Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlymegtartó diéta mellett...

Súlymegtartó diéta mellett alakformálás?

Figyelt kérdés

Dióhéjban: 16/L, 163 cm, 49 kg.

Kiskorom óta túlsúllyal rendelkeztem, mígnem 159 cm-rel és 70 kilóval elegem lett. Ez volt 12 évesen. Elkezdtem sportolni, és egészségesen táplálkozni, nőni, fejlődni, nőiesedni, ahogy az lenni szokott. Tavaly szeptemberre már 163 cm-rel és 58 kilóval kezdtem a tanévet, közben versenyszerű sportoló lettem. Ahhoz képest nem volt valami feszes alakom. Tanév vége felé olyan 55 lehettem talán. Utána jött a nyár, nem igazán álltam mérlegre. Rengeteget kirándultam, bolyongtam kint a városban, így sosem figyeltem nagyon az evésre. Idén szeptemberre mindenki megbámult, hogy mennyire lefogytam. Szüleimtől megkaptam, hogy sovány vagyok, amit pusztán aggódásnak tudtam be. Kíváncsiságból ráálltam a mérlegre, és 49 kilót mutatott. Tükörve nézve nem mondom azt, hogy jó alakom van, de hízni nem szeretnék. Olyan alkatom van, hogy habár ez kevésnek tűnhet ezzel a magassággal – nem vagyok csontsovány, inkább mostmár hajlok a sportos felé. Szeretnék ezen továbbra is dolgozni. Tömegnövelést semmiképp nem szeretnék, inkább csak alakot formálni. Legfőképp lábra (comb, vádli, lábszár, boka) mennék rá, mert ha valahol még lapul zsír, az ott lapul. Talán egyedül a fent említett területeken nem vagyok szálkás. Egészséges életmóddal, egyenlpre súlymegtartó diétával milyen edzésformát javasoltok? Nem szeretném, ha ezek a tájékok vastagodnának, a zsírt szeretném onnan eltüntetni, hogy ne lötyögjön, hanem szép feszes legyen. Kinek a videót javasolnátok esetleg? Aki súlymegtartó diétázott, miket evett?

Előre is köszönöm!



2016. okt. 30. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Kismilliószor kismillió helyen leírták már: NINCS HELYI ZSÍRÉGETÉS! Nem lehet csak innen vagy onnan fogyni. Jó alakhoz pedig bizony izom kell. A csontozaton kívül ez határozza meg a formát. A videók (pl. Péntek Enikő) egy kezdőnek egy darabig jók,de egy idő után érdemes elközlekedni egy edzőterembe.
2016. okt. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nehogy fogyj, ígyis kevés a súlyod a magasságodhoz. Izmot szedj fel, amihez egyél eleget. Számold ki mennyi kcal-ra van szüksége a szervezetednek.
2016. okt. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!