Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudok gyorsan és...

Hogyan tudok gyorsan és hatékonyan fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves vagyok,187 centi és majdnem 100 kiló. Idén nyáron nagyon elpuhultam,egész szünidő alatt csak "szemetet" ettem,hozzá pedig rengeteg cukros üdítőt,szörpöt ittam és persze semmit sem sportoltam. Kezdetben ez nem is látszott meg rajtam,viszont most már eléggé elégedetlen vagyok magammal. December 17.-ikén lesz a szalagavatóm,és addigra nem úgy szeretnék kinézni mint valami hájbáj. Két hete nem iszok cukrosat,csak csapvizet vagy ásványvizet,emellett nyolc óra után már nem eszem,meg napközben is inkább többször eszet kevesebbet. Most a szünet alatt elkezdek futni és sétálni,szóval a testmozgást is visszahozom a napirendembe. Arra "kérnélek" titeket,hogy ha van esetleg még ehhez valami tanácsotok,diétátok,ami nektek TÉNYLEG működött,akkor azt szívesen meghallgatnám! Még hat hét van a szalagavatóig,addig egy 10 kilót le szeretnék adni,HA lehetséges! A gyűlölködő/okoskodó válaszolók véleményére nem vagyok kíváncsi!

19/F



2016. nov. 1. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Ne egyél szénhidratokat es cukrot. A viz nagyon jo. En magam sutom mar a kenyeret ( interneten van: vitalitas kenyer) de rozslisztbol es teljes kiorlesu buzabol vagy grahambol. En fogytam ezaltal 10 kilot. Se krumpli se rizs.
2016. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Legyen akaraterőd, az a legfontosabb.


Elmesélem a sztorimat, hátha tudok segíteni. Valszeg sokan majd jönnek okoskodni, hogy mit hogyan kellett volna szerintük, de 52 nap alatt 15 kg az szerintem eredmény.


Augusztusban kezdtem a diétámat, ezáltal kicsit szerencsés is voltam, merthát nyár volt, rengeteg gyümölcs/zöldség a kertben stb (viszont télen ugyanúgy lehet zöldséget enni, szóval nem kell megijedni). Nem követtem semmilyen konkrét diétát a neten, csak úgy random olvasgattam dolgokat amik úgy épp eszembe jutottak. Eldöntöttem hogy tartok húsmentes napokat. Először azt hittem hogy hú de szarul fogom magam érezni, és gyenge leszek pedig nem... Egyik probléma, amire rájöttem hogy mi a hús a főétel, és ahhoz esszük az összes többi cuccot. Én ezt megfordítottam: rakott zöldséges cuccokat ettem, és arra raktam maximum 100 grammnyi húst. Ki lehet bírni. Illetve ha már hús, akkor egyél halat (én Lidl alaszkai tőkehalfilé kockákat ettem, mert ez nagyon olcsó volt, 1 kocka 1 nap a zöldséges ebéd mellé). Iktasd ki a disznó és marhahúst, lehetőleg baromfit, nyulat de leginkább halat egyél, ezek egészségesebbek. A másik dolog amit kiiktattam, az a tej volt. Nem tudom milyen mértékben járult hozzá a sikerhez, de talán megéri kipróbálni. Cukros dolgokat legalább egy hónapig ne egyél EGYÁLTALÁN, nem éri meg, elcseszi csak az eddigi kemény munkádat, törődj bele, hogy te most nem eszel ilyeneket, hanem egyél helyettük pl almát vagy banánt, ennek most "szezonja" van. Sokak szerint a gyümölcs nem jó diétánál, merthogy ezek is cukrosak. Hát bocs, én telibe zabáltam magam csemegeszőlővel minden nap, és mégis fogytam. De lehet bennem van a hiba természetesen... Fontos a rost bevitel. Ebben nagyon hasznos a ZAB! Este olyan 100-150 g zabot böntesz egy csészébe és reggelig áztatod, majd reggel megeszed valami zöldséges cucchoz, vagy tojáshoz, lehetőleg főtthöz, mert az olajos dolgokat visszább kell venni ugye. Este 6 után már ne egyél. Tök mindegy mennyire vagy éhes, ez egy nagyon kritikus pont, ezt tűrni kell. Én például hozzáedződtem az esti éhséghez. Mondjuk az is benne van a dologban, hogy este hat után álltam neki szobabiciklizni (45 perc minimum, pörgős-átlagos-pörgős tempóváltásokkal. A szobabicikliken láthatod a leadott kalória mennyiségét, ami nagyban segít a fogyásban, mégha nem is pontos a szám, mert látod, hogy mennyi kemény munkával tudsz csak leadni 300 kalóriát... A napjaim tehát kb úgy néztek ki sokáig, hogy:

