Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek rosszat teszek...

Szerintetek rosszat teszek magamnak azzal, hogy csak délután 2 után eszek minden nap?

Figyelt kérdés

Szerettem volna egészségesebben étkezni, és azt a pár kiló felesleget leadni, ami zavar magamon.


Sok zöldséget, gyümit eszek, fehérjebevitelem leginkább növényi fehérje (hüvelyesek pl), de eszek kevés csirkehusit, tojást is.


Azt vettem észre, hogy sokkal jobban érzem magam, ha nem erőltetem a "normál" időben való reggelit, ebédet, hanem inkább 2 körül eszek egy rakat gyümölcsöt, vagy csinálok egy fincsi turmixot belőlük, aztán 4 körül van az "ebéd", majd 7 körül a vacsora. Összességében nem eszek így kevesebbet, és nem vagyok éhes egyáltalán, nem úgy, mint amikor 8kor reggeliztem hasonló étrenddel, akkor többet voltam éhes.


Viszont aggódok, hogy ez lehet-e rossz hatással az emésztésemre, hogy ilyen sokáig üresjáratban van a gyomrom.. akár 18-19 órákat minden nap.


22/l


2017. jan. 11. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem túl sűrű lenne a három étkezés 5 óra alatt. De lehet, hogy neked jó így.


Mondjuk így mikor fogsz edzeni?

Egy edzés minimum 1-1,5 óra, ha értelmesen akarsz mozogni - bemelegítés, edzés, nyújtás, levezetés. Ez hogy fér be úgy, hogy ne teli gyomorral kezdj neki?? Edzés után viszont fontos még valamit enni, szóval nekem ez sehogy se jön így össze.


Edzés nélkül fogyni meg lehet, de értelme semmi.

2017. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz tole, gyakorlatilag feltaltad az idoszakos bojtolest, azaz az intermittent fasting-ot :)

Ha birod az alacsony vercukor szinteket (es lathatoan birod mert nem leszel rosszul) akkor csinald nyugodtan.

2017. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vitatkoznék ezzel. Hosszú távon a délelőtti éhezés egyenes út a gyomorfekélyhez, az pedig, hogy a napi első étkezés gyümölcs (=cukor), az inzulinrezisztenciához.

Az inzuinrezisztencia a cukorbetegség előszobája, illetőleg vetélést, meddőséget okoz.


(Figyelem, nem azt állítom, hogy a gyümölcs egészségtelen!)

2017. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
heti kétszer járok edzeni, nem viszem túlzásba, ezeken a napokon picit korábban eszek először, és a vacsorám 8-9 körül ejtem meg. egyébként lehet fura, de nekem fél órával egy kiadós étkezés után nem gond mozogni.
2017. jan. 11. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"délelőtti éhezés egyenes út a gyomorfekélyhez"


Ugyan, ez hulyeseg.

2017. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kinek mi. Ha úgy érzed, nem vagy éhes, ne erőltesd. Viszont ha bírnál enni reggel, de nem eszel, akkor okvetlen egyél.
2017. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"fél órával egy kiadós étkezés után nem gond mozogni"


Ne haragudj, de ez esetben vagy az étkezés kiadósságával, vagy a mozgás intenzitásával van probléma... Szilárd táplálék fél óra alatt nem nagyon távozik a gyomorból.

2017. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7es, engedd meg nekem, hogy tudjam, mi számít nekem kiadós étkezésnek :D nem vagyok nagy étkű, szerintem ez mindenkinek relatív.


trx-re járok, az én mércémhez mérten elég brutális, tehát a kiadósság hiányát itt sem érzem.


mások vagyunk, valószínűleg gyors az emésztésem, és bár kiürülni ennyi idő alatt nem ürül ki a gyomrom, de jelentős részét megemészti. biztos van olyan, akit egy falat is zavar a gyomorban, engem nem :)



köszönöm mindenkinek a választ, mentek a zöld kezek mindenkinek :)


szeretnék majd erről megkérdezni több szakembert is.

2017. jan. 12. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!