Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 nap koplalástól el kezd...

1 nap koplalástól el kezd raktározni a szervezetem?

Figyelt kérdés
Először is közölném,hogy egyáltalán nem koplalással fogyókúrázok,több eszem van annál,egészségesen étkezem,sporttal kiegészítve,viszont nem tudom mi van velem ma,a kaját látni se bírom.Napközben lenyomtam egy szendvicset,de nagyon nem esett jól,nem tudom ennek az okát.Még tervezek megenni ma egy almát legalább,csak hogy legyen bennem valami,de azt se akarom,nem kívánok semmit.Viszont hallottam,hogy ha koplal valaki,akkor elkezd raktározni a szervezete,ugye az enyém 1 nap után nem kezd el?Annyira jól megy az egészséges életmóddal való fogyás,nem szeretném elcseszni.Illetve mit csináljak,hogy visszajöjjön az étvágyam?Segítsetek,légyszi.:(

2017. febr. 8. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Több nap koplalás után lassul be az anyagcsere.

Raktározó mód nincs.

2017. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz, ha nem eszel egy napig...

Lehet, hogy valami betegség készül rajtad kitörni, én olyankor nem kívánok semmit. Arra figyelj, hogy igyál eleget.

(Szerintem nem kell ezt a fú, átmész raktározó módba, meg lebomlik az izmod meg ilyenek annyira túllihegni. Ha egy napig nem eszel semmit, attól az még nem zavar be a diétádba. Sőt, ha pl. valaki beteg, kifejezetten jó, ha egy napig nem eszik semmit, csak iszik.)

2017. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 8. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1 napot nem nevezhetünk koplalásnak.
2017. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kizárt. 1 nap koplalás akár még jól is eshet az anyagcserének. kis pihi :)

az étvágy mindig okkal változik.

pl. ha beteg az ember, nem véletlen nincs étvágya. a szervezet nem akar energiát fecsérelni az emésztésre, mert a védekezésre kell használnia.

vagy ha egyik nap túl sokat eszünk - megterheljük az emésztőrendszert (pl. fáj a derekunk, hasunk, a beleinket megfeküdte az étel) vagy gyomorrontásunk van - akkor másnap a szervezet kis regenerálódást kér, nem akar emésztéssel foglalkozni :)

sokszor azért vagyunk éhesek, mert jön a hideg. ha melegszik az idő, akkor meg lehet fordítva...

egy nap étvágytalanságnak ezernyi (nyomós) oka van.

2017. febr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!