Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok-e valamit javasolni,...

Tudtok-e valamit javasolni, hogy mit ehetnék hús helyett, aminek alacsony a szénhidrát és fehérje tartalma is (az sem lenne gond, bár nem fő szempont, hogy laktasson)?

Figyelt kérdés

Diétázom. Sajnos oda kell figyelnem a szénhidrátbevitelre, túl sokat nem ehetek belőle. Azt tapasztaltam, hogy ha húst eszek, akkor magasan túllépem az ajánlott fehérjemennyiséget (néha eléri a napi 70-80 grammot is) amit én soknak tartok. Életmódváltás esetén, ha sikerül lefogynom, akkor 50-55 gramm lesz az ajánlott fehérje egy napra.

Csak érdekességképpen írom: A diétám lényege az OPTIMÁLIS DIÉTA, DR. JAN KWASNIEWSKI lengyel orvos okossága. Jelenleg tesztelem, eddig bevállt, bár csak 3 hete csinálom :-) Nem tudok annyi zsírt megenni, mint amit dr. Kwasniewski ír, de ezen nem akadok ki :-))


Célom, hogy valahogy beállítsam a napi kcal, fehérje, zsír, szénhidrát adagomat úgy, hogy jól érezzem magam :-)


2017. jan. 22. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Fehérjéből nem lehet túl sokat enni. Az az 50g az k..rvára kevés. Mivel indokolja a kitaláló ezt a baromságot?
2017. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amúgy bizonyos halakban idegesítően kevés a fehérje.
2017. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Úgy írja, hogy az ajánlott fehérje mennyiség 1 gramm/testsúykilogrammonként. Én kb. 50 kg-ra szeretnék lefogyni (25 kg-t) akkor eszerint 50 gramm fehérjére lenne szükségem.


Nem tudom mennyire releváns, de ez az oldal is 1-2 gramm/ttkg fehérjét javasol (átlagembereknek, akik egészségesek)


[link]


"Az egészségügyi kockázat egészséges embereknél 1-2 g/ttkg/nap fehérje fogyasztása esetén nem túl jelentős,..."


De még tanulási fázisban vagyok és annyi mindent lehet olvasni :-( sajnos, rengeteg elmélet létezik és az ember ezek között lassan elvész :-)

2017. jan. 22. 11:16
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

Ismerős a gond, csak én hús nélkül megyek 100 gramm fölé, ha nem vigyázok :) Igaz, én a 1,5-2 g/nettó ttkg-ot tartom jónak, aktivitástól s egyebektől függően, súlyzós edzés és szálkásítás mellett.

Igaz, ahogy rákerestem, amit írsz, az egyfajta ketogén diéta, na ott tényleg gond a magas fehérjebevitel, pl. a 2g/ttkg már bőven sok, de az 1 kevés, ha van némi aktivitás, a kalkulátorok alapján.


Viszont ha semmit nem eszel eleget, akkor koplalsz. Valamit enned kell. Én a fehérjéből megfelelően eszem (kb. 1,5 g/nettó ttkg), szénhidrátból keveset, nyilván a zsír viszonylag sok. Energiára szükség van, még szálkásításkor is.


Nem tudom, mit vagy képes enni, csak azt, hogy mi nem jó, így nehéz segíteni.

Rejtett zsírt is nehezen eszel? Sajt, tojás, olajos magvak - ezek fehérjedúsak, de fehérje kell s amúgyis mennyiség kérdése. Az alaphangot meg tudják adni. A fő, hogy a fehérjeforrásaid lehetőleg zsírosak legyenek, ez segít abban, hogy mire beviszed azt a kevéske fehérjét, kalóriában se állj olyan kegyetlenül rosszul. Persze máshogy is lehet, ehetsz sovány fehérjét zsírban sült zöldséggel is, ahogy tetszik.

Dönts valami szimpatikus makrók mellett, illetve tapasztald ki, s hozz össze egy megfelelő napot olyan ételekből, amik számodra megfelelnek.

2017. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

De nem ahhoz kell mérni az ajánlott mennyiséget, hogy hány kiló akarsz lenni 1 év múlva, hanem ahhoz, hogy hány kiló vagy most.

A fehérjét megvonni magadtól ökörség. Ha se szénhidrátot, se fehérjét nem fogyasztasz, és gondolom zsírt se sokat, akkor mit eszel? Követ? Vizet?

