Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 48 évesen 165 cm és 84 kg....

48 évesen 165 cm és 84 kg. Hány évet élhetek még? Futópadon néhány percet tudok futni, ezt kis pihenő után kb 2-szer ismétlem. A munkám sok mozgással jár.

Figyelt kérdés
2016. aug. 13. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy hány évet élhetsz még ennyi alapján nem lehet megmondani, főleg nem egy mezei fórumozónak. Ehhez plusz információk és orvosi végzettség kellene. Egy azonban biztos, ha tudod, hogy rosszul élsz és ez így nem jó, akkor már megvan az alap, hogy elkezdj változtatni és hosszabbíts az életeden.


A futópadon, ha ennyire ne megy, ne fuss kezdetben. Én sokkal kevesebb túlsúllyal sem futással indítottam, hanem gyalogoltam, először kicsit, majd nagyon meredekre állítva a gépet, később kiegészítettem kézi súlyzózással. Mostanában már futok is (inkább kocogok) mellette, de csak ritkán mert őszintén megmondva utálok futni. Ha viszont te alapból is sokat mozogsz a munkád miatt, akkor a táplálkozásoddal lehetnek komolyabb problémák. Én ilyenkor szakembert javaslok vagy valakit aki ismeri a pontos életritmusod, mert attól, hogy valaki azt írja itt, hogy ő két szalámit egy banánt meg egy csirkét eszik naponta és ezzel fogyott le, még nem jelenti azt, hogy ez neked is megfelel (az előzőt csak viccből írtam..senki ne próbálja ki).

2016. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fiatalkoromban nagyon szerettem futni. Tulajdonképpen meglepett, hogy ennyire nem megy, és ilyen nehezen cipelem magam. Azért is szeretem, mert hatékony, kevés az időm. Más mozgásoknál nem érzem, hogy ilyen gyorsan szívdobogást kapok és leizzadok.
2016. aug. 13. 10:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagymamám 160 cm 95 kilós volt, és 88 évesen még úgy kapálta a kertet, hogy magam is csak pislogtam. Egyedül, szándékosan nem várta meg a felnőtt gyerekeit, unokáit a tüzelővel, és 1 maga bepakolta az összes fát a helyére. 93 éves koráig a drágám!


Azt, hogy futópadon néhány percet mozogsz édes kevés. Ha futópad akkor csináld azt amit én. 50 perc gyors gyaloglás (nem futás) a legmagasabb emelkedőn zsírégető üzemmódban (olyan mintha végig hegynek mennél felfelé) Mire befejezed csurogni fog a víz rólad.

De amire nagyon kell figyelni az az egészséges étkezés.

Számolj kalóriát, figyeld, hogy ne lépd túl a szénhidrát, és zsír beviteledet.

A helyes étkezéssel lehet sikeres fogyást elérni. Tudom én is ezt csinálom

162 cm 96 kilóval indultam. Jelenleg 73 kiló vagyok (44 éves) (az én munkám is sok mozgással jár, ráadásul én gyalog megyek a munkahelyemre, és gyalog megyek haza is ami napi oda 3 km és vissza is 3 km jelent)

2016. aug. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod, hogy attól, hogy pár perc futástól majd kiesik a szíved meg úgy dobog, meg izzadsz mint egy ló, az nem azt jelenti, hogy elégettél 600 kalóriát? Egyszerűen csak annyi, hogy rossz a állóképességed, és a szívnek sem tesz jót ha így van igénybe véve.

A korodnak megfelelően kell alkalmazni a futópadot is. Kor és súly miatt akkor sikeres a zsírégetés ha a szíved nem dübörög

2016. aug. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kalóriaszámolás nekem sajnos nem nagyon jött be. Inkább elkedvetlenít, időm sincs ezzel foglalkozni.
2016. aug. 13. 10:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Albert Einstein mondta: Mindenki annyi ideje van arra amit csinálni akar amennyit magának ad.

Ha neked nincs időd normálisan sportolni, ha nincs időt egy kis energiát belefektetni, hogy tudd mennyit eszel egy nap akkor csodát ne várj. 50 évesen 90 kilós leszel, és ezen a pár perc futás sem fog segíteni.

Csak egyszer kéne kiszámolnod, hogy mindent amit eszel mennyi zsír, szénhidrát és kalória van. Meglepődsz, hogy az "alig ettem valamit" majdnem 3000 kalória. De te tudod. Ha nincs akaraterő, ha nem teszel érte meg dolgokat akkor nem lesz sikeres fogyás..Kifogások könnyebben mennek.

Sok sikert azért a későbbiekben.

2016. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Azért is szeretem, mert hatékony, kevés az időm. Más mozgásoknál nem érzem, hogy ilyen gyorsan szívdobogást kapok és leizzadok."


Ahogy már korábban is írták, ez nem azt jelenti, hogy hatékony. Az izzadás egyszerű túlmelegedést jelent, nincs köze az elégetett kalóriákhoz; a szívdobogás edzetlenséget és oxigénhiányt.

2016. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!