Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Muszáj diétával és sportal...

Muszáj diétával és sportal fogyni?

Figyelt kérdés
Szisztok annyi nem elég ha egy ember sok vizet kevés fehér kenyeret és hanyagolja a cukrokat én 15 éves lány vagyok 157 cm és 60 kiló fogyni szeretnék egyszerűen undorodom magamatól ..de sajnos mindig éhes vagyok..egy honapja elkezdtem az hogy nem ettem sokat naponta alig ettem akkor le is adtam 2 kilót de aztán elkezdtem enni és már megint 60 kiló vagyok ..kérlek segitsetek :((( muszáj fogynom kb 5 kilot

2017. febr. 2. 03:19
 1/7 anonim ***** válasza:

15 evesen nem tudom mennyire tudnal egy szigoru dietat kovetni. Az hogy elhagyod a feher kenyeret meg a cukrot meg nem eleg, mert rengeteg mas dolog pl a rizs burgonya es a barna vagy teljes kiorlesu kenyer is tele van szenhidrattal. Szoval azt nagyon ke kene vinned, de nem hiszem hogy ki tudnad szamolgatni suliban a bufes tizorait, vagy menzat.

A koplalasr sem tartom jo otletnek, olyat ne csinalj hogy alig eszel, mert ennel gyakorlatilag rosszabbat nem is tehetsz a szervezetednek. Orulj neki hogy most csak 60-ig ment vissza es nem 62-ig.

Mozgas mindenkeppen kell a dieta melle. De a dieta legyen megfelelo, kiegyensulyozott, es ne eheztesd ki a szervezeted.

2017. febr. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem hízol folyamatosan, hanem csak stagnálsz, akkor már önmagában annak elégnek kellene lennie, ha elkezdesz sportolni. Én is úgy fogytam le 10 kg-ot, hogy elkezdem futni és próbáltam egészségesen enni nagyságrendileg, de nem követtem semmilyen diétát. Mi tart vissza a sporttól?


Ezt a diétázni nem tudok, de koplalni igen hozzáállást amúgy sose fogom megérteni. Hogy lehet az, hogy egy rendes étrendhez hozzá se tudnak fogni az emberek, de napokon át koplalnak helyette? A koplalás sosem jó megoldás! A zsírból csak akkor adsz le, ha már elfogytak az izmaid és elhiheted, hogy úgy nem fogsz jól kinézni hiába megy le pár kiló, plusz nem is tartós. Az egészségkárosító hatásokról meg ne is beszéljünk.

2017. febr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel fogyni akkor fogsz, ha több kalóriát égetsz, mint amit felhasználsz, az pedig csak akkor lehetséges, ha többet mozogsz és/vagy kevesebbet eszel, ezért igen, muszáj.


A diétát úgy kezdd el, ha tartani is tudod. Ha utána ugyanúgy és ugyanazt eszed, amivel eddig 60 kg voltál, akkor ezután is annyi leszel, sőt akár több is. Kisebb test kevesebb kalóriát használ fel. Ez ilyen egyszerű.


Ha gyakran vagy éhes, akkor úgysem fogod tudni megállni, hogy keveset egyél. Ezért lenne jó, ha elkezdenél mozogni. Teljesen mindegy, hogy mit: kezdhetsz futni, vagy tornázhatsz otthon, ezek ingyen vannak. Vagy ha megengedheted magadnak, akkor nézz valami edzést, esetleg órák után a suliban valami sportfoglalkozást, mondjuk kosárlabda, vagy hasonló.


Így nem kell sokkal kevesebbet enni, hogy fogyni tudj, és ha nem hagyod abba a mozgást, akkor nem is jön vissza.

Ráadásul az sem hátrány, hogy ha több lesz rajtad az izom, akkor ezerszer jobb alakod lesz. Nem csak most, hanem évekkel később is!

50 kg és 50 kg között is lehet hatalmas különbség.

2017. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az hogy elhagyod a feher kenyeret meg a cukrot meg nem eleg, mert rengeteg mas dolog pl a rizs burgonya es a barna vagy teljes kiorlesu kenyer is tele van szenhidrattal."

Ezt nmindenre ráfoghatnánk kb a, a mérték a lényeg.

Az h nekedmi válik be ki kell tapasztalnod. egy kis torna, több mozgás és ez elég kezdetnek amit írtál sztem + ne lépd túl az alapanyagcserédet kalóriában..

2017. febr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bármennyi húst és zöldséget ehetsz, egyél mellé abonettet, abban a 2 darabban, amit egyszerre megeszel, kevés a kalória is és a szénhidrát is, viszont laktat laktat.

Ha nem eszel fehér kenyeret és cukros dolgokat (minden ételnek meg kell nézni a cukortartalmát, pl. a gyümijoghurt is tele van cukorral.)

Figyelj a zsírra is, nem kell betegesen írtózni tőle, nem kell light dolgokat venni, de sült krumplival és felvágottakkal óvatosan. Nyugodtan egyél magas hústartalmú sonkát (Aldiban, Lidl-ben egész olcsó), és nem zsíros sajtokat, szintén abonettel.

Az én tapasztalatom az, hogy ha valaki viszonylag elfogadhatóan étkezik, reggeli-vacsora szendvics, ebéd pedig változatos főtt kaja, akkor ha a vacsorai szendvicset kiváltja abonettel, akkor lényegesen csökkenti a napi kalóriabevitel és szénhidrátbevitelt is. Az én problémámat megoldotta, heti fél kg lement folyamatosan.

15 évesen nem ajánlott drasztikus fogyókúrába kezdeni, mert még növésben vagy, kell a tápanyag. Ráadásul, ahogy tapasztaltad is, könnyen vissza lehet hízni. Ha 10 kilót koplalsz le, azzal pont az történik, mint a 2-vel: visszajön.


A sport viszont sajnos muszáj, de ha van nálatok napi testnevelés (akár úgy is, hogy minden másnap dupla óra), akkor az elvileg elég, ha rendesen végigcsinálod és nem lógod el.

2017. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

15 évesen nem éheztetjük magunkat, mert a még nem kifejlődött testünk örökre beteg lesz. Ez alap.


Sport. Rendszeresen. Mindent meg fog oldani.

2017. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezelőtt sokat sportoltam,majd elkezdtem koplalni,rengeteg tápanyagot megvonni magamtól,szinte csak zöldségen éltem meg natúrjoghurton. Abba kellett hagyjam a sportot,mert nem volt erőm semmihez. Depressziós lettem, hullik a hajam nagyon, alvászavarom volt,éhségtől sose tudtam aludni se,sétálni alig volt erőm,de így sikerült több,mint 15kilót fogynom. Lement az összes izmom,folyton fáj a hátam és görnyedt vagyok,nem tudom kihúzni magam. Úgy kiürült a szervezetem,hogy falásirohamok törnek rám azóta és ha elkezdek enni nem tudom abbahagyni.:/ szóval csak okosan. Neked kell kitapasztalni mitől fogysz. Szerintem,amit leírtál az hatásos,sok sikert neked,mindent csak ésszel.
2017. febr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!