Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szenhidratszegeny etkezes vs...

Szenhidratszegeny etkezes vs kaloriadeficit?

Figyelt kérdés

Most megis melyik az idealis/hasznosabb? Vagy egyszerre kombinalva a ketto? Ugye elvileg ha keves szenhidratot eszunk(foleg egyszeru szenhidratok elhagyasa) es nem eszunk magas GI-s etelekets se akkor elvileg elobb utobb a test eleri az idealis testsulyt. Viszont a zsiros etelek hiaba nem emelik vercukorszintet es nem tartalmaznak szenhidratot sokan nem javasoljak mert magas a kaloriatartalma. Viszont en mostanaba mindenhol azt olvsasom/hallom hogy zsir csak szenhidratbol rakodik le. Zsirbol nem lesz zsir. Es a kaloriaertek csak egy hoertek es nem az szamit a fogyashoz. Viszont masok szerint ha nem vagyunk kaloriadeficitbe fogyni se lehet sot hizas is lehetseges. Nektek mi a velemenyetek melyik szamit? Mondjuk ha nem eszunk magas gi s szenhidratot es nem zsirt eszunk zsirral akkor kaloria tobblet nem igen jon ossze. Foleg hogy magas gi s etelek nelkul nem is eszunk annyit mivel vercukor szint stabil. Szoval szerintem ketto valamilyen szinten ki is egesziti egymast.


Szerintetek?


2016. júl. 24. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a minőségi étel azt jelenti mindenből amennyi kell

erre jön rá a szénhidrát csökkentés

nem űrtudomány

2016. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Zsírt is elraktározza a szervezet ahogy a szénhidrátot is, egyedül a fehérjével van probléma, mivel azt kismértékben tudja csak tárolni.
2016. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#2 haver ezért kár volt felkelni, ki ne találd, hogy 3 féle zsír van a bőr alatt vagy azt hogy bármiből lehet bármi
2016. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficit. Lehet, hogy van, akinek bekavar a ch, nálam kizárólag a kalóriadeficit számít. Akkor is, ha szerelmetes választott életmódom a ketogén diéta. Ami jó étrend (már akinek passzol), sokaknak segít, de ez is csak egy étrend, mindennemű misztikum nélkül: kalóriadeficit nélkül nincs fogyás. Ez eléggé köztudott a ketósok között is, rengetegen nem fogynak még nagy feleslegből sem, mert sokat esznek. Sőt, el is lehet hízni ketogén diéta mellett, a zsír elég könnyen lerakódik, még folyamatosan alacsony inzulinszint mellett is. A test ügyes, milyen evolúciós zsákutca volnánk, ha többletből nem tudnánk raktározni és deficit nélkül eltűnnének a zsírraktárak?


Simán lehet kalóriatöbbletben enni minimális ch mellett, erre rengeteg példa van. Még jó, különben hogyan tömegelne egy elszánt ketós? :D Nekem akkor is vissza kell majd fognom magam és vigyázni a zsírral is. Persze van, aki ketóban kizárólag koplalni tud, sokan pedig szépen, automatikusan lefogynak, mert jóllaknak kevés kalóriával. De közel sem mindenki ilyen.

2016. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jól írtad le, a kettő összefügghet. Elvileg ha kevesebb szénhidrátot eszel (pl. cukor, gabonák kizárásával), mellette elég fehérjét, zsírt, és sok zöldséget, kevesebb kalóriával is jól tudsz lakni, és nem leszel állandóan éhes. Így a ch csökkentés az éhezés nélküli kalóriacsökkentéshez nagyon hasznos lehet. Nálam ez nagyon jól működik.

Hogy mennyire tárolja a szervezetünk a feleslegesen elfogyasztott zsírt vagy éppen szénhidrátot, azon lehet vitatkozni, lehetnek egyéni különbségek. Valaki sok szénhidrát mellett sem hízik meg, a zsír hasznosulásának is vannak feltételei (pl. ha valakinek nem termelődik elég epéje, a széklettel elég sok tud távozni).

