Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi almát lehet enni egy nap?

Mennyi almát lehet enni egy nap?

Figyelt kérdés
Mármint hány dekát, hogy a cukortartalma ne ártson? Ha feltételezzük, hogy amúgy nem nagyon fogyasztok cukrot.
2010. ápr. 28. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én se fogyasztok cukrot,napi 3 almát eszem kb.
2010. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én 8at is megeszem semmibajom sincs mégse...
2010. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
amennyit akarsz
2010. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én eszem napi 2 kilót, az kb. 8 db. Meg még egy-két kiló narancsot is... Mellette csak párolt zöldséget, roston csirkemellet, zabpelyhet és fehérjeturmixokat iszom, és kockás a hasam, mint a mosódeszka ;)
2010. ápr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Aha, akkor jó. Köszönöm a válaszokat. Csak ugye sok rosszat hallani a cukrokról, még ha gyümi is :)
2010. ápr. 28. 18:43
 6/15 anonim ***** válasza:
nem sok olyan ember lehet aki az almától hízott volna el :D (remélem) amúgy én is megeszem napi 5öt
2010. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyuka, nem a cukor a lényeg, hanem az adott élelmiszer glikémiás indexe! Vagyis, hogy mennyi idő alatt fel!!! A szénhidrát az szénhidrát, legyen bár cukor, vagy mondjuk keményítő, kristálycukor, vagy zapkorpa. A lényeg a glikémiás index!!! Ha valaminek alacsony, vagyis 50 alatt van, akkor az lassan szívódik fel, tehát több órán keresztül, így van idő, hogy ne raktározódjon el. Ha magas az index, akkor (pl. a sörnek 110 :) a szőlőcukornak meg 100) szinte rögtön felszívódik, tehát vagy sportolás közben lehet enni és akkor elég az izmokban, vagy zsírként el fog raktározódni... Szóval keress a google-ban egy glikémiás index táblázatot, (GI táblázat) és ami 50 alatt van, azt eheted... Pl. szinte az összes zöldség, gyümölcsök túlnyomó része, barnarizs, zabpehely, zabkorpa stb.... Kukkantsd meg.


SZemélyi edző

2010. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19.03 vagyok, kihagytam a "szívódik" szót :) Szóval a glikémiás index azt határozza meg, hogy az adott szénhidrát mennyi idő alatt SZÍVÓDIK fel! :)
2010. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi, értettem. Ezt eddig nem is tudtam, pedig edzőterembe járok :)
2010. ápr. 28. 19:08
 10/15 anonim ***** válasza:

Én nap mint nap látom kik járnak edzőterembe... jaj :D Gőzük nincs semmiről, mégis osztják az észt egymásnak. Komolyan, ha két óra alatt látok egy embert aki helyesen végre tud hajtani egy gyakorlatot, akkor lehet, hogy sokat mondtam... És akkor még ott a táplálkozás ami az egész dolog alfája és omegája... Na arról meg végképp homály van :)


Sz.E

2010. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!