Szerinted a szervezeted honnan nyeri az energiát a működéshez? Az izmaid miből fognak felépülni? Mert nem napfényből, nem vagy szobanövény.

Akár fogyókúrázik valaki, akár nem, ha valamennyit is sportol, vagy dolgozik, akkor a 100 gramm fehérje bőven kell. Aktívabb életmódnál ennél több is.

Gondolom te is végzel valamilyen testedzést, ha fogyózol, és nem csak ezt a rettenetesen okos diétát követed.

Sorvadni könnyű, de egy szottyadt bőrű, plöttyedt, sápadt 50 kilós nem néz ki jobban és nem is egészségesebb, mint egy túlsúlyos 75 kilós...

2017. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es. Nagyon szimpatikus, amit írsz. Valami hasonlót próbálok én is megvalósítani.


Amire én gondoltam: 1.000-1.200 kcal, 50 g fehérje, 125 g zsír, max 50 g szénhidrát.


Amit ebből tartok az 1.000-1.200 kcal, 52-75 g fehérje, max 50 g zsír és 30-40 g szénhidrát.


Nagyon nehéz összehozni, amit a lengyel orvos ír: deális arány: 1(Fehérhe): 2,5-3,5 (Zsír) : 0,5-0,8 (Szénhidrát).

Így jött ki nekem: 50 g fehérje, 125 g zsír és kb.42 g szénhidrát. A kalóriát magam határoztam meg: 1.000-1.200 kcal-ban. Táblázatot is vezetek minden nap, hogy mit, mennyit ettem, nagyon pontosan mérek (remélem egy idő után ez már saccra is menni fog :-)) Így tudok elcsodálkozni azon, hogy 1.200 kcal milyen gyorsan összejön. (Gyümölcsöket nem nagyon eszek, (cukrot és kenyeret egyáltalán nem), inkább zöldségeket, sajtokat, húst, tojást és magvakat)


Sajnos én nem edzek annyit mint Te, sőt inkább azt mondanám, hogy egyenlőre némi könnyű torna és heti 1-szer fél óra kocogásban ki is merül a mozgásom (és az is amit jelenleg bírok) Terveim szerint május-júniusra érek arra a szintre, hogy több mozgást tudjak kivitelezni. Addigra szeretném a 25 kg-t leadni (75-ről indulva szép lassan, heti 1 kg-leadással) és folyamatosan növelni a mozgást, ahogy a szervezetem felszabadul és akkor talán az izmokhoz a fehérje mennyiség is kell majd. Azt érzem is, hogy az én szervezetemnek ez egy jó étkezési felállás lenne, csak éppen még a következményekkel vagyok megkavarodva kicsit.

2017. jan. 22. 13:03
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, erre már én is gondoltam :-) Talán túlzás is, hogy már most az 50 gramm fehérjéhez ragaszkodom, meg aztán talán nem is kellene ennyire katonásan akarnom, ehhez az arányhoz tartani magam.


Most kísérletezem ki, hogy hogyan valósítsam meg az életmódváltást. :-)


Sajnos mostanában nem sokat mozgok még, de fokozatosan növelem a testmozgást is, ami a későbbiekben biztosan több fehérjét fog igényelni.

2017. jan. 22. 13:08
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

4. voltam. Én NAGYON keveset mozgok ám, mindössze a súlyzós edzéseim (heti 2) s némi séta. Ennyit nem nehéz összehozni.


"Amit ebből tartok az 1.000-1.200 kcal, 52-75 g fehérje, max 50 g zsír és 30-40 g szénhidrát."

Ez ellentmondás. Ilyen makrókkal 1000 kcal alatt maradsz. Nem hiszem, hogy keményen alkoholizálnál, másból pedig nem jöhet kalória a makrotápanyagokon kívül...

Valamit emelned kell. A fehérje már nem rossz (még ha én emelném is egy kicsikét), a minimális zsír is megvan, szénhidrátból sem kell több, ha bírod, de ez így még koplalás.


Amit írtak, hogy a jelenlegi súlyodhoz kell fehérjeigényt meghatározni, az nem igaz. A hájnak nincs szüksége fehérjére, épphogy az a gond, amikor valaki nem nettó vagy "ideális" testsúllyal számol (az adott izomtömeghez számítva) s 200 gramm fehérjét eszik, csak mert 100 kilós, bár nem magas és izma alig van. Na, az túlzott fehérjebevitel.

