Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tippek, hogy legközelebb ezt...

Tippek, hogy legközelebb ezt elkerüljem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Súlyt tartok, 17/L 166 cm/51 kg vagyok. A mai étkezésem szerintem jó volt, így néz ki:

Reggeli:répás zabkása (30 gr zabpehely, répa, dió, mazsola, fűszerek)

Tízórai:6-7 db mini proteines zablisztes túrós palacsinta házi cukormentes kakaókrémmel

Ebéd: kb 80-90gr főtt jázmin rizs, 150 gr mézes szezámmagos ketchupos husival

Uzsonna: "bundáskenyér"->50 gr házi teljes kiőrlésű magvas kenyeret belemárzottam 1 tojás és 20 gr tejföl keverékébe, ezt sütöttem ki kókuszolajban, sajttal megszórtam és uborkával ettem

Vacsora:70 gr zsírszegény túró fahéjjal és mazsolával

Ez így jó, nem? Aztán jött a baj, amikor csináltam este a holnapi kajámat ott volt mellettem apa frissen készített paprikáskrumplija. Olyan jó illata volt, hát megkóstoltam és azt vettem észre, hogy eszem a fazékból. Mentségemre mondom, talán javít a helyzeten, hogy vegásan volt csinálva, kolbász helyett tofuval és volt benne gomba is. Ettem nagyon sokat belőle és most megijedtem. Amiatt, hogy még sose történt velem ilyen. Havi egyszer tartok "félrekajálós napot", ahol eszem mindent, nyilván azért módjával, ezen kívül ritkán megeszem 1-2 sütit, de beleszámolom a napi kalóriámba és tudatosan csinálom. De ez a mostani paprikás krumplis eset nagyon megrémített, valaki tud adni valamilyen tippet, hogy ezt legközelebb elkerüljem? Holnap egyek kevesebbet? A kajámat azért írtam le, mert érdekelne, hogyha esetleg azzal lenne valami gond. Mozogni sajnos már 3 napja nem tudok, mert becsípődött a derekam és iszonyúan fáj.



2017. febr. 20. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
ettol meg nem lesz bajod ,nyugodtan folytasd a dietat amit csinalsz
2017. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ettől az egytől nem lesz, bajom, de attól félek, hogy ez máskor is bekövetkezhet. Tanácsoltok valamit, hogy ezt elkerüljem? Az étrendemen változtassak?
2017. febr. 20. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
hat ezen csak ugy tudsz valtoztatni ha tudsz uralkodni magadon es tudod iranyitani magad
2017. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem túlzás napi több édességet enni, de végülis ez a te dolgod.


Ami a beleevést illeti, megértem, nekem a paprikáskrumpli volt az az étel, ami mindig ellenállhatatlan volt számomra. Ma már a paradicsomos káposzta ez, bár e téren is sokat fejlődtem. Azért ma megettem, ami csak volt...


Az nem előny, hogy nem húsos, a hús klasszisokkal jobb, mint a szója, de a zsíros szénhidrátbombaság lehet a fő gondja egyeseknek. Nekem inkább a sok plusz kalória, ez az, ami akadályozza a fogyásod.

De alkalmilag belefér.

Hogy mit tegyél, hogy ne legyen ez gyakran? Elhatározás kérdése, illetve azért sokat segít, ha este nagyon jól vagy lakva. Hogy ezt te el tudod-e érni valamilyen étrenddel, nem tudhatom. De hogy én nem állok ellen az ilyen csábításoknak s muszáj szigorú étrendbeli szabályokat tartanom, ha el akarom kerülni az ilyesmit, azt tudom.


Holnap úgy egyél, ahogy neked kell, nyilván ne éheztesd magad, de ha a mai nap után kevésbé vagy éhes, tarthatsz egy szigorúbb napot.

Semmi ijesztő nincs abban, ha néha elcsábulsz, főleg, ha alapból keveset vagy nem elég laktatóan eszel, ez természetes emberi viselkedés. Nyilván ha állandóan ezt teszed, az kissé aggasztó.

2017. febr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mint mondtad, súlyt tartasz, szerintem nem kellene ennyire kétségbe esni. Ennyitől nem fogsz hízni, ezért ne egyél holnap kevesebbet.

Ha mindig csak annyit eszel, amitől nem érzed magad jóllakottnak, nyilván nagyobb a kísértés, hogy bekajálj valami olyanból, amiből nem szeretnél. Én többnyire jóllakásig eszem (naponta 3x), ami az én ételeimmel nem nehéz, mert több bennük a zsír, csak a ch bevitelemet korlátozom (a fehérjét nem kell, mert normál mennyiségnél többet nem kívánok).

2017. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!