2016. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen meg szerintem azon is erdemes elgondolkodni a kaloriaszamlalasnal hogy pl azert ha kenyerbol viszunk be 400 kcalt teljesen mas hatassal van a testre mint ha husbol vinnenk ezt be. Ezert is gondolom ugy hogy acszenhidratok csokkentese hasznosabb. Velemeny?
2016. júl. 25. 23:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, más hatással van a testre, nyilván az egészséges fogyásra törekvő ember sem akármit eszik kalóriaszámoláskor... Amúgy a kalóriaszámolók nagy része is "fogyókúrásan" eszik, véletlenül sem akármit, ugyanúgy kerül sok ételfélét, mint más tipikus fogyózó.


De nemcsak kenyér adhatja a sok ch-t. Jöhet pl. zöldségből is...

S igenis van, aki rosszul lenne kevés szénhidráttal. Működne, mert nem esszenciális tápanyag, de nem mindenkinek jó a kevés ch. Van, aki éhezik úgy.


Az 5. hozzászóló egyébként jókat írt, régen nálam pont ez volt: sok szénhidráttal túlettem magam. Jó, kevéssel is, de nem annyira, illetve nagy felesleggel még deficitben voltam. Sokan vagyunk vele így, emiatt szoktam ajánlani a szénhidrátcsökkentést, ami sokunknak jó. Persze hogy a kevés 180 vagy 20 gramm naponta, az már emberfüggő s van, akinek jóval több kell, ha energikus akar lenni.


De a fogyáshoz mindenképpen kell deficit, ez egyszerű tény.


A hús pedig ne jöjjön ide, mert az fehérje, amiből körülhatárolható az igényünk s azt be kell vinni, viszont túlzásokba esni sem jó.

A szénhidrát a zsírral verseng mint energiát adó makrotápanyag. Kinek így jó, kinek úgy s ez a jóllakottságra is igaz. Hormonálisan jobb az inzulinválasz nélküli zsír, általánosan jobban is laktat, de akkor is van, aki kevés szénhidráttal nem tud rendesen működni és fogyni, csak sokkal.

S van, akinek teljesen mindegy, lazán fogy jóllakottan akármelyik stílusban.


Ez sosem lesz egyszerű, mint a faék...

2016. júl. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Es a zsirokkal mi a helyzet? Elvileg az kell es nem lehet tole hizni viszont regen dieta alatt tiltottak az ilyen zsirosabb husos dolgokat(szalonna,szalami,kolbasz). Az igaz hogy ha ilyeneket eszik az ember szenhidratok helyett akkor hiaba fogy csunyan fog fogyni? A sok zsir miatt csunyabb logosabb lesz a bore stb nem lesz feszes a izom hiaba sportol annyit.
2016. júl. 26. 10:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Leírom újra, az eddigi válaszolók szerintem a saját kommentjüket se tudnák visszamondani.

a minőségi étel azt jelenti mindenből amennyi kell, ami függ az életmódtól, súlytól, de a testépítő oldalakon vannak körülbelüli értékek. Zsír is kell.

a szénhidrát csökkentéstől lesz fogyás.

Lógó bőr pedig attól van, ha nem edzel. Az edzés izmosodást jelent nem golf, futás, séta, úszás, aerobik

2016. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem a zsírfogyasztás miatt fog lógni a bőröd, hanem pl. a hirtelen nagymértékű fogyástól, de függ a bőröd rugalmasságától is, illetve attól, hogy mennyi izmot tudsz építeni a leadott háj helyére.

Én kb. paleózom, lassan, több menetben fogytam kb. 18 kilót. Sőt 9 hónapos terhesen 25 kilóval voltam több, mint most, és óriási pocakom volt. Most (2 gyerek után) sehol nem lóg rajtam a bőr, a hasamon sem, és narancsbőröm sincs. Étolaj helyett zsírt használok és némi kókuszolajat, olivaolajat, de nem eszek zsírt zsírral, csak amennyi jólesik az ételekben.

A tudomány szerencsére fejlődik, már kezdenek rájönni, hogy a koleszterin valójában nem is káros, és a természetes zsírok, zsíros húsok és tojás fogyasztásának önmagában semmi köze nincs az elhízáshoz.

2016. júl. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!