Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megtartania...

Hogyan tudnám megtartania súlyomat önmegtartóztatás nélkül?

Figyelt kérdés

38 éves leszek 170 cm és 52 kg (de szigorúan reggeli méretkezés után!!!)

azon rettegek h 50 éves koromban 90 kg leszek. tegnapelőtt alig ettem jött rám 0,25 kg tegnap is a reggelim muzli, tizorai fél majkremes kenyér, ebeéd, gombapaprikas galuska nelkul, uzsonan nagyon kicsi lekvaros kenyér vacsora nagyon kis szelet disznokaraj uborkaval. Mégis híztam. Jön a bikiniszezon rettegek az elhízástól. Mit tehetek? Megáll egy idő után a súlynövekedésem vagy a végtelenségig hízom?



2016. máj. 3. 06:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pontosan az ilyenek, mint te, szokták mondani,hogy még a levegőtől is híznak.

Az agy és a gondolatok eléggé furmányos szerkezetek. Amit elképzelsz az valóra is válik.


Ha görcsösen csak a mérleget bámulod, hogy jaj, nehogy 1 gramm is felmenjen, akkor pontosan fel fog menni.


Inkább válts életmódot, mozogj rendszeresen, étkezz egészségesen és még mindig nem tudod 38 évesen, hogy nem a kg számít, hanem az összkép?


Szerintem neked enyhe testképzavarod is van, mert 170 centihez 52 kg, az enyhén szólva is iszonyat vékony, már-már egészségtelenül az!


Tudod, akkor tegyél azért, hogy 50 évesen is fitt legyél!

Vezesd be a rendszeres testmozgást!


Ilyen egyszerű! :)

2016. máj. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ui.:


Állítom, hogy ezt a kérdést is te írtad ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__77..


Talán fel kéne fognod, hogy a test az idő előre haladtával változik, te se leszel már olyan mint 20 évesen!

Talál el kéne fogadnod a változás bekövetkeztét!


Az életedet fogod tönkre tenni, ha olyan miatt görcsölsz, ami egy könnyed életmód váltással, és mozgással megoldható.


Te is materialista személy vagy.


A test-szellem egy. Ha a szellemed beteg lesz, tehát a lelked, akkor az kihatással lesz a testedre.

Ha belül emészted ilyen pitiáner dolgokon magad, akkor az immunrendszered se lesz eléggé stabil és beteggé fogsz válni!

2016. máj. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

[link]

ettől rettegek...

2016. máj. 3. 07:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha alapból vékony vagy (ezt a 52 kg alapján ítélem) akkor 50 évesen nem fogsz úgy kinézni, mint a képen látható hölgyek. A csonterősségétől is függ, hogy milyen az alkatod. Én nekem pl. nagyon erős csontom van, ami azt jelenti, hogy soha az életben nem leszek könnyebb 60-62 kg-nál bármennyire is akarom, mert genetikailag így vagyok összerakva.

Ha te genetikailag egy vékony nő vagy, akkor nem fogsz olyan telt lenni (nevezzük így), mint a képen a germán hölgyek, kivéve ha zabálsz, mint a hízlaldában.

2016. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vazz, nem rettegni neg ehezni kell, hanem helyesen taplalkozni es sportolni. En pl. arra gyurok, hogy 75 evesen meg vidaman ugrabugraljak. Tudom, hogy nem lesz kockas hasizmom, de az egeszseg a lenyeg. Legyszives olvass utana az emberi test müködesenek, anyagcserejenek, a napi kaloria es taplalekigenynek. Ha szeretned irj ram priviben, amit tudok összefoglalom. ( Bar az en tudasom is veges) En sokat olvasok bodybuilder es fitness temaju cikkeket. Kiszüröm ami ram vonatkozik belöle (pl. a hogyan nyomjunk fekve kerdes hidegen hagy, viszont sok erdekes cikk van taplalkozas temakörben) es probalom hasznositani.

Mozgas es helyes taplalkozas, ennyi a kulcs. A koplalassal, "anyagcsere serkentessel", fogyi tablettakkal nem ersz el semmit, max. csak rosszabb lesz.

En valamennyivel magasabb vagyok mint te es 73kg, megsem rettegek az elhizastol. Tudom, hogy az atlaghoz kepest vekony es izmos vagyok, ennek ellenere tudom mit akarok valtoztatni es azt is, hogyan es mikorra fogom ezt elerni. Lehet rettegni, meg lehet tenni ellene, ilyen egyszerü.

2016. máj. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz, mert ez közel sem egészséges hozzáállás az étkezéshez, saját testedhez.
2016. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
sztem 2 nap egymás után (mindkét nap) hízni nem normális főleg hogy alig ettem valamit...
2016. máj. 3. 13:46
 8/12 anonim ***** válasza:
0,25 kg az egy pohár víz. Teljességgel lehetetlen egy nap alatt 0,25 kg-ot ténylegesen hízni (tehát ennyi zsírt felszedni) átlagos táplálkozás mellett. Szokj le arról, hogy az ekkora napi változásokból hibás következtetéseket vonsz le, mert az agyadra fog menni a dolog. Igazából ez már láthatóan megtörtént valamilyen szinten, de még nem késő.
2016. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fejedbenkell valamit rendberakni, nem normális a hozzáállásod.

Ha normálisan eszel, mégis mitől híznál? Egyél tápanyagdús, laktató ételeket, amiből nem kell túlenned magad a jóllakáshoz, mozogj és kész. Mondjuk te nagyon vékonyka lehetsz, a helyedben gyúrnék, az izmok szépek, hasznosak, jók, s több kalóriát is éget úgy a tested (ez előnyös, ha szeretsz sokat enni vagy alapból nem elég gyors az anyagcseréd, így a napi kalóriakereted kicsiny).


A strandot pedig élvezni kell, nem szépségversenyt csinálni belőle :D De hogy neked cérnavékonyan miért kell rettegned, azt főleg nem értem.


A testsúly ingadozik. Ha egyik napról a másikra feljön egy kiló, mégis mi van? Semmi. Majd lemegy. Ha nem ettél nagyon sokat, kb. semmit nem tudsz hízni egy nap alatt.

2016. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha 170 cm-hez vagy 52 kg, akkor majdnem kórosan sovány vagy. Semmi de semmi realitás nincs abban a hitben, hogy 50 évesen olyan kövér leszel, mint a képen a nők. Agyilag totálisan rágörcsöltél az egészre, beteges testképzavar van kialakulóban.


A helyedben 4 dolgot tennék:


- felkeresnék egy pszichológust

- normálisan,egészségesen, koplalás nélkül kezdenék el enni

- rendszeres testmozgást végeznék

- nem mérném magam napi szinten a mérlegen, semmi értelme, és stresszes, elkeseredett leszel


Ha betartod a mozgást és a helyes táplálkozást, biztosan nem fogsz elhízni. Érezni és látni fogod a változást, nem kell a mérlegen görcsölni. Ha nagyon szeretnéd, havonta - két havonta mérd magad.

2016. jún. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!