Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta gyereknek?

Diéta gyereknek?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, 167 cm, 70 kg.Eléggé elhíztam, bár vannak emberek akik azt mondják nem látszik mivel kicsit jobban eloszlik.Arra gondoltam szeretnék egy diétába kezdeni, de fogalmam sincs mit hogyan kezdjek (pl gyereknek milyen diéta való, mit lehet, mit nem lehet enni stb.), és utána néztam a neten, de nem nagyon lettem okosabb, nem találtam sok dolgot.Ha letudjátok írni, vagy tudtok linket lerakni ezzel kapcsolatban azt megköszönném.


Ha lehet normális válaszokat.



2017. jan. 30. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen korban bőven elég ha csak mérsékled a csokit, nassolást és elkezdesz többet mozogni, sportolni. Egészségesebben is táplálkozhatsz, több zöldség, fehérje és kevesebb gyors-, zsíros-, olajos kaja. Még lehet, hogy nőni is fogsz szóval nem kell nagyon bedurvulni fogyókúrákkal, nincs szükség rá, hogy felborítsd az anyagcseréd.
2017. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2017. jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11-12 éves koromban én is pufi voltam. Mindenféle diéta vagy sport nélkül lefogytam 13 éves koromra. Megnyúlsz és hopp máris nincs felesleg! :) De ha mindenképp szeretnél tenni valamit, akkor a chipseket és az üdítőket csökkensd a minimumra és keress valami jó kis sportot. :)
2017. jan. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából nem szoktam nassolni, vagy csak nagyon keveset, sportolásra meg gondoltam és már egy ideje keresek valamilyent, de mindig megunom.1-2 sport van amit szeretek, de nem nagyon van rá lehetőség.


Köszönöm a válaszokat :)

2017. jan. 30. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt kéne átgondolnod, mitől híztál meg.


Mi változott az étkezési szokásaidban? Hol esel túlzásba?


Meglepően kevésnek tűnő nassolás is komoly kalória lehet! Lehet, fel se tűnik az a napi egy csokiszelet vagy barátokkal felbontott chips vagy cukros üdítő (vigyázz, nem csak az ételeknek lehet magas kalóriatartalma!) de sok kicsi sokra megy!


Vagy tényleg nem eszel ilyesmiket, viszont minden étkezésnél kétszer szedsz mindenből? Akkor meg az adagokat kéne fokozatosan csökkenteni.


Mit eszel kb. egy nap és mennyit? Le tudnád írni?

2017. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából az iskolában ebédelek, az ebéd is 1, néha 2 tál.Hazaérek nem nagyon szoktam enni max 1,5-2 óra múlva de akkor sem valami főtt/sült kaját.Folyadék ügyileg napi fél-egy liter víz / ásványvíz.


(Az iskolában az ebéd az mindig változik, pl egyik nap rántott hús rizzsel, másnap meg rakott káposzta, tehát mindennap változik.Itthon általában ami van, 1-2 szendvics)

2017. jan. 31. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!