Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánus vagyok. Néha...

Vegetáriánus vagyok. Néha egy-két rántott sajt belefér a "fogyókúrába"?

Figyelt kérdés

Pontosabban nem is fogyókúra, életmódváltás. Eddig is elég egészségesen étkeztem, de mostanában odafigyelek arra,hogy tényleg minőségi ételeket egyek, és annyit, amennyit kell.

Egyes napokon egész nap jövök-megyek,nincs időm főzni (általában enni se nagyon), így délután/este egy szelet rántott sajtot eszemgörög salátával. Emellett azért fogyhatok?

Az ilyen strapa napokon általában min 10 km-t gyalogolok napközben, és elég keveset eszem. Így belefér?


2016. ápr. 5. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne egyél túl keveset sem.

Persze, fogyhatsz mellette, az elsősorban a kalóriadeficiten múlik. Persze ez nem jelenti azt, hogy jó így. Ha nem is teljesen ideális, rendben lehet, amennyiben nem kavar be a zsírtartalmával vagy valamivel. Én kerülöm a glutént, így nálam nem férne bele, de a zsír miatt sem lenne jó, mivel nekem alaphangon sok zsír van az étrendemben, nem fér be még több. S a rántott sajt kalóriadúsabb, mint amennyire laktat. Engem. Lehet, hogy neked OK. Te tudod, mi laktat és milyen a diétád, belefér-e... Egy szelet rántott sajt salátával nekem elég visszafogottnak tűnik. Persze itt vannak emberek, akik bizonyos ételekre mindentől függetlenül (lehetőségek, mennyiség, gyakoriság, a nap többi részének étkezése) fújnak.

2016. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A rántott sajt amúgy elég macerásnak tűnik nekem, tojást gyorsabb sütni. Persze van ember, aki képes megunni, bármilyen sokoladú és finom is (OK, a sima boltit én is megunnám, a házit soha).
2016. ápr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oh, nem én sütöm, ilyenkor megveszem kajáldában.

Olyan sok opcióm nincs, ha kész ételt kell venni: falafel tál, amit estére már semmiképpen nem eszem, meg rántott sajt. Mivel így a CH tartalom alacsony(abb), ezért választom ilyenkor. Tudom, hogy nem a legjobb opció, de ilyenkor ez jut.

Bár ritkán fordul elő, inkább igyekszem előre enni.

Igen, amúgy az is rossz, ha túl keveset eszem, olyakor előfordul sajnos. Ilyenkor szabályosan szenvedek este, amikor felennék minden sz*r kaját, olyan éhes vagyok. Direkt lassan szoktam megenni a vacsorámat, hogy mire vgzek vele, elérjn az agyamig az infó, hogy ennyi elég volt :) ez ilyankor olyan,mi tha kínoznának.

2016. ápr. 5. 23:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocs a szóismétlésért, fáradt vagyok.és köszi a válaszokat!
2016. ápr. 5. 23:42
 5/7 A kérdező kommentje:
*előre főzni igyekszem, nem enni.
2016. ápr. 5. 23:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem többet kéne enned, főleg így hogy talpalsz. Amikor egész nap rohangálok, nekem is kell az extra kalória, mert teljesen kipurcanok. Szerintem edd meg nyugodtan azt az egy-két rántott sajtot és ne legyen bűntudatod, mindenkinek kell valami kis bűnözés. :)
2016. ápr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

OK, értem. Nos, mivel a sajt főleg fehérje és zsír, még rántva is, makrotápanyagok szempontjából nekem is egész szimpatikus opciónak tűnik, sajna tuti rosszabb a zsír, mintha mondjuk én sütném, de ez van.

Szerintem így OK lesz, de én tartanék magamnál olajos magvat vagy valamit, ha hirtelen megéheznék (bár mivel alig eszem szénhidrátot, erre ma már semmi esélyem). Beteszed a zsebedbe vagy táskádba, elvan hetekig, s ott van, ha kell. Azoknak nem jó, akik feleszik, ha kell, ha nem.

2016. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!