Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell folyton csesztetni...

Miért kell folyton csesztetni azt, aki valamilyen speciális étrendet követ?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy valaki orvosi okokból -- pl. ételérzékenység --, a fogyása vagy csak saját jó közérzete érdekében követ valamilyen, a hétköznapitól eltérő étrendet, és az is mindegy, hogy milyet, a környezete rögtön elkezdi b****gatni. Én legalábbis ezt tapasztalom. Rögtön jönnek a beszólások, hogy "egy kis csirkemelltől nem lesz semmi bajod" (egy vegetáriánusnak), vagy nagymama teletömi a lisztérzékeny gyereket házi kenyérrel, mert az az igazi, nem a bolti, és "nem tudja, mi a jó"; vagy ha valaki egy diétát követ, akkor rögtön fölényesen letámadják, hogy miért nem a másikat, XY-nak is az sokkal jobban bevált (nem mintha nem lenne teljesen egyedi, hogy kinek mi válik be a legjobban); és sokszor még a tényleg orvos által előírt diétákat is hisztinek, finnyázásnak meg úri hóbortnak minősítik. És rögtön elkezdenek "aggódni" a diétázó egészsége miatt, holott amíg az illető addig esetleg valóban egészségtelenül táplálkozott, addig nem aggódtak érte.

És az ilyenekre semmivel, írd és mondd, semmivel nem lehet hatni. Semmilyen értelmes érvvel. Ha orvosi utasítás a diéta, akkor "ugyan már, az orvosok se tudnak mindent, annyiszor tévednek", meg "ennyitől nem lesz bajod", "néha azért kicsit bűnözhetsz" (aztán ezeknek lehet mondani, hogy ez nem így működik, meg igenis egy kevéstől is bajom lesz). De ha szimplán csak jobban érzem magam tőle, netán fogytam is, na, az pláne nem érv.

Megjegyzem, az ilyen emberek jellemzően elhízottak, cukrosak, magas vérnyomás, koleszterin, cigi stb., mozgás meg ugye nem; és hiába szenvednek a következményektől, ezt ugyanígy nem fogják fel.


Természetesen azért írtam ki a kérdést, mert engem is érint, de nagyon azt látom, hogy szinte minden diétázónak hasonlóan erős ellenszélben kell küzdenie ezzel. Legalábbis akiket személyesen ismerek, azok között nagyon kevés kivétel van, ahol elfogadja a családjuk a helyzetet, sőt még segítik is őt ebben, de elég egy pillantást vetni a diétás blogokra is, ahol a posztok egy igen jó része szól még mindig a magyarázásról, magyarázkodásról, meg a -- nincs rá jobb szó -- hülye kérdések megválaszolásáról.

És az a legrosszabb, hogy mondott rokonaimmal, ismerőseimmel már rég nincs is más téma, én pedig már halálosan unom, néha szeretnék másról is beszélgetni, de nem tudok. Ha próbálok témát váltani, csak visszakanyarodunk mindig ide, és érzem, hogy valami óriási feszültség van bennük.


De miért van ez?


2016. jan. 22. 08:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek a diéta 0 hülyeség, kéyneskedés, stb-vel.


A megoldás, hogy NEM mondod, hoyg adott diéta szerint élsz, hanem egyszerüen közlöd - ha szükséges, hoyg az adott élelmiszert nem szereted. A legtöbb esetben ez sem szükséges, egyzserüen csak azt eszel, ami neked megfelelö.


Fogd fel úgy a témát, hogy ez magánügyed, és másoknak nem kell róla tudni - kicsit eröltetett hasonlattal olyan, mint a szexuális életed, azt sem meséled másoknak.


Nekem ez vált be a legjobban, azt eszem, amit akarok/tudok/szabad és nem részletezem, hogy miért.

