Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van az a vízmennyiség egy...

Van az a vízmennyiség egy napra, ami akár már káros is lehet a szervezetre?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, de érdekel. Főleg úgy, hogy szerintem többet járok mosdóra, mint amennyit iszok. (2,5-3,5 l/nap)

2017. jan. 19. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. De nem 3 liter, annál jóval több
2017. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Túl sok vízivás halálos is lehet, de napi 2,5-3,5 l ettől még messze van.
2017. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 longlife válasza:
69%
Fontos tudni,hogy egyszerre mennyi vizet iszol meg. A 0,5-1 liter már nem a normális kategória.Ilyenkor terheled a szervezetedet.És fontos kérdés,hogy csapi(klóros vezetékes),ásványi(pet palackos),tisztított(esetleg lúgos)meikről kérdezel.
2017. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Nézz utána a vízrészegségnek, ill. vízmérgezésnek.
2017. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én rengeteget iszok még most is de volt hogy 10+ litert ittam egy nap, összevissza kezelni kezdtek az orvosok meg gyógyszereztek mindenfélére aztán a harmadik orvos befektetett egy hétre kivizsgált és kiderült hogy pszichés az egész ritka de van és már kevesebbet iszok de így is van vagy 6 liter de azzal már kevésbé terhelem a szervezetem, lényegében semmi bajom...

Viszont ha többet pisilsz mint iszol az baj. Mármint valamennyi ideig lehet hogy a szövetközi felgyűlt folyadék tisztul valamitől de meg kéne pontosan mérni mindkettőt. De 3.5 liter ívásnál nem hiszem hogy bajod van. Az egészséges. Nekem 4 liter alatt kéne maradnom addig jó. (3 a normál mármint felső érték de sportolok vízveszteség miatt 4 lehet. Ha sokszor mész pisilni de nem pisilsz többet mennyiségre mint amennyit iszol vagy pici a húgyhólyagod vagy kicsit felfáztál de még azt se gondolom ha nem fáj... :D

2017. jan. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ételekben is van víz, ebből is adódhat, ha többet pisilsz, mint amennyit megiszol. A felfázás elég kellemetlen tünetekkel jár, gondolom észrevetted volna.
2017. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Főleg úgy, hogy szerintem többet járok mosdóra, mint amennyit iszok."


Nem. Nem tudsz előállítani vizet a bélrendszeredben, hidd el!

2017. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, még vesekövet is okozhat. 1 liternél ne igyál nagyon többet, inkább igyál gyümilevet, teát, tejet, stb.
2017. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!