Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem?

Valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés

Szóval.

13 éves lány vagyok.

Sajnos 110 kg és 170cm magas.

Nemtudom miképp,hogyan fogyjak legalább 20 kilót.

Sokan cikiznek a kinézetem miatt.

De szerintem nem látszik meg annyira rajtam.

Étrenden is változtattam már. De nem volt hatása. tablettákat,porokat minden képp hanyagolni szeretném:)

Valakinek valami ötlet?



2017. febr. 28. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kivizsgáltak már?
2017. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vizsgáltak még ki.
2017. márc. 1. 07:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Az étrend alatt mit értesz? Leírnád pl egy napi étkezésed? Ilyen túlsúlynál általában gyorsan beindul a fogyás a víz és salakanyag miatt. Ha neked nem mozdul a mérleg tényleg jobb lenne elmenni egy kivizsgálásra. Plusz esetleg tornázz valamit. Már egy rövid idő is elég aztán növelheted az időtartamot. Ha gondolod írj privit.
2017. márc. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szüleidnek nem tűnt még fel az az 50kg plusz,ami rajtad van?Nem hiszel el,hogy nem érdekli őket az egészséged.

Elsősorban ki kell vizsgáltatnod magadat,ahogyan már előttem is utaltak rá.Nálad is fennállhat pl.a pajzsmirigy működésének zavara.

Gyorskaját,nasit,cukros üdítőt,de még a péksütemények fogyasztását is ki kell zárnod.

2017. márc. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Feltételezem, hogy a szüleid nem segítenek, különben nem jutottál volna idáig. Talán már egyedül is lemehetsz a gyerekorvoshoz, kérj segítséget tőle. Ha elhajt, akkor az iskolaorvossal is próbálkozhatsz, vagy a védőnővel. Megpróbálhatsz beszélni a szüleiddel is, hogy rosszul érzed magad így, segítsenek, de valószínűleg nem tudnak neked jó tanácsot adni. Szóval, ha jönnek a káposztaleves kúrával és az este hat utánnal, akkor ne hallgass a tanácsaikra. Ha amúgy szeretnek és jó indulatúak veled, akkor konkrét kérésekkel fordulj feléjük. Pl. szeretnél salátát/savanyúságot enni minden étkezéshez, vegyenek neked ilyesmit.

Kicsit fiatal vagy még, ezért nehéz lehet a forráskritika, mi igaz és mi totál kamu a neten, de próbáld meg. Ezen az oldalon viszonylag jó tanácsokat ad a népesség, néha bosszús vagy agresszív hangnemben, de olvass figyelmesen és válogass a tanácsok közül.

Fiatal vagy, így nem tudni mi vezetett idáig. Válaszd ki a következők közül és a legrosszabb szokásodon próbálj először változtatni:

Túl sok édesség (napi 1-2 kicsi db-nál több)? köret alapú táplálkozás (krumplipüré, tészta kenyér halomban, fehérje, meg zöldség alig)? anyádék tömnek, akkor is, ha nem vagy éhes, csak úgy szeretetből; mozgás totális hiánya (ugye nem vagy felmentve tesiből) cukros üdítők literszám (narancslé se jó).

Ha ötleted sincs, mi az oka az elhízásodnak, akkor csinálj egy hétig táplálkozási naplót, lehet füzetbe, lehet valami telefonos applikációban is. Ezt végig nézve sokat fejlődhetsz és a dokinak is ez lesz az első kérése.

2017. márc. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hatoshoz hasonlóan javaslom én is a táplálkozási naplót. Írd le, hogy mit mennyit mikor és hogyan eszel. Utána menj szakemberhez, segíteni fognak, ebben semmi szégyen nincs! Ez nem a te hibád, valószínűleg nagyon rossz konyhai szokásokat kaptál, és az sem kizárható, hogy valamilyen betegséged van. De mindenképpen kell valamilyen külső segítség, mert nagyon fiatal vagy, a jó és minőségi kajálás nálad különösen fontos, és az okosan tervezett mozgás.
2017. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, hol tartasz azóta súlyban? Mi a helyzet? :)
2019. jún. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!