Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megfogadtam hogy lefogyok....

Megfogadtam hogy lefogyok. Két hónap alatt húsz kilót. Lehetséges? Mennyit kell ehhez futnom naponta?

Figyelt kérdés
35 éves férfi 175 magas, 100 kg.
2017. jan. 1. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha lehetséges is, nem mész vele sokra mert gusztustalan löttyett tested lesz amit csak plasztikai műtéttel lehet helyrehozni. Hányás tested lesz, szerintem ebben ne gondolkozz.
2017. jan. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy elég kövér ahhoz, hogy ez egészségesen realisztikus legyen.

Nem tudom, egyáltalán van-e ilyesmire esély (nem hiszem) egy nagyon, nagyon jó állóképességű (vagy mi kell a brutális deficit mellett kemény edzéshez) s elszánt embernek...


De miért nem jó heti 1 kiló (ami sokaknak reális. nekem a fél sem, de hát ez van. s ha NAGYON akarnám, tudnék annyit edzeni)? Ha annyira zavar a felesleg, miért hagytad, hogy összejöjjön?

2017. jan. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Abbahagytam a bagót, pár hónap alatt felszaladt 30 kiló.
2017. jan. 2. 02:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"két hónap alatt 20 kilót"

Nem mindegy, mennyit? Diétázz, sportolj. Nem kell korlátokat felállítani! És ha csak 10 kg megy le?

2017. jan. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos matek szerint, ha nem eszel semmit 2 hónapig, akkor napi 33 dekát fogysz 60 napra számolva, ez kb 2400 kcal. Tehát ha nem eszel semmit ismétlem. 1 óra futás 600 kcalt éget kb, szóval ha minden nap ennél 1200 kcalt, ami lofax mennyiség semmire se elég, akkor is futnod kéne minden egyes nap 60 napon keresztül napi 2 órát, 1200 kcal mellett. Ez persze matek szerint, ha csak zsírt adnál le. Persze megy le víz is, meg valamennyi izom, szóval ha eszel napi 1200 kcalt és mellé minden nap futsz 1 órát, akkor meglehet a 20 kiló minusz 2 hónap alatt. Persze tegyük hozzá, hogy van rajtad vagy 30 kiló túlsúly , 35 éves vagy, valszeg nem is sportolsz, mert akkor nem híztál volna el, szóval a 2 hónap végére tudnál kb 1 órát folyamatosan futni, innentől kezdve a kérdés lényegtelen. Viszont kitűzhetnél mondjuk 2 helyett 4 hónapot, ennyi idő alatt lemehet a 20-as, és még megdögölni se kell.
2017. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

legyen félév ink nyárra bőven sikerülhet..

kezd félórával + mellette súlyzózz fél -1 órát

2017. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mennyit fussak akkor, ha négy hónapra számítom? Ne úgy képzeljetek el, mint aki szétfolyik, inkább zömök testalkatom van, plusz egy kis hasika.
2017. jan. 2. 13:05
 8/11 anonim ***** válasza:
nem az a kérdés, hogy mennyit fuss. Kalóriadeficitet kell elérned, az leginkább a kajából fog összejönni. Nem tudsz annyit futni, hogy elérd a kalóriadeficitet (már ha folytatod az eddig valószínűleg nem egészséges étrendedet.)
2017. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

de az anyagcserét felgyorsíratja a sport aminek a hatására nőhet az energiafelhasználás.

1600-2000 kcalt mondanék neked fogyáshoz , és ink kocogást kezdetnek.

2017. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne nézd ennyire fekete fehérnek a világot. Amit te akarsz elérni az esztelenség, és amint befejezed az önsanyargatást a dupláját hízod vissza.


Nézzük tehát. 35 éves férfi, 175 magas. 80kg körül lenne az ideális, hogy azért ki is nézz valahogy. Először tudnod kellene, mennyi energiára van szükséged naponta. Ha ülőmunkát végzel, kb 2400 kcal. Könnyű fizikai munkánál 3100, nehéznél pedig 3900 kb. Szóval az életmódodnak megfelelő mennyiséget MINDENKÉPP vidd be, különben tök mindegy, hogy egy szem almát eszel egész nap, vagy egy fél disznót, ugyanúgy el fogja raktározni a szervezeted.


Heti 0,5-,1,5kg fogyás a normális, a kezelhető.


Ha megvan, melyik életmódot folytatod, igazából bármit ehetsz, csak figyelj oda, hogy ne nagyon lépd túl a keretet. Ajánlom a kaloriabazis.hu-t. Segít :) Persze, ha nem eszel fehér kenyeret, cukros üdítőket vízre, édességet gyümölcsre cserélsz, máris előnyben vagy.


No és akkor jön a sport. Én nem nagyon ajánlanám kezdetben a futást, hiszen 100kg-nál nincs túl jó hatással az izületekre. Kerékpározz, ússz, sétálj nagyokat tempósan, vagy hegynek felfele, mindegy, csak lihegj, emelje a pulzusodat 120 körülire. És ne 10-15 percet mozogj, hanem mondjuk egy órát. Heti 3-4 alkalommal. Érdemes beiktatni heti 1 (ráéréstől függően)-2 alkalommal infraszaunázást. kiizzadod a méreganyagokat, jótékony hatása csomó más területen is segít (stressz, alvási problémák). Fontos, hogy amikor nem kerékpározol/úszol/sétálsz vagy futsz, azokon a napokon végezz erősítő edzést. Így nem fog lógni a bőröd, ráadásul sokkal jobban fogsz kinézni :)

Fogyitabikat meg ezeket felejtsd el, nem azoktól fogysz, hanem attól, amit mellette végzel.


Én is most állok neki egy kb olyan életmódnak, amit leírtam, ha érdekel vagy szívesen mesélnél/hallgatnál tapasztalatokat, írj nyugodtan.

20N

2017. jan. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!