Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudom lapossá tenni a...

Hogyan tudom lapossá tenni a hasam? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja átálltam a vegán éttendre (semmi hús, se tejtermék, se tojás), előtte már egy ideig vega voltam, de aztán kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok és a többi jött egymás után. A lényeg, hogy előtte eléggé meghíztam (172 centihez 63 kg voltam, ami rajtam nagyon sok) és azóta most 54 kg vagyok. A lényeg viszont, hogy azért kezdtem el ezt az egész étkezésváltást, hogy lefogyjak a hasamról.

Reggel még általában lapos(kivéve ha este sokat ettem) de amint egy kicsit is eszek vagy iszok, rögtön olyan lesz, mintha terhes lennék. És akármit eszek, vagy iszok, akármilyen mennyiségben, a helyzet ugyanaz. Ebben szeretném a segítségeteket kérni,hogyan tudnám eltüntetni ezt a hasi puffadást? (Plusz még azt a pici felesleget, ami se sport, se étkezés hatására nem akar eltűnni)


Bocsi, hogy hosszú lett, de így tisztább, ha ismertetem a teljes helyzetet. Előre is köszönöm a segítséget és a normális válaszokat!



2016. aug. 20. 20:20
1 2
 1/18 anonim válasza:
50%
Szerintem ez genetika, nàlam ugyanez a helyzet, csak 174 cm, 70 kg. ilyen pockosnak érzem magam, sz.r
2016. aug. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
53%
172 centi és 54 kilogramm az azt jelenti, hogy sovány vagy. Ne akarj fogyni, az már betegesen sovány lenne.
2016. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Ez szimpla fizika.

Pl. ha kiveszed a fiókból a zoknit az ugye lapos,de ha belesz@rsz,akkor kidudorodik az oldala. Pont, mint a hasad evés után.

Helyi zsírégetés pedig nincs. Nem tudsz csak hasról fogyni.

2016. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A súlyod szerintem aggasztóan kevés. Ha nagy a hasad, miután ettél vagy ittál, annak több oka lehet.

1. Testképzavarod van, zavar, hogy a hasad normális mértékben kidomborodik, amikor van benne valami. Sovány embereken egyébként is jobban látszik, ha ettek.

2. Puffadsz, ami lehet pl. emésztési problémák miatt. Ezen a ponton érdekes lehet, miket eszel, nem vagy-e véletlenül gluténérzékeny, ehhez képest eszel-e kenyeret, egyéb gluténtartalmú ételeket. A vegánok által fogyasztott gabonák és hüvelyesek nehezen emészthetők, bár vannak, akiknek nem okoznak problémát. Az sem mindegy, hogyan készítik el őket, pl. megfelelően meg vannak-e főzve.

3. A puffadást okozhatja a bélflóra egyensúlyának felborulása, egyes baktériumok, gombák túlszaporodása. A túl sok szénhidrát (cukor, keményítő) ezeknek kiváló táplálékot nyújt. Probiotikum, házilag erjesztett ételek (pl. kovászos uborka, savanyú káposzta), a szénhidrátbevitel (főleg a gyorsan felszívódó) csökkentése és gyógyteák tudnak ezen valamelyest segíteni.

2016. aug. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon köszi a részletes választ!

Amúgy szó sincs testképzavarról, és a kilók szerintem nem számottevők, valamint sajnos azt is tudom, hogy helyi sírégetés nem létezik, de ez nem is zavar.

Meg fogom próbálni a gluténmentes étkezést, hátha segít.

Köszi a válaszokat, akinek még van tanácsa, szívesen várom!

2016. aug. 21. 00:22
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha reggel 1pohá vizet iszol vagy eszel egy tál zabkásá ugyanolyan?

Mármint ugyanúgy felpuffad?

2016. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanúgy. Igazából vegán kereteken belül ehetek szemetet, vagy egészséges kajákat, nincs különbség a hasamat illetően. És mostanában fáj is. Ami még egy fokkal rosszabb!!!
2016. aug. 21. 16:06
 8/18 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy a vegán étrend nem jó neked, az emésztésed nem bírja? Ha a gabonák, hüvelyesek és szója helyett mondjuk tojásból fedeznéd a fehérjeigényedet, és mellé sok zöldséget és gyümölcsöt ennél, ugyanúgy lehetne egészséges az étrended. Kipróbálhatnád 1-2 hétig, megszűnik-e így a hasfájásod.

A vegán étrendnek szerintem a szója és a glutén a gyenge pontja, persze lehet ezek nélkül is folytatni, de akkor még mindig ott vannak a fehérjebevitel miatt kötelező száraz hüvelyesek (tele fitátokkal). Én tuti olyan lennék tőle, mint egy lufi, nagyon megterheli az emésztést. Persze biztosan vannak olyan emberek, akiknek bírja az emésztése, én nem ilyen vagyok.

2016. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem nagyon fogyasztok hüvelyeseket, és próbálkoztam azzal, hogy tojást eszek, de nem nagyon vált be. De lehet teszek még egy próbát. A gluténra azért gyanakszom, mert az utóbbi időben rengeteg kiflit és kenyeret ettem, szóval majd megpróbálom azt kizárni és mellette néha tojást fogyasztani. De tényleg öteletem sincs, hogy mitől lehet :(
2016. aug. 21. 18:29
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha ritkán eszel hüvelyeseket, akkor miből viszel be fehérjét? A szója is hüvelyes. Van egy olyan érzésem, hogy nem valami átgondolt a te vegán étrended, csak eszel mindenfélét, ami nem állati eredetű. Ez így nem lesz jó, csúnya fehérje- és vitaminhiány, rosszabb esetben pszichés problémák és táplálkozási zavar is lehet belőle (még ha nincs is egyelőre erre utaló jel). Szedsz B12 vitamint?

A tojással milyen gondod volt?

Ha csak próbálkozol ezzel-azzal, és nincs konkrét elhatározásod, milyen étrendet szeretnél követni, én tudok olyat ajánlani, ami a bélflóra helyreállítását és a különféle ételallergiák kezelését célozza, de ebben bizony van hús.

2016. aug. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!