Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az extrudált...

Mit gondoltok az extrudált kenyérről?

Figyelt kérdés
Anyu mindig ezt ette mikor még otthon laktam, kenyér helyett. Gondoltam veszek én is pár csomaggal, ízleni ízlik, elvileg 100 grammban (1 cs.) 347 kcal van, szeletenként 17, ha kenyer helyett megeszek napi fél csomaggal mondjuk amparadicsomom meg a sajtom mellé, az jó lehet? Vagy ennek semmi haszna, esetleg egyáltalán nem jó? Köszi!
2016. jan. 8. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha egyszerűen nem eszel kenyeret, de ez valamiért sokaknak nehéz.

Nos, alapvetően az számít, mennyit eszel belőle. Ha egy szelet kenyér helyett eszel 1-2 szelettel, az jóval kevesebb kalória, szénhidrát, glutén... Ami jó. (Az összetétele miatt ugyanannyi kalóriában nagyjából hasonló lehet a kenyérhez, de ha jobbféle kenyérről van szó, akkor az abonett a rosszabb. nem vagyok képben az abonett és a kenyér adalékanyagtartalmával kapcsolatban, abonettet sosem ettem, bolti kenyeret is inkább csak 20 évvel ezelőttig, utána magam sütöttem).


Ha éhes vagy, hisz a kalóriakiesés miatt nem laktat és annyit eszel belőle, mint kenyérből, akkor nem érsz vele semmit. De ha inkább a szendvics felső/középső, potenciálisan értelmesebb részére csoportosítod át a kalóriákat, akkor összetétel alapján jobban jársz. A jóllakottság emberfüggő, én kenyérrel sosem laktam jól, nekem beválna az ilyen váltás, csak éppen sokkal logikusabb kihagynom a zavaró és szerintem pocsék ízű abonettet. De akinek anélkül nem megy, vele pedig jó, az attól még használhatja sikerrel.

2016. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!