Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem eszek mást csak gyümölc...

Ha nem eszek mást csak gyümölcsöt, zöldséget meg kevés hust pl csirkemell és sportolok akkor le megy a zsir a hasamrol?

Figyelt kérdés
Nem akarom tul bonyolitani,nem akarok porokat venni, nem nagyon értek hozzá, annyi elég ha zöldséget gyümölcsöt eszek meg csirkemellet és edzek, pl felülés sulyzoval?

2016. máj. 17. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Ha keves hust eszel akkor az izom is lemegy rola
2016. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha fogysz, akkor mindenhonnan fogysz, melledről, combodról, karodról stb

Persze edzéssel valamivel tónusosabbá teheted az izmaidat, a diéta meg jó fogyásra.

2016. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A gyümölcsöket korlátozd, mert sok bennük a cukor, éhségrohamokat fog okozni, meg viszed be a fölös kalóriákat.

Értem én, hogy kevesebb benne a kalória, mint egy csülökben kenyérrel, de még mindig több, mint egy nagy adag párolt zöldségben, ami hosszú időre eltelít.


Sok zöldség, rengeteg friss saláta, sok fehérje (tojás, túró, sovány hús), és sok futás, kis súlyzózással+felülésekkel kiegészítve.

2016. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak a hasamon van háj, meg a combomon, akkor sok zöldség,saláta, fehérje és edzés,
2016. máj. 17. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Én még hozzátenném, hogy zsír vagy olaj is kell, ha egészséges is akarsz maradni. A csirkemellben túl kevés van, akkor már inkább csirkecomb, tojás. Az, hogy milyen zsiradékot és mennyit találsz megfelelőnek, majd eldöntöd, lehetőleg ne étolaj, margarin legyen.

Szerintem egy jó diétába belefér a gyümölcs is, egyáltalán nem sok kalória, viszont sok vitamin van bennük, kár lenne kihagyni.

2016. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös

Azért fogyókúra nem a mindennapokról szól, ha zsiradékot, és szénhidrátot (gyümi) ugyanúgy fogyaszt, akkor az adagokból kell vészesen visszavennie, hogy bármennyit is fogyjon. Ez alkat kérdése, de én inkább nem eszek gyümölcsöt pár hétig, ugyanazokat a vitaminokat megkapom zöldségekből is, viszont nem kell éheznem.

2016. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kinek mi fekszik, ugye. Én minél kevesebb gyümölcsöt eszem (fogyástól függetlenül), mivel szeretem őket s a házamat a részben a gyümölcsöskert miatt vettem, ez is többet jelent, mint ami az életmódomba fér... Viszont sok zsírt eszem, anélkül eléggé nyomorultul érezném magam s szükségem is van kalóriára. Van, aki fordítva csinálja s azzal sincs baj, ha neki az esik jól. A gyümölcs nekem extra kalória és általában zavaró cukor, nem laktat, sőt, sokkal több evésre van szükségem olyankor. De van, aki nem lesz éhes tőle s jólesik neki. Napi 3 banánnal is lehet fogyni, ha az ember olyan.


Kérdező, ne kevés, hanem elegendő húst vagy más fehérjét egyél. A gyümölcsben szinte semmi nincs, a zöldségben attól függ, de az sem komplett. Ha a csirkemellre alapozol, akkor úgy 30-40 deka kellhet naponta, persze az egyéni fehérjeigény kicsit szór.


Ha rendes kalóriabevitelt akarsz a fentiekkel s nem koplalást, ahhoz rengeteg gyümölcsöt és zöldséget kell enned... Ez nem mindenkinek való, finoman szólva, de nem mondom, hogy semmiképp nem működik, biztos van, akihez passzol. De ahhoz tényleg kilószámra kell enned őket, különben nehezen jön össze a szükséges kalória. Sokaknak egyszerűbb valami komplex szénhidrátot vagy zsírt beiktatni (ja igen, a zsír nagyon kell, esszenciális tápanyag, s a fenti listában csupa extrém zsírszegény ételek vannak, legalább az elkészítésükhöz használj zsírt. de az se mindegy, milyet, ennek utána kéne olvasni, én keveset tudok róla, annyi mindenféle jó zsírt eszem, hogy nem kell külön figyelnem rá).

2016. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6: Nem mindenki fogy pár hétig. Oké, kevesen csináljuk évekig, de egy igaz gyümölcsszerető hedonista pár napig sem hajlandó gyümölcs nélkül élni (próbáltam, nekem eleinte nem is ment, most már csak az életminőségemet rontaná kicsit), úgyse jut rá pár gramm cukorkeretnél több, az mégis mit kavarhat be?

Sok gyümölcs vészesebb, de ezt mindenkinek magának kell megtapasztalnia.

Sokunknak viszont a fogyást szolgáló diéta és a mindennapok nincsenek távol egymástól, az életmódváltás már csak ilyen.

2016. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as

Hát ha a fogyást szolgáló diéta és a mindennapok egybeesnek, az hosszú távon kellemetlen, mert bizony előbb-utóbb elfogysz :)

Arra próbáltam kilyukadni, hogy a fogyókúra és az életmódváltás bizony nem ugyanaz. Az előbbi nevében is benne van, hogy az egy kúraszerűen alkalmazandó valami testsúlycsökkentés céljából. És bizony, ha valaki nem figyel a szénhidrátbevitelére, ami gyümivel viszonylag hamar megvan, az akadályozhatja ezt a kúrát. Aki életmódot vált, és annak mintegy következményeként fogy-hajrá :)

De nem hiszem, hogy a kérdezőnek ez lenne a célja, vélhetőleg csak némi zsírpárnától óhajt megszabadulni.

2016. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os, szerintem nem a gyümölcsökben található szénhidrátokat kell visszafogni, persze lehet, hogy valakinek még ez is számít. Nekem a zöldségek, gyümölcsök, kevéske méz, kókusztej és olajos magok adják az étrendem szénhidráttartalmát, és őszintén szólva sosem számoltam kalóriákat meg CH tartalmat. Kb. napi 3-4 almának megfelelő mennyiségű gyümölcsöt eszem, nem is kívánok többet, de ebben sokszor benne van egy banán is. Mégis sikerült 18 kilótól megszabadulnom, és tartom a súlyomat már jó ideje. És sosem éheztem, annyit eszek mindig, amennyi jólesik.

Persze ez én vagyok, lehet, hogy nem mindenkinek működik ez. Én hosszú távra szánom az étrendemet, és szeretem a gyümölcsöket. Már nem kell többet fogynom, csak egészséges szeretnék lenni és tartani a súlyomat.

2016. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!