Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem értem ezt a kalóriadeficit...

Nem értem ezt a kalóriadeficit és az izom tömeg növelése "balhét". Valaki?

Figyelt kérdés
Ennyi lenne a kérdésem ha a fogyáshoz kalóriadeficit kell az izomtömeg növeléséhez pedig fehérje. Na most nekem a napi szénhidrát bevitelem kb 120g, 35g zsír és kb 160-200g fehérje + különböző multivitaminok. Akkor én most miért nem tudok kalóriadeficitben izmot felszedni? Lehet hülyén fogalmaztam meg, de kiváncsi vagyok rá.
2016. ápr. 7. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert az izmosodáshoz (az edzésen és pihenés kívül) kalóriazuficit,vagyis kalóriatöbblet kell. A fehérje önmagában kevés. Általánosságban elmondható, hogy az izmosodáshoz (izomtömeg növeléshez) testsúlykilogramonként 1.5-2 g fehérje és 3-7 g szénhidrát szükséges. A ch-igény azért van ilyen tág határok között, mert nem mindegy, hogy ki hogyan fejlődik. Aki könnyen zsírosodik, annak kevesebb ch is elég, viszont ha valaki vékony, nehezen hízó alkat,annak szinte erőltetni kell a kaját,több ch kell. Szálkásításkor a ch bevitel lecsökken,a fehérje bevitel nő,minimalizálandó az izomveszteséget.
2016. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
igen ez a túlmisztifikált balhé.magyarul : kevés zaba ,sok edzés ---> szálkásodás, sok zaba úgyancsak sok edzés--->tömegelés. ÉS ,ha a zaba nem minőségi és megfelelő mennyiségű elhízol mint egy jól táplált könyvelő. elvetemültebbek tovább bonyolítják ,számolnak mindent ,kaját, ch,fehérjét,tudod ahogy a vérprofiktól látták a versenyek elött,mindegy kezdő,hobbi sportoló,ha neki azt mondták valahol hogy grammra pontosan minden egyes nap számoljon mindent akkor a szerencsétlen számol :p
2016. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az izomtömeg növeléséhez edzés, fehérje és kalóriatöbblet is kell (kivéve kezdőknél). Fehérje persze mindig kell.


Ch nem kell az izmosodáshoz, energia kell, amit a zsír is ad. Nem tipikus megközelítés, de működik ez is.

2016. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az izmok építése és fenntartása sok kalóriát igényel, így a szervezet nemigazán fog lelkesedni érte, amikor a zsírtartalékokhoz kell nyúlnia.
2016. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!