Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyukám állandóan azzal...

Anyukám állandóan azzal piszkál, hogy milyen kövér vagyok, pedig szerintem és más szókimondó barátaim szerint sem vagyok az! 169 cm és 63kg vagyok. Kicsi úszógumim valóban van, de normális ez, hogy folyton kritizál?

Figyelt kérdés

A nővéremet is mindig piszkálja, bár neki tényleg van egy kicsi feleslege... Csak azért, mert ő most nagyon lefogyott, mert stresszes a munkája. Ráadásul mások előtt teszi ezt, és olyan megalázó! Hiába mondom neki, hogy hagyja abba, azt mondja jó, és másnap ugyan úgy folytatja! Lassan már kezdem azt hinni, hogy nem vagyok elég jó neki! Miért teszi ezt velünk??

15/L


2010. máj. 9. 20:47
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy volt egy hasonló kérdés, de szerintem az én esetem más, ezért írtam ki.
2010. máj. 9. 20:50
 2/29 A kérdező kommentje:
Tényleg kellene fogynom? mell: 96cm, derék: 76cm, csípő: 101cm <-- bocsi, ezt elfelejtettem.. :)
2010. máj. 9. 20:59
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát ehhez kéne kép is, de a 169 cm és 63 kg nem tűnik olyan soknak. Pár kiló lehet van rajtad, de kövérnek nem mondanálak:)

Én 156 cm vagyok és 53 kg...És igen, 1-2 kiló van rajtam, de nem látszik,csak én veszem észre magamon.:)

2010. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

nem gondolom hogy ez így normális lenne, bár sokan ezt teszik.:(

szerintem egy anyának nem kritizálnia kell a gyerekét, hanem terelgetnie és önbizalmat önteni belé, nem pedig lerombolni azt!

2010. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Szerintetek hogyan tudnék vele beszélni normálisan erről, hogy be is tartsa az ígéretét?
2010. máj. 9. 21:13
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is mindig piszkál.

164 vagyok, és 60 +/- 3 kg.

A húgomat is, ő nem tudodom h pontosan mennyi. nem vagyunk túl vékonyak, de anyukánk még annyira se az...Lehet h csak jót akar nekünk h ne járjunk úgy mint ő. csak rosszul fejezni ki :(

2010. máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, miért kell ilyen érzéketlenül viselkednie? Neki vajon hogy esne ez naponta többször is?
2010. máj. 9. 21:15
 8/29 anonim ***** válasza:

sajnálom

át tudom érezni hogy eshet ez anyukádtól

nem tudsz mit csinálni, az a szörnyű hogy ő felnőtt létére nem látja át, hogy nem ez a 'helyes' viselkedés.

annyit próbálhatsz, hogy beszélsz vele szépen, nyugodtan, hogy neked ez nagyon rosszul esik, amikor ilyeneket mond.

komolyan mondom ez nagyon elszomorító ahogy egyes felnőtt emberek bánnak a gyerekeikkel.

vagy végy rá egy felnőtt ismerősöd, hogy térítse már észhez, hogy nem ez a megoldás.

2010. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Én sokáig nem tudtam hízni, sovány voltam, de ennek ellenére jó étvágyam volt, és mégse tudtam 42kg fölé menni (majdnem 25 éves koromig), és engem meg ezzel cseszegettek folyton, nyomták belém a vitaminokat, és semmi nem segített, aztán elértem a 25-öt, és láss csodát, elértem a bűvös 45kg-os "álomsúlyt" (151cm magasság mellé), ami sokáig lehetetlennek tűnt, egyszerűen annyi, hogy a szervezetem leállt a "növekedéssel", a testem felvette "végleges" formáját (csípő, mell). Egy volt osztálytársnőm hasonlóképpen járt, csak ő kislányként túlsúlyos volt, aztán a teste átalakult, leálltak a növekedési hormonok, velem egyidős, és most nincs gond az alakjával.


Szerintem nem vagy kövér (a volt osztálytársnőmön több felesleg volt, és az látványos is volt), ha zavar, mondd meg anyukádnak, hogy ne cseszegessen (te ismered, milyen stílustól marad csendben), és esetleg kicsit mozogj, ha van időd, itt a jó idő, lehet menni a természetbe.

2010. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%

bocs, de anyád hülye, még akkor se kéne fogyókúráznod, ha nem 15 lennél...de 15 évesen amúgy is tilos a fogyókúra...sajnos anyád is olyan, mint a többi marha, aki a 190 cm-es 42 kgos vézna modelleket tartja normálisnak.


szóval semmi baj a tömegeddel, egy kis sport viszont nem fog ártani az úszógumidnak és az állóképességednek sem, kicsit fittebb leszel, lehet barátkozni sport közben (pl bringázás, futás) és jobban fog menni a tanulás is :)

2010. máj. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!