Reggel: felkelés után rögtön 2 pohár víz! kaja: zab+tojás

Dél: Rakott zöldséges cucc + nagyon kevés hús vagy semennyi + zab

Este: gyümölcs, zöldség, ebéd maradék és MOZGÁS

Nassolás: gyümölcsök vagy répa


Amit még mellőzni kell az az alkohol. Ennyit megérdemel szerintem a májad. Csak vizet igyál lehetőleg, de abból sokat, ne csak akkor, amikor eszedbe jut!


Köret helyett sok savanyúságot ajánlanék amúgy, de az is egy előrelépés, ha rizs helyett kölest eszel (bármelyik multiban kapni, főzőtasakja ugyanannyiba kerül mint a rizsé).


Igazából sok tippet tudnék adni, de ezeknek neten is utánajárhatsz.


Egyik nagyon fontos dolog az, hogy számold a kalóriákat, nem kell grammra pontosan, kávéskanállal kimérned a kajádat, de tudd milyen kajával mennyit viszel be, és így talán lesz bűntudatod, amit sportolással el tudsz hessegetni. Egy kemény sportolás végén gondolkozz el azon, hogy megéri-e engedni a kísértésnek, és legközelebb ugyanez a gondolat már evés előtt fog eszedbe jutni.


És legvégül:


Ha valamit el akarsz érni a diétáddal, akkor ne úgy tekints rá, hogy most hú még 2 hónapig ez van, aztán jöhet vissza a régi szép élet. Ha komolyan gondolod a fogyást, akkor egy új életmódot próbálsz most ki, ami által nem fogsz később sem visszahízni 100 kg-ra. A diéta alatt (feltéve ha jól csinálod) sokat tanulsz majd a helyes életmódról, és miután sikerrel jártál utána lassanként visszaállsz majd a régi étrendedre VÁLTOZTATÁSOKKAL. Én ebben a fázisban vagyok most, azt próbálgatom hol van az a határ, amit még szabad.


Sok sikert, Karácsony fele leírhatnád ide az eredményeket :) Ha kérdésed van írj privátot nyugodtan.


21/f

2016. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Szia! Nekem a futás volt, ami először eszembe jutott, de látom, azt csinálod.

Reggeli:

Nem az a lényeg, hogy sok legyen, hanem, hogy tartalmas.

például lehet 1-2 szelet BARNA kenyér sajttal/salátával -ahogy szeretnéd

Tízórai:

pl egy műzli szelet

Ebéd:

legyen benne mindenképpen zöldség

pl prolt zöldség csirkével

Uzsonna:

pl egy alma

Vacsora:

Legyen valami könnyen emészthető étel


Tudom, ez most rosszul hangzik minden bizonnyal, és nem is olyan olcsó, mint a megszokott étrend, de ha fontos neked ez az egész, akkor megéri! sok sikert!

2016. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

#3-as vagyok

párolt zöldséget akartam írni

2016. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Amit még kifelejtettem az előzőből, hogy a lisztes dolgokat is kerüld: semmi tészta, panír, mittudomén', kenyérből lehetőleg rozsosat ahogy mondták már, mondjuk én radikális voltam és teljesen kiiktattam a kenyeret is. De ha fehérkenyér helyett teljeskiőrlésűt eszel, az már önmagában egy dicséretes óriási előrelépés. Mondjuk mértékkel csak, mert rengeteg szénhidrát van a kenyérben...


Egyébként én is 100-ról kezdtem, jelenleg 82 vagyok, és megyek biciklizni :D Sok sikert kívánok!

2016. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hűha,hát nagyon szépen köszönöm mindenkinek!:) Főleg a második válaszolónak,mert nagyon jól esett hogy ezt így megosztottad velem,amiket írtál/írtatok azt mindenféle képpen megfogadom! Most a fejembe vettem hogy fogyni szeretnék,minimum egy tizest,és ezek a tanácsok remélem tényleg segítenek! Visszatérve hogy "ne csak akkor igyál vizet ha eszedbe jut.",emiatt nem kell aggódni,én a napi 2-3 liter folyadékmennyiséget bőven túllépem (7dl-es poharam van,kb. 7-8 pohárral megiszom egy nap). Igaz eddig előfordult hogy 1-2 pohár szőlőlé vagy szörp,de most már egy ideje csak csapvizet vagy ásványvizet iszom! A futást tartom,az étrendeket amiket írtatok pedig már ma elkezdem,szerintem egy almát eszem már csak egy teljes kiörlésű kenyérrel!

