Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétázok, tornázok de a...

Vinnike kérdése:

Diétázok, tornázok de a fogyás mindig megáll egy idő után. Valami bevállt módszert zsírégető besegítő tabletta ami bevált tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
3év alatt alatt felszedtem 30kilót egy gyógyszer miatt.. hiaba hagytam abba már másfél éve nem tudok fogyni...addig sose híztam, ugyanugy ettem mellette mint addig de mégis felmentek a plusz kilók és sehogy se akar lemenni...szeretném visszanyerni a régi alakom...szeretem a finom ételeket de letudtam győzni ezt a szenvedélyt és életmódot váltottam... Diétázok már egy jó ideje, tornázok is. Sok mindent kipróbáltam már ... Sikerül is leadnom 4kilót de utána semmi. Reggel mindig citromos vízzel indítok, már ezt a fahéjos cuccot is csinálom.. egészségesen étkezek nem eszek hízlaló kajákat...este 6után nem is eszek semmit .. igaz fogamzásgátlótól híztam meg, mert hormonzavarom miatt kényszerültem rá hogy szedjem, bár nem tudom mennyi köze van ahhoz hogy nem tudok lefogyni... Mi lehet a baj?? Esetleg tudnátok ajánlani valami bevállt módszert vagy tablettát akármit ami elősegíti a további fogyást?? Striáim is lettek azzal mit kezdhetnék hogy ne legyenek olyan csúnyák ??? Kérlek segítsetek, hogy mit tehetnék.. Mindenre nyitott vagyok nagyon elszánt vagyok már szeretnék újra egy olyan alakot amit nem kell takargatni nagy kabátokkal😂 !

2017. febr. 16. 08:50
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Ja és ne egy mondatot ragadj ki a szövegből.. "vibrációs tréner" azt irtam hogy azon szoktam tornázni...és nem azt hogy csak állok rajta... sokkal fárasztóbb mint egy sima edzés.. szóval mindegy hogy azon végzem el a gyakorlatokat vagy a padlón.. ja és arról nem is beszélve hogy irtam hogy még egyéb itthon elvégezhető gyakorlatokat csinalok.. nem ertem ezzel mi a baj??? Sok konditeremben is azon csinálják már az edzéseket... kritizàlni az mindenki tud azt közben lehet ő nem is csinál semmit !!!!
2017. febr. 16. 10:49
 22/37 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a fő hozzászóló stílusával, de ami a fogyás alaptényeit illeti, IGAZA VAN. A termodinamika törvényeinek értelmében kalóriadeficitben fogysz. S de, mindenki lefogy, ha koplal, legyen az kísérlet, kemény börtön, haláltábor, anorexia. Mindenki.


Viszont az is igaz, hogy van, akinek eleve kegyetlenül nehéz fogyni, hormonproblémák esetén pedig különösen így van. Nekem olyanom nincs, az anyagcserém azátlagnál gyorsabb és tudom, milyen étrend a célravezető. Úgyhogy nekem viszonylag könnyű, mégsem fogyok évek óta semmit s ebben a kalóriaszámolás nem segít, mert a keretet be is kéne tartani, ami átkozottul nehéz tud lenni s az akaraterő sem elég, ha az ember szervezete nem bírja a kevés ételt. Mindegy, ebbe nem akarok belemenni.


Viszont az elég fura, ha tényleges 1200 kcal mellett nincs fogyás. Nem reális, de tudom, hogy van ilyen. Egyesek bámulatosan tudnak anyagcserét lassítani, úgy látszik, mivel más magyarázat nincs. Én többet mozognék, mivel azzal már nem tud olyan sokat tenni a szervezet. Meg tudja szokni a mozgást és hatékonyabban használni az energiát, de azért itt nincs nagy mozgástér, megint bejön a fizika.


Ami a leírást illeti... Nincs igazából hizlaló étel, csak a kalóriatöbblet hizlal és csak a kalóriadeficit fogyaszt. Persze van előnytelenebb, kevésbé laktató, nagyobb inzulinválaszú étel, nyilván számít, mit eszünk, de a fogyásban a kalóriaegyenleg a mérvadó (bár a kettő persze összefügg).

Ami esetünkben nem probléma, szóval tényleg mozogni kéne, valami olyat, ami felpörgetheti az anyagcserét.


Mennyi az a jó ideje? Tuti nem fogysz ennyivel hosszútávon? Mert ez tényleg nem OK.

2017. febr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Ugye a 4kilo mindig megvan de Ha fogyok is plusz egy kilót akkor az vissza is jön hiába hgyanugy keveset eszek.. és ez így jojózik.. utana megint lejön a plusz egy de megint visszajön...ès ez így megy már nem tudom mióta..
2017. febr. 16. 10:59
 24/37 anonim ***** válasza:

"... kritizàlni az mindenki tud azt közben lehet ő nem is csinál semmit !!!!"


