Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fehérjepor szedése lehet ok...

Chok Dee kérdése:

A fehérjepor szedése lehet ok hogy nemigen mutat kevesebbet a mérleg?

Figyelt kérdés
Először is szándékosan nem azt írtam hogy nem fogytam-e, eddig 32kg mínusznál tartok, most vagyok 180cm/95kg, a héten vettem fehérjeport amit napi rendszerességgel szedek edzések után. Elképzelhető hogy amiatt nem mutat a szokásosnál kevesebbet a mérleg? (eddig heti 1,5kg ment le kb) most viszont ugyanazzal az étrenddel szűk fél kg. Lehet nagy hülyeséget írok ezzel, de arra gondolok, vagy legalább is reménykedek hogy amiatt ment csak le annyi mert a fehérje miatt nem volt izomveszteség akár?

2016. ápr. 9. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Lehet az is amit írtál

2. Nem feltétlenül csökken minden héten 1,5 kgot a súlyod,egyre lassabb lesz valószinüleg,ahogy egyre vékonyabb vagy .

3. visszatartottál egy kis vizet,előző nap többet ettél,nem voltál wc-n stb .. egy méréssel nem igazán lehet következtetést levonni

4. nem tudom mennyi fehérjét eszel,de a kcal tartalma annak is számít,lehet,hogy igy kisebb lett a deficited ,ezért nem fogytál annyit .

2016. ápr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Plusz kalória, de nem annyi, hogy emiatt megálljon a fogyás. Nézd meg, következő héten ne szedd.

Egyébként semmi szükség rá. Sőt hajlok rá, hogy rövidesen kiderül, hogy olyan rossz, mint a cukor: izolált, finomított élelmiszer. Csinál egy inzulincsúcsot, de szénhidrát sehol. Vajon erre hogy reagál hosszú távon a szervezet? Normál esetben emellett a fehérje mellett ott lenne még a lassan felszívódó kazein, valamint egy jó adag zsír és szénhidrát.

Én két év edzés után jutottam el most oda, hogy csak növényi fehérjeporom van, és azt is csak akkor iszom, ha amúgy kevés a napi fehérjebevitelem. És akkor is zabkásához rakom, gabonatejjel, hogy ne szívódjon fel olyan gyorsan.

Az egész fehérjebevitelem vagy a felére csökkentettem diéta alatt, és egyelőre semmit nem gyengültem, nem lettem kevésbé izmos, a súlyom pedig csökken. Szerintem az egész fehérjeigény egy kamu, vagy legalábbis a naturál hobbisportoló számára. Vagy egyénileg eltér a szükséglet, és ki kell kísérletezni. A többlet fehérje terheli a kiválasztó szerveket, ezt vedd figyelembe! Aggódni azért nem kell, nem lesz bajod egy bödön fehérjétől, de én hosszú távon inkább nem innám.

2016. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!