Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt velem?...

Miért csinálják ezt velem? Miért nem értenek meg? (Lent)

Figyelt kérdés
13 éves múltam, 162 cm és 67 kiló. Tavaly az iskolaorvos is kijelentette hogy túlsúlyos vagyok, a felnőttek is figyelmeztettek, az osztálytársaim is csúfoltak, úgyhogy elkezdtem fogyózni, úgy hogy a szüleim ne vegyék észre. Jártam úszni meg kézizni is , nem ettem édességeket, mindenből csak mértékkel.Március 20-tól október 20-ig 12 kilót fogytam és 55 kilósan nagyon jól éreztem magam a bőrömben, az ismerőseim is megdicsértek, ám a családom szörnyülködött hogy hogy le vagyok fogyva és elkezdték tömni a fejemet hizlaló kajàkkal és hülye pletykákkal. Étvágynövelőt raktak a kajámba holott régen amúgy is nagy étvágyam volt. Nem mondhattam hogy nem vagyok éhes mert leültettek és addig nem engedtek sehová amíg degeszre nem ettem magam. Egy hónappal később már 60 kg voltam. Aztán decemberben az ünnepek alatt megint sokat kellett ennem és január végén újra 67 kilót mutatott a mérleg amitől teljesen sírvafakadtam. És nem tudtam az evésben mértéket tartani mert a szüleim által belémnyomott étvágygerjesztők miatt állandóan csak ennék. Mit tegyek? Másfél éve nem nőttem egy centit sem és ha így folytatom 70 kilónál is több leszek és még csak 13 éves vagyok. És egy orvosnak sem mondhatom hogy mondja meg a szüleimnek hogy fogynom kell mert még annak is azt mondanák hogy hülyeség a fogyókúra meg hogy mindenki úgy szép ahogy van. Mert azt akarják hogy olyan 91-100 kilós legyek mint ők. Meg most megint kirög mindenki hogy lefogyok és megint visszahízok meg a tesitanárom is csóválta a fejét hogy milyen csinosra lefogytam most meg ugyanolyan lettem. Ráadásul annyi édességet tömtek belém hogy lett két lyukas fogam is. Nektek mi a véleményetek az ilyen családról? A nővérem meg 16 éves 173 centi és 57 kiló, őt bezzeg nem tömik, még rá is szólnak ha többet akarna enni. Én is vékony voltam 6-7 éves koromig úgy, hogy akkor a szüleim szerint "nem ettem rendesen" , akkor is étvágynövelőt adtak tehát 8-9 éves korom óta vagyok ilye kövér, amellett hogy semmi hormonzavarom nem volt és rendszeresen sportoltam. Kérlek mondjatok véleményeket és ha tudtok adhattok tanácsokat is.

2016. febr. 26. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha ilyen szerencsétlen vagy, hogy ilyen szinten parancsolhatnak neked a szüleid, akkor nem tudsz semmit se tenni... Fogyj le megint annyira, mint amennyi voltál és kész. Lefogyni sose késő, sőt bármikor le lehet. A szüleid hülyeségét pedig ne kövesd, ennyi. Annyit egyél, amennyit akarsz és kész.
2016. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%

nem kell sírni, ha sokat eszel kövér leszel.


Jobb ha tudod, hogy nincs olyan, hogy étvágynövelő, és kétlem, hogy az édességeket tömték beléd az akaratod ellenére.


Ha abba hagyod a sportot, és többet eszel újra kövér leszel.

2016. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2:de az igenis étvágynövelő volt,.el is olvastam mi van ráírva arra a cseppre. És igenis édességgel tömtek,.meg fehér pékárukkal, tésztával, olajban sült cuccokkal... és tényleg nem az én hibám hogy visszahíztam, mert akkor is sportoltam.
2016. febr. 26. 17:09
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

"És egy orvosnak sem mondhatom hogy mondja meg a szüleimnek hogy fogynom kell"


Miért ne mondhatnád? Sőt, ha igaz, amit írsz, akkor mondanod is kell!

2016. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
A te hibád, mert hagytad, hogy ilyen szinten a szüleid parancsoljanak.
2016. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hell-ikon ***** válasza:
100%
Szerintem a szüleid lehet megijedtek, hogy valamilyen étkezési és/vagy testképzavarod van a titokban elvégzett fogyókúra miatt, ezért elkezdtek tömni, mint egy libát. Próbálj meg leülni velük és normális hangnemben beszélni ezt a dolgot, hogy az orvos és a tesitanárod szerint is túlsúlyos vagy. Ha ez nem hozz érdemi változást akkor viszont nyugodtan szólhatsz az orvosnak, hogy ezt beszélje meg a szüleiddel, mert tőled hiába hallják süket fülekre talál.
2016. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól van már, szerencsétlen gyerek, ki tudja, milyen alapszemélyiséggel, de ilyen szülőkhöz születik, ne legyen már csoda, hogy nem tökéletesen kezeli a helyzetet. Nem könnyű ám kiszolgáltatottként, rossz mintával...


Nem értem a családot. Főleg, hogy a nővért nem tömik, mi ebben a logika? Bár lehet, hogy az olyan erős személyiség ebből a szempontból, hogy nem hagyta magát és feladták, hogy átformálják...


Csak azt tudom tanácsolni, hogy igenis küzdj, ne egyél édességet, ha nem akarsz, ne engedj, s ha én feltételezném, hogy bármit tersznek az ételembe, nem ennék otthon semmit, max. amit én vettem s nem nyúlt hozzá senki, vagy pl. egy egész répában vagy tojásban sem lehet semmi... Az ebédre, főleg, ha nekem nem tetszik, rá se néznék s hagynám, hogy a szülők sápítozzanak, jelen személyiségemmel kicsit élvezném is s rátennék pár lapáttal... Bármit, de hogy zsarolnak, tömnek és elrontják az életemet s én hagyom, azt semmiképp.


S ahogy már írták, igenis mondhatod orvosnak, hogy mondja meg a szüleidnek, hogy ne hizlaljanak egészségtelen cuccokkal.

2016. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
68%
Szerintem a szüleid nagyon nem normálisak.Már bocsánat,de nem hogy támogatnának,hanem még vissza is húznak. Nagyon sajnálom a helyzeted. :(
2016. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Család segítő központ esetleg?
2016. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat, megpróbálok beszélni velük, ha nem megy, akkor meg majd az orvosnak fogom megmondani hogy értesse meg velük. Mert 55 kilóval én normális súlyú voltam ráadásul nem két hét alatt, hanem hét hónap alatt fogytam le és egyáltalán nem volt testképzavarom mert az 54-55 kg volt a cél.
2016. febr. 26. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!