Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Összetétel szempontjából...

Összetétel szempontjából megfelelő a napi 93g szénhidrát,53g fehérje,24g zsír, ha feltételezzük, hogy ezek minőségi ételekből kerültek be?

Figyelt kérdés
16/L

2016. ápr. 18. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A kalória, a fehérje és a zsír is kevésnek tűnik, a kalória extrém nagyon ez durva koplalás, viszont kellene még infó, aktivitás, magasság, izomtömeg...
2016. ápr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oh remek ezek szerint minden rémes. Pedig esküszöm igyekeztem.:D Most először próbáltam ki a kalóriabázist gondoltam segít, hogy megfelelő legyen az összetétel, de úgy tűnik így sem jött össze.

Kalóriát nem szoktam számolni, sőt, ami azt illeti az egészre nem szoktam így rágörcsölni, de most abbamaradt a fogyás, úgyhogy megszámoltam. 802 kalória. Tudom, hogy ez kevésnek tűnik, de valószínűleg az elmúlt hetekben is körülbelül ennyit ettem (a nem csaló napokon) még sem fogytam.

Az aktivitás naponta változik, de mindennap mozgok, ma másfél órát jógáztam. Az izomtömeget pedig jóindulattal is igen jelentéktelenek nevezném. Magasság 182cm.

2016. ápr. 18. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez viszont baj, ha tartósan így eszel s nem is fogysz... Mindenképpen figyelni kéne a megfelelő tápanyagbevitelre.

Súlyod? Kell egyáltalán fogynod, hogy ennyire nem megy? Elvileg a test nem tud extrém mértékben anyagcserét csökkenteni, de egyesek története szerint mégis...

Hosszabb távon mi a helyzet? Mert extrém esetben akár az is megtörténhet, hogy több hét fogyást is elfed a testsúly természetes ingadozása, habár ha lecsökken az ételmennyiség, az inkább durvább súlycsökkenést okoz, mint amennyi a tényleges fogyás, de azért a test trükkös dolgokra képes.

2016. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

62kg. Sajnos genetikailag leginkább hasra vagyok hízékony, aránytalan a testem. Már csak az utolsó kilóktól szeretnék megszabadulni. Talán kevésnek tűnik a súlyom, de a hasamon 4cm-t is össze tudok fogni, az meg sok.

Eddig gyorsan fogytam, január közepétől, húsvétig 12kg ment le, de azóta semmi. A hirtelen súlycsökkenés miatt az orvosom a pajzsmirigyemet vizsgálta (bár nem tudom miért), de nem volt vele semmi baj.

Érdekes, hogy amit eszem elégségesnek érzem, most például nagyon jóllakottnak érzem magam.

Hogy kéne rendesen összetenni egy napi étkezést? Mennyi fehérjét, zsírt kéne bevinnem? A kalóriabázis szerint minden oké, és tökéletes, de gondolom, akkor nem hihetek neki.

2016. ápr. 18. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Én simán elhiszem, hogy lehet még egy kis fölösleg a hasadon, ha egyszer alig van izmod. De az sem meglepő, hogy így már annyira nem könnyű fogynod. Én elgondolkodnék a tömegelésen, van pár előnye, de megértem, hogy most már be akarod fejezni a fogyást...


A kalóriabázissal az a helyzet, hogy alapesetben százalékokkal operál, a tested igényeit pedig inkább grammban lehet megadni. Én átállítottam grammra, s fix s nem tipikus értékeim vannak, amik nekem teljesen jók.

Egyetértek a testépítők megközelítésével: 2 g/tskg fehérje (hájasoknál nem a teljes testsúllyal kell számolni, de ez téged nem érint. de a 1,5 se rossz már, az én étrendemen inkább az az ideális, bár az kissé speciális), minimum 0,5 g/tskg zsír (tömegeléskor 1) s szénhidrátból minimális zsír esetén annyi, hogy az ember súlya megfelelően változzon. Ha több a zsír, akkor pedig kevesebb a szénhidrát, annak is megvannak az előnyei, ha az adott emberhez passzol.


Az éhségérzet sokszor megbízhatatlan. Sok embernek soha nincs éhségérzete, akár étvágya sem, nekem a teljes kikapcsoláshoz nagyon kevés szénhidrát kell, de valódi éhséget sosem érzek, csak valami kis késztetést, hogy egyek. Egyesekből ez is hiányzik s jóllakottnak érzik magukat szinte semmivel, ami elég veszélyesen hangzik. A testednek megvannak az igényei akkor is, ha nem érzed.

2016. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszaidat!:)

Most kicsit utánaszámoltam, alakítgattam, most a napi fixem 100g fehérje, 31g zsír, a szénhidrát pedig minél kevesebb, ma 64g sikerült.

2016. ápr. 19. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!