretem pedig elég nagyvonalú).


Férfiként több izmod van és könnyebb fogynod, de 20 kiló felesleggel még nekem is lazán ment, napi 80g szénhidrát mellett is.

Hallottam olyanról, aki csak éhezve tud ketóban fogyni, de sokaknak nincs is éhségérzetük ketóban. S van, aki éhenhalna, ha nem hagyná abba ezt az életmódot, egyszerűen képtelen rendesen enni így. Sokfélék vagyunk. Természetesen olyan is van, aki kikészül a ketogéntől, mert több szénhidrátra van szüksége. Minden értelmes ketós tudja, hogy ez sem mindenkinek való, ha a testnek elvileg bírnia kellene is...


Egy próbát lehet, hogy megér, én nagyon örülök, hogy végre rávettem magam. Viszont amíg nem volt mögöttem több év szénhidrátszegény étrend, nem tudtam ráállni (nem vagyok az a fajta, aki szenved. ami nem megy simán, azt nem erőltetem). Utána már lazán ment és azonnal megállapítottam, nekem ez kell.

Ha Neked nem jön be, akkor keresel valami mást. Érdemes a testünkre hallgatni, amennyiben tudunk... Az enyém elég jól kommunikál velem.

2015. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Azújabb kérdésedre:

Embere válogatja, mi jön be. Nekem a kalóriaegyenleg számít. Ehetek én cukrot is, deficitben fogyok (bár ezt csak egyszer tudtam kipróbálni, a ketogén korszakom után, amikor hetekig pici volt az éhségérzetem) :D A párom ugyanilyen, mindig rengeteg gyors szénhidrátot eszik, fogyáskor is, ez remekül működik számára. Viszont van, akinek még a cukoralkohol is bekavar a fogyásba, az alvásmennyiség és kb. minden...

De olyanról is hallottam, aki csak sok szénhidráttal tudott fogyni, ha ez általánosan nézve logikátlan is. Nagyon egyénien tud működni az ember szervezete, legtöbbször azt ajánlom, tapasztalja ki a delikvens, hogy mitől fogy, mert nem lehet tutira megmondani előre.

2015. dec. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy megpróbálom. 1-2 hét alatt lehet változás? Le szeretném ellenőrizni, hogy érdemes-e folytatni, lehetőleg minél hamarabb, mert így karácsony előtt ha nem jönne be, sőt ha netán még híznék is a karácsonyi zabálás miatt, az nagyon nem lenne jó, több okból sem...Hogy szokjam meg ezt a nagyon kevés szénhidrátot? Tegnap óta próbálkozom megszokni, tegnap kb 70g volt ma pedig kb 80g. Ha fokozatosan csökkentem úgy jó? Pl. úgy, hogy holnap már csak 50-60g, aztán már csak 40-50g...Meddig kellene levinni, milyen arányok a legjobbak? Ki mivel pótolja a rostokat, vitaminokat? Milyen ételek lennének a legjobbak, nektek mi vált be? Csak az arányok a fontosak egy bizonyos kalória érteken belül, vagy van olyan is, hogy pl. nem érdemes már zsírból sem többet bevinni egy bizonyos mennyiségnél? Pl.: lehet most hülyeséget írok, de arra gondolok, hogy ezeknek a diétáknak a több zsír kevesebb szénhidrát bevitel a lényege dióhéjban, de a zsír bevitelnek is van egy maximuma ami felé nem érdemes menni, pl: 150g. Van ilyen is? Bocsi az offért, de akkor megpróbálom ezt és jöhet még egy-két jó tanács, tapasztalat. Köszönöm! :)
2015. dec. 1. 20:14
 10/24 A kérdező kommentje:
Bejött nekem a sima kalóriaszámolás, de félek, hogy mozgáshiány mellett egy sima hétköznapi mérleg azért fog kevesebbet mutatni, mert vizet és izmot vesztettem, nem pedig zsírt....
2015. dec. 1. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!