Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 16 kg-ot fogytam, van még 20...

16 kg-ot fogytam, van még 20 kg feleslegem. Hogy adjam le, ha ez, amit csináltam már nem segít! Nem mozdul a mérleg hetek óta. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elkezdtem kevesebbet enni,vacsorázni korábban szoktam,meg eljárok napi 2 órát sétálni. (5 hónapos baba van). Sajnos mozogni nincs más lehetőségem,egész nap 2x 20 percet alszik a gyerkőc,Örülök,ha a házimunkát meg tudom csinálni. Az segítene,ha még a folyadékbevitelre odafigyelnék? Vagy valami tipp,amit baba mellett tudok csinálni?
2016. máj. 13. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Tanulj meg enni.

2016. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kajáláson kell alakítani, célszerű lenne emelni a zöldség-hús mennyiséget (ha nem vagy vega), és visszább fogni a gyors szénhidrátokat (fehérlisztes termékek, cukrok). Ha szoptatsz még, akkor próbáld kibekkelni azt a néhány hónapot, amíg a baba biztonsággal nem eszik mást is, mert sajnos a nők jó részénél egy komolyabb diéta a zsír helyett simán a tejet kapja le. Ügyesen és kis szerencsével mehetne párhuzamosan a dolog, de a leírásod alapján nem vagy túl tapasztalt diétázó, szóval nincs itt az ideje a próbálkozásoknak. Azon a pár héten nem múlik semmi.
2016. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet gyerek mellett sportolni! Be a babakocsiba és futás, magadra erősíted és tornázol, vagy simán őt emelgeted, azt még élvezi is. :)
2016. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2 óra séta az egész rendben van, nem mondom, lehet többet mozogni (egy fogyitársam a terhessége alatt és utána is tornázott egy csomót, miközben, ha jól emlékszem, más országba költözött, más életbe kezdett és volt egy kisgyereke is... jó, erre nem mindenki képes :D), de ennyi mozgás már megüti a minimumot, az étrenddel kell valamit tenni.

Nyilván kevesebb ételre van szükséged, mint 16 kilóval ezelőtt, a mennyiség csökkentendő, hacsak nem több a mozgás vagy nem szedtél fel fogyáskor izmot.


Pár hét stagnálás viszont sokaknál előfordul, ez még nem vészes. Ha eddig rendesen fogytál, akkor nem kell változtatnod, csak ha totál belassult a fogyás.

2016. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha megállt a fogyás, akkor valamit rosszul csináltál. Legfontosabb, hogy kalória igényedet számold ki. Ha megvan akkor ezt el kellene osztani étkezésekre lehetőleg arányosan, de a reggeli lehet több a vacsora pedig kevesebb. DE ha ez is megvan, akkor az adott kalória mennyiségének megfelelően MINŐSÉGI ételeket kell behelyettesítened. Tehát egy példa: ehetsz 1000 kalóriát (könnyebb számolás miatt) akkor ez 5 étkezés esetén (ennyi lenne az ideális) 220-220-210-200-150, ami első étkezésnek például: 55g zabpehely (semmi más). Ha innál hozzá kávét, akkor az abban lévő cukrot, tejet is bele kell számolnod.

Az sem mindegy mit mikor eszel: zabpehely nagyon jó reggel, mert gyorsan és jól felszívódik továbbá sok rost anyagot tartalmaz, ami beindítja az anyagcserét. (A reggeli a legfontosabb étkezés, mert ezzel indulnak meg az emésztési folyamatok, amik ugyanúgy kalóriát égetnek). Célszerű lenne mellé valami sovány joghurtot enni, hogy némi fehérjét is bevigyél. Nap közben a rizs félék illetve teljes kiörlésű szénhidrátokra kell alapozni a szénhidrát bevitelt, és mellette rengeteg sovány húst kell fogyasztani (halat, madarakat stb). Este pedig sovány túró a legjobb választás mellé pedig némi zöldség. Gyümölcsöt csak délelőtt fogyassz, zöldséget rengeteget és bármikor illetve fogyassz többszörös telítetlen zsírokat (nagyon egészséges, és segíti a zsírégetést).

Folyadéknak kávé maradhat, de cukor és tej nélkül kellene, illetve zöld tea nagyon jó, de azt is cukor nélkül. Ha édesítőszer kell én a steviát javaslom, mert az teljesen természetes (persze nem a feldolgozott termékek).

Sport esetén pedig nem írtad hány kiló vagy és milyen magas, de ami biztos nem árt, ha sétálsz (babakocsival) lehetőség szerint parkban, vagy ahol jó levegő van, a lényeg hogy tempósan, ha érzed hogy feszül a vádlid, picit fáj az izom, fáradsz, akkor csinálod jól. Esetleg otthon youtubról nézz tornákat, de ne kövesd el azt a hibát amit sokan, hogy has izmozol, mert az a hasról égeti a zsírt, ez hülyeség. Minden izomra eddz egyaránt, popsi láb mehet többször, mert ott jobban megnő az izom és feszesebb lesz a bőröd, tehát nem a zsírt fogod jobban elégetni onnan.


Valószínű mivel nem figyeltél a fehérje beviteledre sok izmot is vesztettél, aminek nagyobb a kalória igénye mint a zsírsejtnek, és ezért állt meg a fogyás, mert jelentősen csökkent a szervezeted normál kalória felhasználása.

2016. máj. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit lehagytam, hogy l-karnitin szedése sokat segíthet.
2016. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos választ! Igyekszem figyelni ezekre. A cukrot már szülés óta mellőzöm,se kávéba,se teába,üdítőt sem iszom,csak mentes vizet. Kenyeret sem eszem,csak teljes kiőrlésű zsömlét. (1 db\nap). A halat utálom,de ha hús,akkor csirkemell,pulykamell. Édességet sem eszem semmilyen formában. Szóval elég szigorúan odafigyelek az étkezésre. Mindig is reggelire eszem többet,de azt sem mondanám soknak. (fél teljes kiőrlésű zsömle 2 vékony szelet csirkemellsonkával és 1 db paradicsommal). A zabpehelytől kipattogok. 166 cm vagyok és 78 kg jelenleg. Próbálok megfogadni pár tanácsot még innen,köszönöm mindenkinek!
2016. máj. 14. 08:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy sokat kell enni, de minösègi èteleket, mert különben az izmokat èpíted le.
2016. máj. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!