Draga, en osszehoztam ugy egy 16 kilos minuszt, hogy mellette kokemenyen sportoltam es tartottam a dietat. A kokemeny sport alatt ne p*alegyezest erts, hanem heti 2 kuzdosport + 2 sulyzos edzest + 4-5x 90 perc aerob edzest + 1x 6km futast.

Kaloriszamitas nelkul NEM MEGY. Pont. En is szamoltam, es en is fogtam a fejem, hogy mennyire keves kaja kell, ha fogyni akarok, de maskepp nem ment. Namost nyomd kaloriadeficitben a fenti edzestervet 2-3 honapig, aztan gyere vissza picsogni, hogy hat neked sajna nem megy...


Allitsd be magad napi 1600 kaloriara (saccra) aztan csinald 2-3 hetig, es figyeld mi tortenik. Ha nincs meg a heti 0,5-1 kilo fogyas (amit erosen ketlek ekkora tulsuly mellett) akkor vidd le 1300ra.

2017. febr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
"Az anyagcserém teljesen rendben van" at nem tudhatod ez sejtszinten zajlik.. szóval lehet belassult..
2017. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel,hogy igazat mondasz és 1200 kcal-t eszel egy nap. (Bár nem tudom ezt honnan tudod ha nem számolsz kalóriát de mindegy,ne menjünk bele)

Este 6 után nem is eszel.

Ezek alapján nagyon sanszos,hogy szépen belassult az anyagcseréd.

Ami nem csoda,hisz a tested nem hülye,ő nem akar éhezni ezért megoldja magának, szépen megzabálja az izmaidat amíg van rajtad és majd csak azután fog esetleg a zsírhoz nyúlni.(az izomnak sokkal több kcal kell ezért az feleslegesség válik így attól szabadul meg elsőként) De addig is (mivel ugye 1200kcal-al túlsúlyosan éhezel) még több zsírt kezd el raktározni a szervezeted( mert az energiát zsírban tudja jobban raktározni) aminek egy részét felhasználja,hogy életben maradj, egy másik részét pedig elraktározza ínséges időkre. Magyarul:növeszti a segged.


Vagy egészen egyszerűen csak annyi a magyarázat,hogy többet viszel be mint amennyit kellene. (Én erre tippelek)


Én nem akarlak bántani,nem azért mondom ezeket.

Próbáld meg elhatározni magad,ne kergess tévhiteket és keress kifogásokat.

Ha le akarsz fogyni nem kell keveset enni és nem kell lemondani a finom ételekről,más ételeket kell enni, meg kell válogatni az alapanyagokat.

Én állítom mióta így élek többet eszem(mennyiségre és alkalomra is) mint mikor tojtam bele.

Az elején én is számoltam,ma már szemmértékre megy és simán tartom a formám.

Soha nem vagyok éhes,ha sokáig fenn vagyok még este 11-kor is simán eszek,annyi a titka,hogy tudni kell mit lehet és mit nem.

2017. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
16kilo oké. 30-40kilo felesleggel nem olyan egyszeru azt az edzést végbevinni amit te felsoroltal..majd ha rajtam is 16kilo lesz akkor okè.. ennél kevesebbet enni már nem tudok így teljesen legyengültem.. és igenis tornázok mindig növelem de azert még egy ilyen edzesterv nem menne... de ha mar mindenki azzal van hogy kevesebbet enni akkor lecsokkentem mar ezt az 1200kaloriat 500ra ..hát álljunk már meg egy kicsit.. azt se tudjátok mivan velem elpofázom hogy mennyit eszek tornázok is amit bírok stb.. arról nem is beszélve hogy volt egy betegségem ami a gerincemben tett kárt néha még feludni se bírok úgy fáj ezért is nehéz pl. A futás, állni se bírok sokáig ez egesz eletemben igy volt nem csak most tulsullyal... gyerekkorom óta alig birok valamit is csinálni a gyógytornák semmit se értek de amugyis megmondta az orvos hogy semmi nem is fog használni... szóval mit akartok még tudni??? Ha nem ismered az életemet ne kritizálj meg ne oktass ki...én normàlis válaszokat kértem nem ilyen bunkó nyomorékok okoskodását.
2017. febr. 16. 11:49
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

teljesen remenytelen vagy.


En megprobaltam...

2017. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

A bunkó nyomorék az esetleg te vagy kedves kérdező.

Elárulom a még egy titkot : ahhoz,hogy fogyj nem kell mozogni.

70% kaja 30% mozgás

Tehát az étkezésed rendben lenne akkor is fogynod kellene.

2017. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

A te esetedről eszembe jutott az egyik kedvenc blogom egyik írása. Be is linkelem neked,hátha magadra ismersz.

[link]

2017. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!