Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit jelentsen ez, hogy mindig...

Mit jelentsen ez, hogy mindig mást mutat a mérleg?

Figyelt kérdés

Egy hete határoztam el, hogy fogyózni kezdek. Ehez segítségül a kaloriabazist használom, és valóban kevesebbet eszem, többet mozgok. Nagyon próbálkozom és sikerül is megállni, hogy sokat egyek. 164 cm vagyok 54 kg -ról 52-re szeretnék lefogyni 1,5 honap alatt 15/l tudom, ez még pont jó testsúly, de nagyongyorsan híztam meg kb fél év alatt 2 kilót szedtem föl...

Szóval amikor az első napokban este mérlegre álltam 54 , 53.8, 53.5, egyszer 53.3,52.9 is volt és tökre megörültem, hogy dejo haladok, de amikor tegnap és ma este megmértem magam 54,54.5 voltam. Nem értem, pedig ma nem ettem sokat.

Vajon ez mitől lehet? Össze-vissza ingadozik ... a kaloriabazis szerint most kene 53.7 -nel tartanom, de egyszerűen annyira nem stabil, hogy a súlyom így ugrál...:/

Pedig még egyszer sem léptem túl a napi 1450 kcal-t



2016. ápr. 2. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

1 hét alatt mit vársz? :D még napszaktól függően is ingadozhat a testtömeged.

A kalóriaszámolgatást hagyd. Fogj egy tápanyag táblázatot és egy konyhai mérleget és a makrotápanyagokat számold (fehérje, szénhidrát, zsír) mert egyáltalán nem mind1 miből viszed be azt a bizonyos kalória mennyiséget.


Milyen az étrended? írd le, hogy hányszor szoktál enni egy nap és nagyjából miket

2016. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

1.

Jó módszer a kalóriaszámlálás - ne hagyd abba!


2.

Nem csecsemő vagy, akinek grammra kell mérniu a súlyát naponta!


3.

Fél év alatt két kiló azon anagyon -nagyon messze van a "gyors hízástól"!


4.

Napi akár két kilogramm súlyingadozás is normális. Függ a visszatartott folyadék - salakanyag súlyától is. Nem akarok vulgáris lenni, de egy "egészséges "trónolás" is sokat "javíthat a helyzeten".

Ne mérd magad naponta!

Heti egy időpontot találj, és mindig akkor mérd a súlyod!


5.

45 éves, 80 kilós férfi vagyok, heti háromszori sporttal - nekem napi 1500 Kcal a keretem súlytartáshoz!


6.

Figyelj a tápanyagok arányára!

A szénhidrátok - főleg a luxus-szénhidrátok - az igazi ellenség.


( 1 év alatt 35 kilót adtam le, és évek óta tartom.)

2016. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi :) de akkor szerinted sok az 1450 kaloria? :/
2016. ápr. 2. 22:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Senki nem tudja, mennyit kell enned, de 1450 kcal elég kevés, én nem nagyon mennék alá tartósan, inkább mozognék többet ;) Persze te érzed, hogy bírod-e alatta, illetve te látod, hogyan fogysz...

A párom 65 kilós férfi, ő is végez némi mozgást, de nem sokat, na ő 2500-zal fogy. De vannak izmos testépítők, akik ezzel nagyon gyorsan híznának... Nagy a szórás.


1-2 kiló 1-2 nap alatt természetes, akkor is, ha reggel méred. A testsúly ilyen, nincs ebben semmi különös. Van, aki fogyáskor az első héten -5 kilót ér el, persze zömmel vízből... Sokaknak menseskor +2 kiló jelenhet meg, szintén vízből. De a mérlegek sem pontosak, ráállok kétszer egymás után és mást mutat..


A kalóriabázis amúgysem tudja megmondani, hol tartasz adott kalóriánál, hisz nem tudja a kalóriaigényedet. Csak tippel egy bátrat. Van, akinek többszáz kcallal alá vagy fölé mér, mozgásnál sem tudhatod, mennyit égetsz... Ki kell tapasztalni, mennyivel fogysz.

2016. ápr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A párom 65 kilós férfi, ő is végez némi mozgást, de nem sokat, na ő 2500-zal fogy. "

Azért ezt erősen kétlem!

Hogy számoljátok ti ki ezt a 2500 Kcalt?

2016. ápr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves előző! 14 éves lány vagyok, és 2500 kalóriát eszek naponta, sportolok (még nem versenyszerűen, de az a cél). Egy 65kg-s férfi energiaigénye sport nélkül is lehet akár 2000 kalória.
2016. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5: Nem számolom minden egyes napját, de nagyon úgy tűnik, hogy ez a helyzet. Rendesen számolok, jó adatok az ételekhez, az alapanyagok s adagok grammra pontos mérése meg minden, ahogy magamnak. 2500-zal nem fogy, ha üldögél, de bicajozik munkába, ott pedig áll és szerel, télen 15 fokban, itthon ül, néha séta vagy ház körüli munka... Izma is több van, mint nekem, én valamirevaló mozgás nélkül 2000 kcallal fogytam 70 kilósan, alacsony harmincas nőként... Ő fiatalabb, magasabb, aktívabb, izmosabb, igaz, feleslege is kevesebb van, de nincs ebben semmi különös. Az írt értékeknél nem nagyon gyors a fogyás, de nem is nagyon lassú.

Kinek gyorsabb az anyagcseréje, kinek lassabb. Ez már csak ilyen.

2016. ápr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell a mérlegre tapadni. Heti egyszeri kontroll elég. A nőknél a menzesz is befolyásolhatja,de egy kiadósabb "vakondtúrás" után is kevesebbet mutat a mérleg.
2016. ápr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmit,hülyeség állandóan méricskélni magad. Én 2 hete 2 kilóval kevesebb voltam mint ma,közben meg látom magamon,hogy fogytam ..

Menstruáció előtt rá sem állok,átlagban 2-3 kiló víz fentmarad,látom is,és hiába a napi 2-3 kávé , az istennek se megy le,csak ha elmúlt a mensi .


Akkor ha több ch-t eszem,akkor is pár napig többet mutat,de pedig nyilván nem jön vissza 2 kiló zsír,azért mert egy nap átléptem a keretem havonta 1*.

2016. ápr. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Reggel kell mérned magad,evés előtt,szarás után!
2016. ápr. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!