Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 évesen,167 cm és 46 kilósan...

15 évesen,167 cm és 46 kilósan, ülő életmóddal miből mennyit ehetek súly tartásához?

Figyelt kérdés

My Fitness Pal szerint:

1560 kcal

78 g fehérje

52 g zsír

195 g szénhidrát

(Bár itt az életkornál 18-at adtam meg, mivel az alatt nem lehet regisztrálni)


Kalóriabázis.hu szerint:

1601 kcal (sajnos a makrókat nem írja)


Kalóriaguru szerint:

1600 kcal

60 g fehérje

53 g zsír

220 g szénhidrát


Szerintetek melyik a leginkább reális?



2016. nov. 12. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Na ne viccelj már, hogy 40 kalórián és 30 g ch-n dillemázol!
2016. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyit, mert alultáplált vagy, én ilyen súly mellett ,170 cm-vel, hizokurán voltam, rosszul is néztem ki, nem tudom neked mi tetszik ebben, amikor az izmos alak, illetve a nagy fenék, nagy mell a divat, nem az ha valaki gebe. Neked egyáltalán nem kell kalóriákat számolni. Táplálkozz egészségesen és igyekezz hízni, minimum 5 kg-t és edzzél sokat.
2016. nov. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is voltam anorexiás, 12-es bmi-vel, szépen mentem a kórházba. Hálás is vagyok a segítségért, mert nem álltam volna le a fogyással, és szépen meghaétam volna. Kezeltesd a tesképzavarodat. Nem normális, hogy anorexiás súlyú akarsz lenni, és mániákusan számolgatod a kalóriákat. Ha meg nem akarsz élni, akkor éhezz csak magadban, de másokat ezzel ne fárassz.
2016. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anorexiás, nem akarok fogyni és vékonynak látom magam, szimplán nem akarok hízni sem.
2016. nov. 12. 19:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is vékonynak láttam magam 38 kilósan, de mégsem maradhattam olyan.
2016. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

38 és 46 kg között nem kis különbség van.

Van, aki úgy van velem egy "súlycsoportban", hogy nem tesz/tett érte semmit, egyszerűen ilyen az anyagcseréje. Ők is jól elvannak ezzel a súllyal.

2016. nov. 12. 19:36
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ez meg nem anorexiás súly, ha jól tudom, ahhoz 15%-oz kell veszteni a minimumhoz képest, nálam ez nincs meg, és a BMI-m sincs 16 alatt.
2016. nov. 12. 19:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Vékony alkattal lehet egészségesen ennyi a súlya ilyen magassághoz, főleg, hogy még igen zsenge korú. Világos, hogy nem izmos, de sokan nem azok, ettől még nem lesznek betegesek sem testileg, sem lelkileg.


Kérdező, mindkettő csak tipp... Lehet, hogy neked 1800 kcal kell és 100g zsír, honnan tudjam?

Kis aktivitással bizonyára 60g fehérje is elég lehet. De a ch és a zsír választás kérdése (már a minimális zsír fölött, az azért kell).

2016. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok anorexiás, nem akarok fogyni és vékonynak látom magam, szimplán nem akarok hízni sem."

Oké nem vagy. De fejlődésben levő 15 éves csitri igen. Az ösztrogén és a zsírháztartás kéz a kézben járnak, ezt el kell fogadnod, ha tetszik, ha nem. Ha nem táplálkozol rendesen, komoly nőgyógyászati problémákkal nézel elébe, ezt garantálhatom. Ha zavarnak a kilók, később se holmi kalóriatáblázat segítségével akarjál szabadulni tőlük, hanem több mozgással.

2016. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megertem, hogy ulö eletmodot folytatsz, hiszen korosan sovany vagy. En 168 cm vagyok es anorexiabol gyogyulok, tudom, hogy hogy nezel ki. 46 kg nagyon keves! Minimum egy 6 kg-t fel kellene szedned, de lehet, hogy meg többet, hogy egeszseges legyel! Sajnos el kell fogadnod, hogy van aki nem szuletik vekony alkatunak (nekem is el kellett) igy ha a koros sovanysagra törekszik koplalassal, akkor sulyos egeszsegugyi problemakkal kell szamolnia. Nekem is majdnem az összes hajam kihullot, szörösödtem mindenhol, bajszom is nött, több, mint egy eve nem jött meg a menstruaciom, es meg sorolhatnam. Azt javaslom, hogy felejtsd el örökre a kaloriakat, szedj fel minimum egy 6 kg-ot majd normalis etkezes mellett kezdj sportolni. Ajanlanam egy pszichologus felkereseset, az etrendbe tudok segiteni.
2017. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!