Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy váltsak életmódot, ha az...

Hogy váltsak életmódot, ha az új életmóddal nem tudnám jól érezni magamat?

Figyelt kérdés
15 éves, duci lány vagyok. Tudom, hogy amíg így nézek ki, addig nem sok mindent várhatok az élettől, de nem igazán van akaraterőm a fogyáshoz. Többször elkezdtem már esténként felüléseket csinálni, meg ilyesmi, egyszer még eredménye is volt, de az esetek többségében négy-öt nap után a lelkesedésemet elnyelte a balladai homály. Mindenhol azt írják, hogy életmódváltás kell, de az új életmód olyan lenne, hogy keveset kell enni és sokat kell sportolni. Képtelen lennék így élni. Imádok enni, a mozgásnak ellenben majdnem minden formáját gyűlölöm. Karatézni szeretek, de az nem fogyaszt (több mint négy éve karatézom, eddig semmi hatása nem volt), meg biciklizni, de azt hidegben nem lehet, csak nyári szünetben van rá rendesen időm, suliidőben legfeljebb félórák, az meg elég kevés. Szüleim sötétben nem is mindig engednek el, de napközben meg tanulok. Mit csinájak? Nincs valami trükk, amivel nagy életmódváltás nélkül lehet fogyni, esetleg olyan trükk, amivel ilyen 'egészséges' életmódot folytatva is jól tudnám érezni magam? Légyszi normális válaszokat, ez nekem tényleg fontos, úgyhogy a trollokat megkérem, hogy máshol trollkodjanak!

2016. jan. 18. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem csokkented a bevitt kaloriat, akkor nem fogsz fogyni.


Sport nelkul is siman le lehet fogyni, csak sporttal egyszerubb valamivel, es feszesebb is leszel.


Tudod ez olyan dolog, hogy ha jol kinezni egyszeru lenne, akkor mindenkinek bomba alakja lenne, de nincs.


Amugy meg ha jol erzed magad a borodben akkor minden oke.

2016. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Döntsd el. Vagy váltasz vagy malac maradsz
2016. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az új életmóddal nem érzed jól magad, akkor az bizonyára nem való neked, válts másmilyen életmódra :) Mert a fogyáshoz s az eredmény megtartásához szerintem is az életmódvátás a legjobb, bár nekem az egészségem még fontosabb, s ahhoz is az kell, hacsak az embernek nem eleve remek az életmódja, de az ritkán fordul elő.


Mi az, hogy keveset enni? Túl keveset egészségtelen és pokoli, legalábbis nekem. Viszont kalóriadeficit az kell, ha fogyni akarsz. A mozgás az egészséghez kell, valamit csak találsz, amit szeretsz s télen is végezheted... Nekem ott van pl. a power walking és a teljes testes edzés, ez utóbbi persze elég tág fogalom, amelyik gyakorlat nem fekszik vagy nem megy, azt nem csinálom, a fő, hogy minden fontos izomcsoport megkapja a maga terhelését.

De az étrend a fő. Milyenre akarsz váltani, ami nem megy? S milyen esik jól neked?

2016. jan. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én vagyok hülye, de ha arra használod a duci szót amire kitalálták, (+ néhány kg) akkor nem is biztos, hogy szükséges a váltás. Ilyen súlyfeleslegnél még nincsenek egészségügyi kockázatok sem, és ideig nem is lesznek még. Ha karatézol, az az jelenti, legalább van rajtad izom, ami megint csak javít a helyzeten.

Azt meg már meg sem említem, mennyi fiú bukik a ducibb/teltebb lányokra.

" Tudom, hogy amíg így nézek ki, addig nem sok mindent várhatok az élettől" Ezt mire érti a kérdező? Már elnézést, de véleményem szerint egy duci ugyanannyit simán el tud érni, mint egy sovány, az élet bármelyik területén.

2016. jan. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Nem keveset kell enni, főleg nem 15 évesen, hanem azt kell nézni, hogy mit eszel. Csoki helyett egyél almát, rizs helyett pedig zöldköretet. Ez rendszeres mozgással együtt elég kell legyen. Tornázz azokon a napokon, mikor nem karatézol. És ne akarj gyors változást, a lassú fogyás sokkal tartósabb!
2016. jan. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez csak rajtad múlik. Ha túl tudsz lépni a csalódásaid ködjén, és ha eljutsz olyan szintre, hogy tényleg zavar a külsőd, akkor nem az ostoba kifogásaid gyártásával fogsz foglalatoskodni, hanem céljaid elérésével.
2016. jan. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Próbáld ezzel: [link]


(Nekem segitett. Sokkal jobb, ha leirod hogy mit ettél)

2016. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pedig nincs más megoldás, mint kevesebbet és egészségesebben enni. Akaraterő kérdése, anélkül tényleg nem megy.
2016. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kalóriát számolni ! A www.kalóriabázis.hut ajánlom én is , egészségesebb nem leszel tőle de fogyni fogsz és nagyobb változásokra sincsen szükség . Csak irogasd be amit megettél és kiadja kb pontosan hogy mennyit fogsz így fogyni, én az elején semmit nem mozogtam és most is csak ha kedvem van akkor , 23kg-ot fogytam most 50kg vagyok és 1,5 éve tartom szintén kalóriaszámolással ( mostmár nem irogatom be csak fejben nagyjából számolok )
2016. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Utolsó, de az a 23kg mennyi idő alatt ment le...?

Mármint az alig mozgással...Csak kiváncsiságból. :)

2016. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!