Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez az étrend egészséges?

Ez az étrend egészséges?

Figyelt kérdés

1 nap:


Reggeli: feketekávé

Ebéd: 2 kemény tojás, spenóttal

Vacsora: 1 nagy steak zöld salátával és főtt zellerrel


2. nap:


Reggeli: feketekávé kis tejjel, 1 szelet kenyérke,

Ebéd: 1 steak zöld saláta, gyümölcs (A gyümölcs bármilyen lehet, kivétel a kompót, vagy a konzerv gyümölcs

Vacsora: Bármennyi főtt sonka


3. nap:


Reggeli: fekete kávé kis tejjel, 1 kenyérke mint tegnap

Ebéd: 2 főtt tojás, zöld saláta, paradicsom (a zöld salátát a paradicsommal és a tojással összeaprítva zamatos salátát készíthetünk)

Vacsora: 20 dkg főtt sonka, saláta


4. nap:


Reggeli: fekete kávé, kenyérke

Ebéd: 1 főtt tojás, nyers, vagy dinsztelt káposzta, 15 dkg sajt

(a káposzta dinszteléséhez nem szabad cukrot használni, viszont édesítőszerrel, egy csepp ecettel sóval dinsztelve zamatos ételt készíthetünk. Vigyázzunk, az éttermi káposzta gyakran zsíron készül és cukron dinsztelik, ezért vagy előző nap készítsük el, és vigyük el a munkahelyre, vagy ott kell elkészítenünk!)

Vacsora: sima kefir, vagy joghurt és gyümölcs. (Amit a piacon kapni lehet.) (Kaukázusi kefírrel fenséges a szilva!)


5. nap:


Reggeli: reszelt sárgarépa citrommal, kávé tejjel

(érdemes a kettő között pár percet várni. A répára cseppenthetünk pár csepp édesítőt, ha savanyúnak érezzük)

Ebéd: dinsztelt hal, paradicsom

(A boltban kész konzerv paradicsomos hal kapható, amely minimális olajjal készül és simán ehető)

Vacsora: 1 steak, zöld saláta


6. nap


Reggeli: kávé kenyérke

Ebéd: ˝ grillcsirke, saláta


Vacsora: 1 főtt tojás, sárgarépa


7. nap:


reggeli: citromos tea, cukor nélkül

ebéd: gyümölcs

(A banán és a körte nagyon laktató!)

vacsora: egyen amit szeret és amennyit akar!



Kezdd elölről a diétát és folytasd, még 7, összesen 14 napig!


2016. jún. 27. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy bugyuta netes diéta, ami hosszú távon nem tartható és egyáltalán nem egészséges, nincsen meg benne a kellő mennyiségű tápanyag. Fogyni valószínűleg lehet tőle, de utána a dupláját szeded vissza, legyengül a szervezeted.
2016. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sivár és koplalós.

(Nem, a banán nem laktató, sokunknak a kalória a laktató. Egy kiló banán nekem elég egy órára, utána azért ennem kell rendesen. Persze ez nagyon emberfüggő, egyesek 30 gramm zabról vagy egy kis zöldturmixról állítják, hogy fél napig pörögnek vele. Én egyszerű ember vagyok, nekem energiabevitel kell az energiához... Másnak is, de a szervezetünk különféle mértékben csapható be trükkökkel.)


Az ilyen nőimagazinos agymenésekben nagyon szeretem, hogy sokszor nincs mennyiség. Olyan pöpecül megoldanám, hogy semmit se fogyjak vele :D Nem érezném magam jól, mert pont tojásból akarnék tizet enni, de egye fene, benyomok 4 kiló cseresznyét vagy fél kiló sonkát (többet nem lenne jó, túlmennék a fehérjekeretemen s a fehérje azért laktat, persze jó zsíros sonkát választanék), a kalória a fő. A 3. nap kicsit böjtös lenne, maximum paradicsomból vihetnék be jópár kilót, mondjuk az jó és véletlenül és illogikusan engem még laktat is.

De stagnálni élvezetesebben is tudok.


Nem hiszem, hogy a legtöbb embernek ne lenne jobb és egészségesebb saját feje után épeszűbben enni (vagy a saját feje után eszetlenül, de legalább a saját agymenését végrehajtva, nem másét).


Az azért jó, hogy fehérjére és zöldségre alapoz, láttam már sokkal rosszabbat is. Zsír is akad, de a legtöbb napban bizonyára túl kevés. Bár a 4. nap ebédjében van vagy 47 gramm egyben, ha sajt alatt normál sajtot értünk, de mi mást értenénk? (Sosem ettem még light sajtot, de nem hangzik jól.)

2016. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, mielőtt beleszólsz valamibe, és leszólod pl a banán kcal tartalmát, legalább nézz utánna, hogy mennyi...
2016. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2.-tól kérdezném, hogy ugyan evett e már meg életében 1kg banánt egyszerre? Mert én még vegánként se eszek annyit, mert 7-8 közepes banán után tele vagyok. Szóval nem hiszem, hogy te, 2-es válaszoló tudod, milyen laktató a banán.
2016. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szóltam le a kalóriatartalmát, bocs, ha rosszul jött le. Természetesen ettem már egy kiló banánt egyszerre, különben hogyan tudhatnám, hogyan hat rám? Percek alatt be lehet tolni (nekem kicsit tovább tartott, mivel próbáltam megőrizni, de nem ment), a banán puha és finom, könnyen ehető. Persze mások vagyunk.

Nos, tudom, hogy egy kilóban már egészen akad kalória, ezzel együtt nem laktat eléggé. A jóllakásomhoz szükséges, de nem elégséges feltétel a sok kalória. Egy kiló banán kalóriatartalma a kalóriabázis szerint 890 kcal (nyilván szór, de ez nem érdekes), ez fehérjéből és zsírból még laktathatna is pár órára (persze nem mindig, ez azért kevés étel), de szénhidrátból nem teszi. A szénhidrát szinte mintha ott se lenne, ha rólam van szó.


De nem rólam van szó, hagyjuk ezt. De elég sok ember van, aki sose lakna jól banánnal, vagy csak extrém nehezen, extrém túlevéskor s akkor sem kellemesen.

2016. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik annyira rossznak, bár a mennyiségeket én szükség szerint növelném a testsúlynak megfelelően. Egy túlsúlyos férfinak ebédre két tojás elég kevés lenne, igaz, ehet hozzá akármennyi spenótot vagy zöldséget... Én ellennék ennyin, de én 50 kilós nő vagyok :) És jól tudok lakni 2 banánnal, de nekem az a tízóraim, főétkezésekre mindenféle fehérjét és zöldségeket szoktam enni, mennyiségi korlátozás nélkül.

Én nem tudnék olyan diétát követni, amiben így meg van szabva, hogy mikor pontosan mit és mennyit egyek. De biztosan vannak olyan emberek, akiknek éppen ez a jó, és a diéta kedvéért egyszer az életben hajlandók megenni a spenótot :)

2016. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez kevés is és nem sok normális dolog van benne. DE tegyük fel végigcsinálod a 14 napot és fogysz is mondjuk 5 kg-ot (igaz ennek fele víz lesz majd, de a mérlegen jól mutat). És utána a 15. naptól ugyanúgy eszel majd mint korábban, akkor mi értelme volt végigszenvedni két hetet?


Ez egy felejtős étrend, inkább egyél normálisan csak figyeld a kalóriákat: cukor, liszt elkerülése legyen az elsődleges célod.

2016. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!