8 éves kislányom nagyon túlsúlyos?
8 éves (2.-os)a kislányom.
43-45 kg között ingadozik.
Nagyon túlsúlyos? Hogy tudnék rajta segíteni,hogy tudjon fogyni?
Tegnap este óta fájlalja a hasa alját... lehetséges amúgy,hogy ebben a korban "nagy lány" lesz?




válasza:Milyen magas? Hány centi?
Nekem soknak tűnik a súlya. De gondolom, látod, hogy túlsúlyos-e.
Jó példát mutass neki, egészséges ételeket készíts, ne legyen otthon beraktározva egy rakás édesség, chips, stb.




válasza:



válasza:Mégis hogyan válaszoljunk úgy, hogy nem ismerjük a magasságát sem?
Lehetséges, de nagyon ritka ilyen korban, én véletlenül sem erre gondolnék, az ember hasa kismillió okból fájhat (azt sem tudom, hogy menses miatt fájhat-e az ember hasa alja, nekem soha nem fájt).
Csak látod, hogy kövér-e, nézz rá... Megfelelő életmód kellene először is. Nyilván ne fogyókúráztasd...
Hány centi? Ha nem vagy biztos benne,akkor a háziorvost kérdezd meg róla.Vagy iskolaorvost.
Ha túlsúlyos akkor te tudsz rajta segíteni megfelelő étrenddel és mozgással(menjetek együtt is sportolni és írasd is be valahova).
Nagylány lehet ennyi idősen, bár ritka.Ha még nem világosítottad fel,akkor itt az ideje.




válasza:



válasza:Bocsánat! Igazatok van ...elfelejtettem írni..136 cm magas.
Mozog,kézi labdázik plusz ami az iskolában tesi óra,meg itthol is mozog egész nap.
Húst nem nagyon eszik de ,ha még is akkor csirke húst abból is a csirkemellet.
Nem egyszer voltunk vele kivizsgáláson,házi orvosnál is soha nem mondtak még semmi rosszat a súlyára!
Az igaz,hogy van mikor nassol.. :/
Sajnos vannak a családban túlsúlyos tagok(mitől függ a túlsúly).Az a baj,hogy pl. én is olyan fajta vagyok,hogy elég egy pohár víz ami jól esik és már +min.5kg..:( ugyhogy lehet van benne valami,hogy örökölhette is.
Okostelefont meg ilyen fajta dolgokat nem nagyon használ mivel neki/nekünk nincs is csak a nagyszülőknél(oda meg csak hétvégén jár).
Kapcsolódó kérdések:
12/F Kb. Olyan 2 hónapja mértek az iskolába, olyan 68, 68,5 kg lehetek. Hetente 3, esetleg 4-szer szoktam sétálni menni a kutyával, néha a tesómmal a városba! NA TEHÁT ARRA LENNÉK KÍVÁNCSI, hogy mennyire normális ez? Mennyi az ideális testsúly ilyen korba?...
Én nem vagyok az, csak kíváncsi vagyok a válaszokra. túlsúly alatt a 10-15kg felesleget értem.
160 cm, 60 kg vagyok, 13/l
Azt mondták majd kinövi a súlyfeleslegét, de most is olyan duci, mint félévesen. Jól jönnének ötletek olyan egészséges ételekhez (reggeli, vacsora, édesség), amit egy hároméves megeszik.
Most nagyon szép kislány, kicsit husis, de mégsem olyan nagyon kis duci. Ma pl.: műzlit evett tejjel reggelire, napközben mézes citromos teát, ebédre borsólevest és pár falat kakaóscsigát utána. Uszira almát és banánt fog kapni, vacsira pedig tejbegrízt. Én rontok el...
Tegnap helyettesítő gyerekorvos rendelt. Muszáj volt elmennünk, mert hőemelkedése volt a picinek. 7450 gramm 66 cm, 5 hónapos és 1 hetes. A doktornő szerint túlsúlyos. Kb. 550 gramm anyatejet eszik, meg esténként 60-90 ml tápszer kiegészítésként, valamint délelőtt...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




