Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki végigcsinált már 700...

Valaki végigcsinált már 700 kalóriás diétát 2-3 hónapig? 'szakértők kíméljenek'

Figyelt kérdés

Hogy bírtátok ? Visszahíztad a súlyt? Mellette mozogtál is?

Én azért számolok 700 kalóriával,mert semmit nem mozgok mellette,nincs se pénzem se időm rá. A lényeg,hogy két napja kezdtem igazából csak akkor vagyok éhes ,ha a napi kajám megeszem előbb,mint kellene. Érdeklnének tapasztalatok :)


2016. máj. 19. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyon rossz diétás módszer! Nagyon legyengültem és sokat fogytam, amit mostanra vissza is szedtem (ami nem baj, mert anorexiához közelítettem, csak akkor még nem vettem észre). Nem mozogtam mellette. Akármilyen "rossz" is 1200 kcalt muszály megenned, ha nem akarsz beteg lenni.
2016. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,de az a baj,ha napi 1200kcalt akkor szinte semmit sem fogok fogyni,alapvetően 1500kcal kell a szervezetemnek az azt jelenti napi -300 kalória ,úgy lefogyni örökkévalóság :( a 700kcal meg heti 1kg fogyást jelent az én esetemben. Ami egyébként inkább 800kcalra jön össze ,mert pl a zöldségeket nem szoktam mérni és az almát sem mérem le,szóval simán jön rá +100-200kcal.
2016. máj. 19. 17:49
 3/10 anonim ***** válasza:
4 hétig csináltam, 800 körüli kcalon voltam, 160 protein 20 netto ch meg kb 15-20gr zsír, ebből 6 volt halolaj, a többi meg ami a kajába volt. PSMF diéta, kva kemény volt, örültem mikor végeztem, de büszke is voltam magamra. 6-7 kiló zsír és 3kg viz mint le, persze a 28. nap után a víz vissza is jött. Ez tényleg nagyon jó étrenddel volt, és fehérje izolátummal, gyanítom a te 700 kcalod nincs a toppon fehérje ügyileg.
2016. máj. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Okosabb 1200 kcalt fogyasztani és emellett komolyabban sportolni, akkor fogysz emellett is,csak nem betegszel bele.
2016. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az én étrendemben 80g fehérje van :/ de én is gondoltam rá meg kellene még dobni.A fehérjeporon kívül mi van még amivel lehetne növelni ch mentesen? a ch 70g körül a zsír 30g körül,de az mind halolaj ,mert csak halhúst eszem.
2016. máj. 19. 18:15
 6/10 anonim ***** válasza:
csirkemell
2016. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem költöttem mozgásra, mégis évek óta csinálom, a fenekemet mindenki irigyli. Lehet ugyanis otthon is tornázni, s közben tévézni/zenét vagy hangoskönyvet hallgatni is.
2016. máj. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne akarj gyorsan fogyni, ha még mozogni se vagy hajlandó.

1200 kcal is iszonyat kevés, annyi azért kell, sokunk nem is tud annyival működni, ha nem mozog sem.

Honnan tudod, hogy neked 1500 kcal kell? Hacsak nem vagy nagyon pici, elvben több kellene, ha mégsem, akkor megpróbálnám felgyorsítani a túl lassú anyagcserémet, bár lehet, hogy te ilyen takarékos vagy, van olyan.

De ha csak tippelte egy oldal az 1500-at, ne higyj neki.

S ha kicsi a kalórikereted, tényleg ne akarj heti 1 kilót fogyni mozgás nélkül, nem véletlenül nem tartjuk jónak a koplalást. Kell neked izombontás és még jobban belassult anyagcsere, esetleg ájuldozás?

2016. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A fehérjét én nem emelném, csak glükózzá alakul a felesleg, akkor inkább edd meg eleve szénhidrátként...

Mondjuk most az elején érdemes sok fehérjét enni, ha korábban szénhidrátosabban ettél, mivel a sejtjeidnek ilyenkor még glükóz kell, s ha nincs sok fehérje, izmot bont, hogy megkapják a táplálékot. Egypár nap után beindul a ketózis (már ha nem vagy eleve zsíradaptált, akkor sokkal gyorsabban megy a váltás), s akkor már ellenjavallt a sok fehérje. A 80 gramm már-már sok mozgás nélkül egy nem nagy, nem izmos embernek ketogén diéta mellett. Legalábbis azon nézetek szerint, amik alapján én élek, de nekem meggyőző a dolog. A valamivel több fehérje olyan fogyózóknűál van, akik nem ketózisban vannak (a ketózis vigyáz az izmokra, nem kell extra fehérje, sőt - bár koplaláskor ez nem annyira áll sajna, koplaláskor várható a fokozott izombomlás), a szinte csak fehérje pedig azoknál, akik szénhidrát- és zsírfóbiásak egyszerre, ami elég szomorú. Energiára szükség van s nem látom be, mi a jó abban, ha egy csomó drága fehérje glükózzá alakul, mert feleslegben van s betesz a ketózisnak, aminek komoly előnyei vannak, pl. az éhséget tekintve, de ha a testet szénhidrát alapú működésre erőltetjük vissza, miközben alig eszünk szénhidrátot, az is elég fura dolog.

2016. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kiszámoltam magamnak,hogy kb annyi kell ,ha csak fekszek egész nap. Jó nyilván elsétálok a boltba meg ide-oda akkor felmegy 1700ig is.

Nagyon vicces,hogy azt állítod elájulok meg stb ,ha ennyit eszem. Nem-nem fogok :D egyébként az anyagcserém köszöni szépen nagyon is jól van kb minden étkezés után..

Azért is vicces amit állítasz ,mert én egészen 17 éves koromig nem ettem napi 1000 kalóriát soha,mégis szuper alakom volt,nem löttyedt stb és még mozogni is bírtam,érdekes ez :D sőt van tanulmány arról is,hhogy az ember meglepően kis kalória mellett is tud élni, és az én estemben nem is beszélünk olyan hű de kevésről,legfőképp azért ,mert nagyon minőségi étezéseim vannak,lehet te aki napi 2000kalóriát megeszel nincs benne semmi értelmes ,mert pl egy kakaóscsiga a reggelid,banán a tízóraid mellé kávé,ebédre betolsz valami kifőzdés főzeléket kenyérrel,napközben egy szelet süti vagy csoki. Én meg csak minőséget tolok magamba ,nyugi ha ájuldoznék amire semmi esélyt nem látok nyilván ennék,nem akarok se meghalni se legyengülni..

2016. máj. 20. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!