Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik alkoholban van a...

Melyik alkoholban van a legkevesebb kalória?

Figyelt kérdés
Életmódváltásban vagyok, jól haladok a súlyvesztéssel, de ha néha becsúszik vmi alkohol, akkor mivel 'járok a legjobban'?

2016. jún. 21. 06:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Száraz bor!

Lehetőleg vörös.

Régen én is ódzkodtam tőle, mivel az édes alkoholhoz voltam szokva, de egy jól kiválasztott száraz vörös nagyon jól tud esni esténként egy pohárral.

Javaslom állj be a bolt vörösboros részlegére, válassz egyet, aztán ha nem ízlik, akkor legközelebb egy másikat, fél év alatt borszakértő leszel :)

2016. jún. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egri bikavér a király. ;-)

De nem a 300 Ft-os kategória.

2016. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Az egri bikavér elég snassz...
2016. jún. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen életmódváltás és mit szeretsz, mennyit iszol egyszerre. Én a szénhidrátszegényekre megyek rá (tömények), életmódváltásom és ízlésem mián. De mivel szeretem a tokaji aszút, ami folyékony cukornak is tekinthető, azt is iszom, csak mértékkel. De én általában ketogén diétán vagyok (ha tokaji aszúzom, akkor mindig, poénosabb így).


Egy minőségi bor tényleg igen jó választás annak, aki szereti.

2016. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Ezt nem nevezném snassznak:


[link]

2016. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Phoney ***** válasza:

A tiszta párlatokban, mivel teljesen szénhidrátmentesek.


Sajnos a legtöbb párlatfajtát (brandy, rum, vodka, stb.) szabad minimálisan édesíteni, bár ez alkoholtartalomhoz arányítva csak annyi (vagy alig több) cukrot jelent, ami a száraz borban is előfordul. A legtöbb barna szesz némi tiszta karamellt is tartalmaz színezékként.


Cukor- és karamellmentes viszont pl. a bourbon/Tennessee whisky, illetve a pálinka (a kereskedelmi és a házi egyaránt – kivéve az ágyas pálinkát, ami a gyümölcságyból származó cukrot tartalmaz).

2016. jún. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hiába nincs szénhidrát a töményben, ha rettenetes mennyiségű kcal viszont van...

Pálinka 1dl átlagosan 280kcal

Vodka 1dl átlag 230kcal

Whisky 1dl átlag 250kcal


Úgyhogy még mindig a vörösbor a nyertes

1dl átlagosan 85kcal...

Barna sör 50kcal

És a legkevesebb almabor 35kcal...

2016. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És valljuk be 1 korsó sör mellett lehet beszélgetni haveri társaságban akár 1-2 órát is, de 1 órán át nyalogatni egy felespoharat, na az elég ciki...
2016. jún. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nevezem életmódváltásnak. Én is kipróbálom. Holnaptól nem konyakkal iszom magam talajrészegre, hanem vodkával.
2016. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az alkohol fogyasztás nem jelent részegséget... 1pohár bor, vagy 1 pohár sör, tetszik vagy nem, de egészséges...
2016. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!