Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyókúrázzak ha...

Hogyan fogyókúrázzak ha cukotbetegségre hajlamos vagyok?

Figyelt kérdés

Anya, az anyukája és az apukája is cukorbeteg volt. Néha érzem hogy alacsony a cukrom. Legalacsonyabb miért 3,5 a legmagasabb azt hiszen 6,5 volt. Tudom, hogy ezek nem annyira rossz eredmények de inkább vagyok elővigyázatos, mert olyan 4,5-nél már eléggé szédülök.

Spinningelni készülök heti 2x és mellette szeretnék valami jó kis diétát.

Van ötletetek?



2017. febr. 20. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hány kiló vagy?

Kerüld a cukrot és a gyorsan felszívódó szénhidrátot.

Krumpli helyett egyél édesburgonyát, fehér helyett barna rizst. Számold a kalóriákat és mozogj.

2017. febr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Általában 60kg vagyok de most fél év alatt feljött rám öt kiló a kevesebb idegeskedéstől, amit mostmár tényleg nagyon sokallok. :(

172 cm.

2017. febr. 20. 21:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Vagy keress fel egy képzett ezemélyi edzőt, vagy beszélj a háziorvosoddal. Ők tudnak segíteni a biztonságos edzésterv és étrend kialakításaban
2017. febr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Háziorvosunk egyáltalán nem konyít a dolgához sajnos. Személyi edzőt pedig lehet olyat talalálbi aki az én problémámra is megoldást talalál?
2017. febr. 20. 23:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezt így pörögni? Ha alacsony vércukorszintre vagy hajlamos (ami akár a kezdődő inzulinrezisztencia jele is lehet, pláne ilyen családi háttér mellett), akkor kerüld a gyors szénhidrátokat, egyél lassú felszívódású szénhidrátokat (zabos alapú dolgok, barna rizs, teljes kiőrlésű lisztből készült cuccok, zöldségek, húsok, tejtermékek, de ha guglizol kicsit, elég jól utána tudsz nézni), és egyél kb. 3 óránként keveset, napi 5-6 alkalommal. Nem atomtudomány, nem kell hozzá orvos, személyi biszbasz horribilisért, semmi, csak 90-es IQ, internet és egy jegyzetfüzet, ahová írod hogy mit eszel és mennyi a cukrod, van-e bármitől gond. De még csak ennyi sem kell, ha többször eszel kevesebbet és egészségesebbet, már akkor is sokat tettél magadért.


A mozgás pedig bármilyen formában nagyon jó, utánuk is beiktathatsz plusz 1-1 étkezést.

2017. febr. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Te nem vagy cukorbetegségre hajlamos max inzulinrezisztenciàs. A 4.5 tök jó eredmény, biztos hogy nem attól szédülsz...
2017. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor mitől szédülhetek?
2017. febr. 21. 22:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Pl magas vagy alacsony vérnyomás.
2017. febr. 22. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egyél teljes kiőrlésű péksüteményeket, aminek rozstartalma van, A rost tartalom miatt lassban szívódik fel a szénhidrát tartalma és elnyújtottabban biztosítja a szükséges szénhidrátot a szervezetnek. Sok fehérje forrást egyél az izom építéshez.


Azt gondolom tudod, a diéta nem az éhezést kell jelentsen, hanem a minőségi élelmiszrek beviteléből kell álljon, ami még finomabb élményt nyújt mint a hagyományos megterhelő élelmiszrek. Vagyis lassú felszívódású szénhidrát források, sok fehérje és pl omaga3-ban gazdasgabb (szívbarát feliratú vaj) zsír helyett kókuszolajat használunk hús sütéshez és az ételekbe.


Ezek mellett érdemes venni halolajat, de nem a kapszulásat, habár az is jó, de csak a töredékét tartalmazza az a mennyiség aami a kapszulában van, anak amit a kanalassal viszel be a napi adagban.


Még én szedek CLA kapszult is. Ez a Super CLA amit igazán a fogyókúrásoknak ajánlanak. Nem vagyok túlsúlyos, A 170 centimhez 69-72 kiló körül mozgok. kb három éve szedem a SuperCLA-t és a derekam 106 cmrő lement 94-re. A súlyom kicsit több lett, mert kerékpározok a hegyek között és szerintem az izom nyomhat többet és a zsírból vesztettem valamennyit deréktájban.

2017. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt még nem mondtam, én cukorbeteg vagyok. Akkor lettem az amikor nem tudtam sportolni a munkahelyen való változsok túlmunka miatt és stressz ért a munkahely miatt még 2005-ben. Akkor nagyon rákaptam az édességek fogyasztására. Sokszor még főétkezésre is cukrot és csokit ettem a stressz kompenzálására, mert a munkahely miatt depressziós voltam akkor. Ez tette be a kaput.


Szerintem kerüld a közvetlen tisztított cukorféléket.

Lehetőleg otthon is ne tarts cukrot mert az hirtelen nagyon megdobja a vércukor szintet és ez már kockázatot jelent az arra hajlamosaknál. Kévéba, teába legfeljebb energiamentes édesítőszerekkel lehet pótolni. Itthon is "kitiltottam" a családból a cukrot. Nincs is itthon, csak energiamentes édesítőszer. Már megszoktuk az édesítő cseppet és az eritrit nevű kristálycukor állagú energiamentes édesítőszert. Az kicsit émelygősen édes, de a cseppel keverve már jó. A steviát szerintem el lehet felejteni. az nekem egyáltalán nem jött be. Persze ez egyéni dolgo kinek mi tetszik. A xilitit, nyírfacukrot és hasonlót nem használom szívesen, mert az is emeli a cukrot, habár lassabban és meg is hajt. Az édesítő csepp (szinte bármelyik) természetesebben édesít a többi mesterséges édesítőnél.


Amikor kimegyek tekerni a természetbe, akkor viszek müzliket magammal és abból tudom pótolni az energiát. Sőt mivel cukros vagyom így erre tablettát kell szednem, de amikor kimegyek bringával, akkor nem veszek be cukor csökkentő gyógyszert sem, mert olyankor nagyon is elhasználom a szénhidrátot a keringésből úgy, hogy még pótolni is kell rendszeresen út közben kis adagokban lassú felszívódású müzliből.

2017. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!