2016. jan. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
# diéta = hülyeség, kényeskedés #
2016. jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, igazad van, de sajnos már elkövettem ezt a hibát, és már nem tudom visszacsinálni. Igazából ezt az agressziót magát nem értem.
2016. jan. 22. 09:23
 4/24 anonim ***** válasza:

A legtöbb embert zavarja, ha valaki nem ugyanolyan, mint ö.


Próbád a témát midnig rövidrezárni, ha felhozzák, akkor válts másra, és erröl ne beszelj többet, még röviden sem. Idövel leállnak.


De megkérdezhetem, milyen diéta az, ami ennyire felháborítja öket?

2016. jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%
Én csak a paleós szerencsétleneket támadom, hátha megértik, hogy egy áltudományos, kártékony fossal palizták be őket.
2016. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbben mindenféle tudás, ismeret nélkül valami szélsőséges diétát követnek. És azt hiszik, hogy ők egészségesek lesznek, miközben inkább ártanak maguknak.

Vagy azért diétázik, mert fogyni akar, de már így is betegesen sovány.

Vagy veszi dupla, tripla áron a Norbis cuccokat.

Stb.

Aki normálisan diétázik, azt szerintem nem piszkálják.

2016. jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A legtobb ember tudat alatt, vagy akar tudatosan is, szeretne csinos, vekony, izmos, akarmi lenni, de nincs eleg akaratereje ahhoz, hogy ezt megvalositsa.


Ez belso feszultseget, frusztraciot okoz, amit elnyomnak azzal hogy

- ugysem lehet valtoztatni mert en ilyen alkatu vagyok

- az egeszseges kajalas hulyeseg, mert nagyapam is feher kenyeret evett szalonnaval aztan megis 120 evig elt

- az orvosok hulyek

- az emberek hulyek


es igy tovabb.


Ezzel valamennyire egyensulyban tartjak magukat.


Viszont ha jon valaki aki dietazik, sportol, egeszsegesen el, az bebizonyitja hogy igenis lehetseges valtozni, es igenis csak akaratero kerdese. Ezzel kvazi leromboljak a sajat kis pajzsukat, a sajat kis vilagukat.


Ezt pedig agressziokent elik meg, ezert kezdenek tamadni ok is, tiltakozni, tagadni.


Ezert van az hogy egy kover csalad kover gyereke ha elkezd dietazni es sportolni akkor kigunyoljak, buntetik, akadalyozzak, gyalazzak.


Ez egy alapveto emberi tulajdonsag. Ugy tudsz ellene vedekezni hogy ignoralod es megtanulsz nemet mondani.

2016. jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 bithorlo válasza:
100%
Kedves 6-os válaszoló! Sajnos az étellallergia miatt diétázókat IS ugyanúgy, vagy még jobban bántják. A kislányom tejfehérje allergiás, mellette marhahúsra és tojásra is nagyon érzékeny. Az anyósomék tökéletes megértik és nagyon igyekeznek segíteni, ellentétben az édesanyámmal, aki nem hiszi el, még az orvosnak sem hiszi el, és folyamatosan tukmálja a gyereket tejes dolgokkal. Hiába mondom neki, hogy nem lehet, és olyan erős allergiás reakciója van, hogy antihisztamint kell adnom neki, nem érdekli... És itt egy pici gyerekről van szó, aki látványosan kínlódik, ha csak egy picit is kap, és mégis hitetlenkedik az anyám.
2016. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

8: Sajnálom :(

Ez azért már szerintem intelligencia kérdése is.

Nyilván nem tukmálnék valakire olyat, amire allergiás.

De még csak olyat sem, amivel semmi gondja, csak éppen nem szereti annyira.

Aki tud viselkedni, az ilyen esetekben is normálisan reagál. Aki nem, az szerintem másban is fura lehet.

2016. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 bithorlo válasza:
Van több ételallergiában szenvedőket összefogó csoport. Ott szinte minden 4. poszt arról szól, hogy kb úri hóbortnak nézik az allergia miatti diétát. Nagyon elszomorító...
2016. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!