Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 7 kiló fogyás, egészségesen?

7 kiló fogyás, egészségesen?

Figyelt kérdés

Először is le szeretném szögezni, hogy nem valami csodadiétát szeretnék alkalmazni, hanem egészségesen étkezni és megfelelően mozogni.


57 kg vagyok, 165 cm, 21 éves. A 7 kg körülbelül másfél év alatt, apránként jött fel rám, előtte 50 kg voltam, ehhez szeretnék visszajutni. Régen eleget mozogtam, heti háromszor 1,5 órát, de az elmúlt 2 évben kb semmit. A kondim elég rossz, kezdetnek heti 3x30 perc kocogásra gondoltam (valószínűleg ez is nagyon ki fog fárasztani :D). Mellé tornáznék is, de arra is kb. heti háromszor lenne időm, max fél órára. Vajon ez így kezdetnek jó? Igazából az étkezés téma az, ami nem tiszta. Próbáltam utánaolvasni a témának, de leginkább csak összezavarodtam. Segítenétek ebben? Mit és mennyit lehet enni? Olyan kaják kellenének hétköznapra, amiket könnyen el lehet készíteni, nagyon gyorsan és magammal tudom vinni. Egyetemistaként sajnos nincsen sok időm, reggeltől estig a suliban vagyok, úgyhogy nincs nagyon más választásom. Tudnátok nekem egy mintát adni, hogy egy nap kb mikor és mit kellene ennem? Tudom, kisebb adagok, napi 5 étkezés. Még egyszer hangsúlyoznám, nem fogyókúrázni akarok, hanem egészségesen szeretnék fogyni 7 kilót.


Nagyon köszönöm a segítséget!



2017. febr. 23. 13:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy egyetemista vagyok, nem tudok túl sok pénzből gazdálkodni. Nem tudok magamnak minden nap salátát venni a menő salátabárból, vinnem kell magammal a kaját otthonról :)
2017. febr. 23. 13:44
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Ennyi mozgás is határozottan valami.


Ne az 50 kilóhoz ragaszkodj, csak a fölös hájtól akarj megszabadulni.


Rengetegféle ételt ehetsz, s az összbevitel számít, az elosztást csináld úgy, ahogy neked jó. Nem kell kis adagokat enni vagy napi ötször, ez nem mindenkinek jön be, van, aki iszonyúan éhes marad így, de 3 étkezéssel minden OK.

Milyen típusú étrendre gondoltál, mit szeretsz, mit szoktál meg? A fogyáshoz csak kalóriadeficit kell, az egészséges étrend sem adja meg, hogy mit egyél, sokféle lehetőség van, válassz testhezállót. Pl. van, aki nagyon szenvedne, ha nem ehetne sok gyümölcsöt vagy sok gabonát, az csinálja úgy. Aki zsírosan szeret enni s az ad neki energiát, az egyen úgy...

2017. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a mértékletesség és a változatosság a legfontosabb, és az, hogy a nagyobb szénhidráttartalmú ételekből (pl tészta, krumpli) kevesebbet egyél. Én is egyetemista vagyok és hasonló helyzetben, mint te. Leírom, hogy péládul ma mit ettem

Reggeli: Szendvics 2 szelet félbarna kenyér között margarin, sonka, sok-sok zöldség

Uzsonna: Dobozban vittem magammal néhány szál répát, kígyóuborkát, mellé egy almát - szünetekben szoktam rágcáslni, hogy éberen tartsam az agyam

Ebéd: Ma például Spenótot vittem sonkás-sajtos csirkemellel, de szoktam főzeléket is

Vacsora: Valószínűleg egy pohár tej lesz és abonett vagy kenyér, sonkával


Szerintem változatosan eszem, kis adagokban, könnyen elkészíthetően és jól érzem magam napközben.


Ezen kívül ételek:

Reggel rántotta 2 tojásból (kb 3 perc alatt megvan) és ezt teszem zsömlébe

Ebédre lehet párolt zöldség vagy rizs (előző este odarakod és "megfőzi magát" 10 perc alatt)

Általában mindent előző este előkészítek, így reggel gyorsabban megy és maximum 10 perccel kevesebbet pörgetem a facebook hírfolyamot ;)

2017. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Napi 1 kg cottage cheese. meg rizs csirkemell. 10 éven kersztül. Ez tuti használ. A mozgást felejtsd el. Napi egy üveg bor még segítheti a regenerálódást.Ha ezek egyike se jön be, akkor növeld az adagot!Remélem segít!
2017. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, rettentően humoros vagy, igazán felemelő volt ezt a szellemes választ olvasni. Gondolom, te is ezt az étrendet követed, ezért merted ilyen meleg szívvel ajánlani. Javaslom, hogy ezt egészítsd ki egy kis testmozgással. Menj el futni, például most. Úgyis ráérsz, hiszen arra is volt időd, hogy ezt az egyáltalán nem releváns és még csak nem is vicces választ leírd ide. Sok sikert!
2017. márc. 3. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!