Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretném újrakezdeni az...

Szeretném újrakezdeni az egész diétámat. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Ahogy itt gyakorikérdéseken olvasgattam a csalónapos és utolsó 5 kilós kérdéseket, elhatároztam, hogy én is segítséget kérek. Tavaly óta diétáztam, sportoltam, a kívánt 15 kilóból 10 már lement. Az utolsóakkal nagyon elakadtam. Egyszerűen minden motivációm elhagyott, emellé társult egy olyan, hogy tanulás mellett elkezdtem dolgozni. Kicsit stresszes lettem, főleg a családi zűrök miatt is, kevesebbet mozogtam, és nagyon keveset ettem. Aztán szinte heti rendszerességgel beiktattam egy csalónapnak nevezett förmedvényt, de természetesen este, mert akkor értem haza. Azt, hogy híztam, nem mondanám, max 2-kg-t, de nagyon elakasztott a diétámban, hiszen utána megint csak idióta módon kevés kcalt vittem be.

Azonban most szeretném a ditéámat újra beindítani. ELhatároztam, hogy nem nyalogatom tovább a sebeimet, és ha a part szakad is, végigcsinálom. Normálisan szeretnék étkezni, nem pedig koplalni.

52 kg vagyok, célom a 47 úgy december közepéig.

Ezek lennének a konkrét kérdéseim:

1. sikerülhet-e ennyi idő alatt leadni a legnehezebb kilókat ennyi csalónap után is?

2. Ha igen, hogyan indíthatnám be a fogyást? Mennyi kcal-os étrendet javasoltok?

3. Mit mozogjak mellé? Idő szűkében csak tornára gondoltam egyenlőre, tavasztól pedig futni, de addigra már nem a -5 kg lesz a kérdés. Volt-e nektek olyan interneten elérhető edzésterv (akár videó is), ami abszolút hatékony volt?



2016. okt. 7. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég tempós fogyás lenne az ilyen csöpp súlyból. Nagyon alacsony vagy, hogy még mindig fogyni akarsz? Ha nem, akkor bizonyára különösen nehéz lesz, mert a tested ragaszkodni fog a szükséges zsírmennyiséghez.


Nem tudhatjuk, mekkora a kalóriaigényed. Ez függ az anyagcserédtől (ezt kitapasztalni tudod), aktivitásodtól, izomzatodtól (jó, az egyszerű, bizonyára nagyon kevés izmod van), de a magasságodról sem tudunk semmit s az is számít. A nemed sem mellékes infó.


Hogy jönnek ide a csalónapok? Újra akarod kezdeni, rendesen, a jövőben nem befolyásolnak... Ha koplaltál utána s lelassult az anyagcseréd, az igen.


Mit mozogj? Kérdés, mihez van kedved, ez azért fontos. Én túrázni szoktam és súlyzózni (jó, ha az ember az összes nagy izomcsoportot megmozgatja, meg persze a kicsiket is, de a nagyok különösen jót tehetnek az anyagcserének :D plusz szép, izmos testre vágyom, nem pálcika végtagokra s gyenge fizikumra), de persze sokféle tornavideo van, kinek mi tetszik. Futni most is futhatsz, bár megértem, hogy nem a hidegben akarod kezdeni (mert rutinosan már nem lehet kifogás talán még a 3 napos eső sem, nemhogy a tél).

2016. okt. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
52 kiló vagy??Ennyivel születtem!
2016. okt. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, kis törpe vagyok. :D És alapból az a felesleg inkább zsír, mintsem izom, úgyhogy ezért szeretném leadni

149 cm vagyok/lány

2016. okt. 8. 06:40
 4/5 A kérdező kommentje:
*158 cm bocsánat
2016. okt. 8. 06:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem diétázni kellene, hanem életmódot váltani, olyan étrendet és mozgásrendet bevezetni, amit tartósan, akár életed végéig tartani tudnál. Ha csalónapjaid vannak, az azt jelenti, hogy szénhidrátéhséged van, ami azt jelenti, hogy kiegyensúlyozatlan az étrended. Ameddig ebben a rendszerben gondolkodsz, addig minden, amit elérsz, ideiglenes lesz csak.
2016. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!