2017. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyit mozogsz, akkor direkt jó, hogy nem eszel 2,5-3,5 g/ttkg zsírt... Sose fogynál le úgy. Nekem sajna ez roppant szimpatikus mennyiség, ezért sem fogyok ilyesmi diétával, csak ha nagyon, nagyon keményen odafigyelek a zsírra, nevezetesen minimalizálom a hozzáadott zsírmennyiséget és nagyon erősen fehérjére alapozok. Hús nélkül eleve inkább zsíros fehérjeforrásokat talál az ember (vagy szénhidrátosakat, amik persze nem jönnek számításba).

Amit te eszel, azzal elvagy? Van energiád és nem vagy éhes? Nem lep meg, ha így van, ketogén diétában sokan túlzottan jóllaknak koplalás mellett is, persze rengetegen nem. Van, aki emiatt képtelen ilyen életmódon élni, mert nem tud eleget enni. Első körben azért igyekeznék az ételeken, időzítésen, elosztáson változtatni. 1300-1500 kcal (ami szerintem neked a minimum, amit enned kéne) nagyon minimális étel ilyen stílusban (a zsír elég tömény), erősen furcsállom, ha még ezt sem tudod megenni, persze vannak fura dolgok az életben.

2017. jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, elvagyok, de nem érzem azt, hogy dőzsölnék.


Bár az első két hétben szinte mindig éhes maradtam és nagyon hiányzott a megszokott ételmennyiségem és nassolásom. Sajnos korábban (szerintem még ma is) hajlamos voltam a nasikra, csoki, keksz, édesség meg ilyesmi lecsúszott két étkezés között. Sőt még a normális étkezések közötti időket sem tartottam. Sokszor eltolódtak az evések későbbre, vagy már 1-2 óra múlva újra ettem. Vagy ha csak az este 21-22 órai nassolást vesszük a TV előtti napi feszültség levezetésként (hol egy kis kenőmájas, hol egy kis chips) Hú ez így visszagondolva nagyon gáz volt és nagyon sokáig tartott, amíg agyban, gondolati szinten elértem azt, hogy megértsem és főleg elfogadjam, hogy muszáj kontrollt tartanom. Tudom, tisztában vagyok azzal, hogy ez egy drasztikus változás és a ló másik oldalára sem akarok átesni.


Most majdnem pontosan maximum 30-60 perc eltéréssel ugyanazokban az időpontokban eszem, napi 3-szor.

Elég jól elvagyok. Nem érzem már a nagy éhséget és elvonás érzést, amit az elején, de szinte soha nem érzem, hogy tele lennék, hogy a jóllakottságig eszem. (Az első két hétben szinte folyton magas volt a nyálelválasztásom, csak nyeldekeltem és bármit megettem volna. Folyton az ételek körül járt az agyam és volt, hogy egész éjszaka azt álmodtam, hogy tortát eszem, két kézzel két pofára :-)))) Azért ezen már túl vagyok.


Úgy érzem, hogy elég amit eszek, úgy értve, hogy elég táplálékot veszek magamhoz. Bár néha előfordul, hogy nem vagyok jóllakott, tudnék még enni. Szerintem viszonylag lassan fogyok, heti max. 1 kg (bár ez lehet annak tudható be, hogy keveset mozgok). Ezen még dolgoznom kell :-)


A zsírmennyiséget azért nem eszem meg, mert az sokszor elég, amit eszek nem mindig kívánok zsírosat enni (pl. volt olyan nap, amikor jobban kívántam zsírt, akkor lecsúszott 80-100 gramm zsírocska is, szalonna, ghí, makadámia dió, esetleg felvágottak, szalámik)


A kalóriák is magvakból, zöldségekből jönnek össze, sajtokból, na és itt jön az a probléma, ami miatt a kérdést is kiírtam, hogy már elértem a kb. beállított fehérjét, de az 1.200 kalória még nem jött össze :-) Vagy a kalória összejött, jó a fehérje és a zsír is, de a szénhidrát magas.


Éhezni nagyon nem akarok, még úgy sem, hogy esetleg nem érzem, hogy a szervezetem koplal. Ezért vezetem a táblázatot, mindent pontosan mérek :-)

2017. jan. 22. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!