Köszönök mindent,a tapasztalatokról beszámolok mindenképpen!:)

2016. nov. 1. 19:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Én megpróbáltam életmódot váltani. Felosztottam a napot kb 3 órákra, így ettem 7-10-13-15-18-20 körül keveset (számolgattam, ebéden kívül kb minden étkezés 200 kcal volt). Reggeli általában két szelet toast tk kenyér volt sonkával és zöldséggel. Tízórai meg uzsi joghurt vagy gyümölcsök, a vacsi pedig tojás (rendesen meg is utáltam a joghurttal együtt) ebédre meg azt ettem amit mindenki más csak kisebb adagot. Este 8 körül pedig ebéd maradékot ettem vagy megint tojást, mert hát azt olvastam, hogy este a fehérje a nyerő, és a túró már alapból kiesett mert nem tudom magában megenni, csokival meg ugye nem ér semmit. És mivel általában éjfélkor fekszem le gondoltam hülye leszek 6-tól koplalni. Nem is kell.


Hátul az udvarban szerencsére volt annyi hely, hogy kis köröket fussak, mert utcán nem égettem volna magam. Keményen másfél percig bírtam első nap futni. De nem adtam fel, és két hónap múlva már 20 percig futottam egyhuzamban. 6 kiló ment le.


De aztán....visszatért a kenyér függőségem (komolyan drogosnak érzem magam). Áá egy héten egyszer belefér egy kakaóscsiga. Na jó minden nap belefér egy. Na jó legyen kettő. Á hideg van nem megyek futni. Puff régi kerékvágás. Itt rontottam el.


Szóval akármit csinálsz azt ésszel és soha ne add fel mert úgy jársz mint én :D

2016. nov. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Kettes vagyok, helló! Remélem nem hagyott alább a lelkesedés, mert nagyon megéri új egészséges étrendet kipróbálni 1-2 hónapig.


Amit most írni akarok, azt nem teljesen a kérdéshez tartozik, de megosztom veletek hátha érdekel. 100kgról 79.8-ra fogytam le úgy hogy augusztusban kezdtem és nagyon fura nekem az ahogy kinézek jelenleg: anyám konkrétan mondta hogy hagyjam már abba, mert olyan beesettnek néz ki az arcom, meg kilátszanak a csontjaim is. Tükörbe néztem és igaza volt, nagyon fura lettem, és nehéz megszokni... ez most hülyén hangzik, mert végül is ez volt a fogyás lényege, meg neked is ez az jelenleg, hogy máshogy nézz ki. Gondolom ez, hogy kilátszanak az arccsontjaim természetes, nem hiszem hogy "túlfogytam volna", mert a BMIndex szerint 76-86 kg az ideális nekem. Tehát röviden a dilemmám most annyi, hogy nem tudom eldönteni, hogy tényleg így kéne kinéznem (sosem voltam vékony, mindig kövér voltam gyerekkorom óta) vagy elrontottam valamit a túl gyors fogyás miatt. Szóval csak annyit akarok mondani ezzel, hogy ha nagyon hatásosan csinálod akkor neked is lehet hasonló furcsa tapasztalatod. Most emiatt a változás miatt azon gondolkozok, hogyha nem tudom megszokni magam, akkor olyan 4-5 kg-t még visszahízok, ennyi belefér a BMI szerint. A problémám az, hogy már nagyjából 70%-ban visszatértem a régi étrendemhez (a változtatásokkal ugye, amik fontosak egészség szempontjából), és még így is fogyok egyfolytában... pedig már a testmozgást is abbahagytam (muszáj volt, mert betegeskedtem az utóbbi időben). Tehát ja, vannak furcsa tapasztalatok...

2016. nov. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ahogy ígértem beszámolok apránként hogy eddig mit értem el. 10 kilót szerettem volna leadni hat hét alatt,most úgy néz ki hogy nagyjából négy hét alatt 5 kilót fogytam. Ami tőlem nagy dolog,szerintem a szalagavatóig nem lesz meg a 10,de ha így folytatom akkor az év végére meglesz a kitűzött cél!:D
2016. nov. 27. 07:44
 10/12 anonim válasza:
Gratula és kitartás a továbbiakban is!
2016. dec. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!